Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Vought F4U-1 birdcage Corsair, Tamiya, 1/72
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 5420
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 12:03 pm    Naslov poruke: Vought F4U-1 birdcage Corsair, Tamiya, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Pošto sam svoj stari Corair iskoristio u svrhe vjenjčanja i mladenaca.... trebalo je napraviti zamjenu ,a koja je eto napokon gotova.
Dakle o avionu samo ovo : Kenneth A. Walsh, VMF-124 prva postrojba koja je koristila Corsair u borbi i prvi pilot koji je postao as na njemu (ukupno 22 pobjede).
Što se tiće maketa ,sve najbolje o njoj ,odlično se slaže ,kitanja gotovo da ne treba,a pruže dosta mogučnosti za detaljiranje. Ja sam na svome izrezao sve komandne površine i stavio ih u položaj "stajanke". Motoru sam dodao neš žičica, a kabinu dodatno detaljirao i dodao remenje. Malo preshejdanja pa postshejdanja ,wash i suhih pigmenata i evo rezultata.











_________________
Poky
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Sova

Član od: 11 Lis 2009
Poruke: 17
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 12:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo izgleda odlično Shocked
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
Poruke: 2395
Mjesto: Auckland, NZ
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 12:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

na prvojh slici sam dobio dojam da je to nesto vece, a citam 1/72 - stvarno jako dobro napravljeno, klanjam se! Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Poruke: 1641
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 12:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično je ispao. Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Poruke: 2226
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 12:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Avion je odlično ispao. Svaka čast, jedinno me muće ovi flapsovi koji stoje pod skoro 90 stupnjeva. Mislim da se nisu toliko spuštali
_________________
Tko vrijedi taj maketari.
Tko maketari taj vrijedi.
Tko ne vrijedi taj ne maketari.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 5420
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 1:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Avion je odlično ispao. Svaka čast, jedinno me muće ovi flapsovi koji stoje pod skoro 90 stupnjeva. Mislim da se nisu toliko spuštali

Vjeruj mi jesu ,ak ne vjeruješ uplodat ću ti fotku pravoga... Wink
_________________
Poky
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Poruke: 3458
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 1:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ajme što mu dobro stoji ova svijetla boja! Rad je izuzetno dobar. Svaki detalj je lijepo i pedantno urađen.
Ljubomoran sam. Zavist
Wink Wink
_________________

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Vulkanizer

Član od: 13 Lip 2009
Poruke: 1732
Mjesto: Le Bourget
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 2:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gospođo čestitam ,vaš uticaj je više nego vidljiv,a i tebi Poky svaka čast Shocked
Drago mi je da više nema problema sa malo grubljom bojom koje si imao na nekim ranijim maketama .
Kako sam prvo pogledao slike a onda proćitao tekst i ja sam bio sigiuran da je 1/48.
Vidi da si uložio puno truda u detaljima i pokretnim površinama.
Zbilja je predivan Very Happy
_________________
http://www.aeroscale.co.uk/modules.php?op=modload&name=Sections&file=index&req=viewarticle&artid=4063
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Danny

Član od: 19 Pro 2008
Poruke: 931
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 3:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako dobro,super istaknute linije panela i bojanje!
_________________
Overhead the albatross hangs motionless upon the air,and deep beneath the rolling waves in labyrinths of coral caves
The echo of a distant time comes willowing across the sand,and everything is green and submarine
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
slider
Gost
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 3:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

krasan...
Natrag na vrh
dragan_mig31

Član od: 16 Sij 2006
Poruke: 3566
Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 3:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super izgleda.jako dobro farbanje weathering i konacni izgled je za 10ku
_________________
https://www.facebook.com/maketarskiklubskopje/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
kamaz

Član od: 13 Pro 2009
Poruke: 548
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 4:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Perfektno... Sviđa mi se podni prozor.... Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
Poruke: 1411
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 4:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stvarno odlican! Bravo, majstore! Salutiranje
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Poruke: 4106
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 4:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fenomenalan je Dva prsta gore
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Poruke: 7768
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Velj 03, 2010 4:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izvrsno Poky! Klap klap Jako mi se sviđa. Vidi se da si pazio na svaki detalj. Posebno mi se sviđaju one bijele trake preko mitraljeza. Jedino oko čega bi te mogao "gnjaviti" je stražnji poklopac kabine koji je mrvicu previsoko, ali znam da to teško možeš riješiti osim sa zamjenom sa vakuformiranim. Ovo fejdanje i guljenje je odlično napravljeno-baš kao pravi. Obavezno ga ponesi na neko natjecanje. Napravi mu podlogu za natjecanje koja "glumi" bijeli koraljni pijesak kojim su bila prekrivena uzletišta kod Guadalcanala...
_________________


Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron