Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Kako lakirati drveni model
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
barba

Član od: 05 Svi 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Lip 07, 2009 9:09 am    Naslov poruke: Super Citiraj ovaj komentar

Ova kombinacija Leo mi izgleda jako dobro, ne oštečujem drvo i mogu raditi sa manje stega. A ostajem na istom ljepilu.

Nego Silver je ranije napisao da se umjesto pegle koristi i fen(vjerojatno bi mi žena prije posudila peglu nego fen), ipak kada kažeš fen, misliš taj obični ili onaj za skidanje stare farbe?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
slider
Gost
PorukaUpisano: Ned Lip 07, 2009 11:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Leo - zd Napisao/la:
Umjesto običnih pribadaća koristi one za oglasne ploče, sa širokim glavama pa je zabijaš u rebro UZ platicu koju ljepiš te je pritisneš donjom površinom glavepribadaće (glave su od plastike u bojama i izgledaju kao male drške sa širokom donjom površinom
Leo

ovo je dobar savjet, nisam se odma sjetil...
ja takve koristim za pribijanje oplate na maketama koje moraju izgledat kao od metala, di nema platica - krpu furnira zabijem po rebrima, kad se osusi pokitam rupice i izbrusim
Natrag na vrh
turky-ri

Član od: 08 Lip 2008
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Ned Lip 21, 2009 10:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Još jedan način učvršćivanja letvica na rebra je pomoču čačkalica. Probušiš rupu kroz letvicu i rebro promjera malo manjeg od čačkalice (mislim da je 1,5 ili 2 mm), između rebra i letvice staviš ljepilo i zakucaš čačkalicu. Ljepo drži i može se više letvica poljepiti dnevno ! Nakon sušenja višak čačkalice samo pobrusiš! Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
barba

Član od: 05 Svi 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Lip 21, 2009 11:46 am    Naslov poruke: ok, hvala Citiraj ovaj komentar

Probati ću sve načine, sada sam završio oplatu na pasari, dosta je dobro ispala. Ovaj put mi nije trebalo, ali mislim da bi mi sistem sa čačkalicama dobrro došao kod zadnjih platica.

Hvala svima na savjetima, sve će mi to dobro doći.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
robert-st1

Član od: 12 Svi 2010
PorukaUpisano: Uto Svi 18, 2010 8:53 am    Naslov poruke: pomoc Citiraj ovaj komentar

molim hitnu pomoć,radim golden star drveni brod,gotov sam sa rebrima i sad me zanima dali da lakiram letvice radi cvrstoce i kako sakriti tragove od brzog ljepila? Jeli pametno letvice premazat sa epoksilnom smolom ?
Hvala!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Lale

Član od: 03 Ruj 2008
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Svi 18, 2010 1:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Letvice lakiraj(matiraj) tek nakon postavljanja,a epoxy nije potreban.
robert-st1

PorukaUpisano: Sri Svi 19, 2010 8:02 am    Naslov poruke: opet ja Citiraj ovaj komentar

jeli pametno prvo obojat u hrastovu boju pa lakirat i oce li mi se vidit tragovi lipila? Imam neke rupice izmedju letvica,kako cu ih popunit?
Natrag na vrh
Taurus

Član od: 15 Stu 2009
Mjesto: Kutina
PorukaUpisano: Sri Svi 19, 2010 8:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Brusni papiri 1000 na više ima za kupit u Pevecu i svim dučanima koji prodaju boje i lakove.
robert-st1

PorukaUpisano: Sri Svi 19, 2010 8:48 am    Naslov poruke: pomoc Citiraj ovaj komentar

Malo sam dosadan, recite mi kako ide procedura,sta prvo napravit, prvo popunit rupice pa onda sta ,lakiranje,brusenje pa pituravanje ili?
Natrag na vrh
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sri Svi 19, 2010 6:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa ako imaš tragove cianoakrilata prvo idi s sjajnim lakom da se izjednaći ton drva (drvo ispod ljepila ili sjajnog laka izgleda tamnije "mokro")
zatim zavisi o obradi,.
Neovisno o prethodnom uzmi u obzir da ako bojaš (opet ovisno o bojama) možda je bolje dati ruku podloge il laka da izbjegneš nejednoliko upijanje boje (mrljasti efekt)
Leo
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Lale

Član od: 03 Ruj 2008
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Svi 19, 2010 7:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja osobno punim rupice mješavinom pilotine(od letvica) i lipila.Ne znam s kojom vrstom drva si radia oplatu, ali najbolje je ostavit u prirodnoj boji, eventualno donji dio tj. podvodni, obojat u neku boju.
Pelig

Član od: 13 Tra 2010
PorukaUpisano: Sri Svi 19, 2010 11:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako ćeš samo lakiran onda NE smije bit razmaka jer se sve vid i pozna, ako ćeš tonira sa nekim adolinom ili slično onda je najbolji kit za drvo, a možeš i nekoliko ruka nitro mat pa popunis "rupe".
Natrag na vrh
robert-st1

PorukaUpisano: Čet Svi 20, 2010 8:07 am    Naslov poruke: ... Citiraj ovaj komentar

znaci prvo pupunim rupice,pa izbrusim,lakiram, opet malo izbrusim, pa obojam ili?
žjeli prvo moram polipiti sve sto moram polipiti sa boka broda ili mogu to naknadno kad sve obojam,tj. oce li mi vatati lipilo na boju?
Natrag na vrh
Pelig

Član od: 13 Tra 2010
PorukaUpisano: Čet Svi 20, 2010 2:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Šta ti moraš popuniti, rupice ili linije između letvica.
Natrag na vrh
robert-st1

PorukaUpisano: Pet Svi 21, 2010 8:14 am    Naslov poruke: ... Citiraj ovaj komentar

moram popuniti linije izmedju letvica,.... aj molim te reci mi cili postupak i redosljed toga svega, punjenja, lakiranja,brusenja, bojanja
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma