Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Kompresori bez boce-iskustva?
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Poruke: 378
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Pet Stu 28, 2008 7:02 pm    Naslov poruke: Kompresori bez boce-iskustva? Citiraj ovaj komentar

Ima li neko iskustva sa maketarskim kompresorima koji nemaju bocu,koje su im mane a koje prednosti i dali uopste zadovoljavaju maketarske potrebe,da li je pritisak konstantan ili pulsira i sl?U potrazi sam za kompresorom pa da se malo informisem.

Evo link kompresorima koji se nude na ovom sajtu i da li to vredi kupovati i sta biste vi izabrali?
http://www.tcpglobal.com/airbrushdepot/abcompress.aspx

ovde su kompresori za nasu struju od 220V
http://www.tcpglobal.com/airbrushdepot/ukcompress.aspx
_________________
Igor-Brcko-BIH,maketarstvom se bavim od 2006. iako me taj hobi privukao jos prije 15-ak god.Radim makete modernijeg perioda,oklopi,vozila,avijacija,figure,diorame uglavnom 1/35 mjerilo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Poruke: 3973
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pet Stu 28, 2008 8:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mnogi ih ne vole al moj nema bocu i nemam nikavih problema s njim.
Radi sve što meni treba, a na njegovo brujanje dok radim sam se navikao pa mi više ne smeta (to mi je bila jedina zamjerka u početku).

Evo, ovog imam i zadovoljan sam:


http://images.tcpglobal.com/abd/TC-20.jpg
_________________
MAK "Reoplan"


Boris G.: poruka promijenjena dana: Sub Stu 29, 2008 9:06 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
slider
Gost
PorukaUpisano: Pet Stu 28, 2008 9:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nemoj bez boce. nikad ne mozes dobit kontinuiranu struju zraka
najbolja varijanta - rezervar i odvajac vode i ulja i naravno manometar
Natrag na vrh
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Poruke: 378
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Sub Stu 29, 2008 12:30 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

slider Napisao/la:
nemoj bez boce. nikad ne mozes dobit kontinuiranu struju zraka
najbolja varijanta - rezervar i odvajac vode i ulja i naravno manometar

Pa ovde u karakteristikama pise da je pritisak konstantan bez pulsiranja Question.nebi to smjeli da navode ako nije tacno
_________________
Igor-Brcko-BIH,maketarstvom se bavim od 2006. iako me taj hobi privukao jos prije 15-ak god.Radim makete modernijeg perioda,oklopi,vozila,avijacija,figure,diorame uglavnom 1/35 mjerilo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
Poruke: 4365
PorukaUpisano: Sub Stu 29, 2008 1:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma ima on konstatnan pritisak, samo....... pitanje kakav, i koliko dugo, odnosno koliko cesto se javljaju oscilacije (a budi siguran da se javljaju cesce nego sto bi zelio).......

NIje to sve tako crno-bijelo, u praksi se to pokazalo kao zadovoljavajuce rijesenje, sve ovisi sto radis i kako to radis. No, ako vec investiras u kompresor, onda uzmi neki sa posudom, bit ce ti zivot puno jednostavniji i u startu ces eliminirati eventualne probleme koje impulsni kompresori mogu (a i ne moraju) stvarati......
_________________
Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
ZIGGY

Član od: 25 Lis 2005
Poruke: 378
Mjesto: BRCKO DISTRIKT BIH
PorukaUpisano: Sub Stu 29, 2008 1:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Reaper Napisao/la:
ma ima on konstatnan pritisak, samo....... pitanje kakav, i koliko dugo, odnosno koliko cesto se javljaju oscilacije (a budi siguran da se javljaju cesce nego sto bi zelio).......

NIje to sve tako crno-bijelo, u praksi se to pokazalo kao zadovoljavajuce rijesenje, sve ovisi sto radis i kako to radis. No, ako vec investiras u kompresor, onda uzmi neki sa posudom, bit ce ti zivot puno jednostavniji i u startu ces eliminirati eventualne probleme koje impulsni kompresori mogu (a i ne moraju) stvarati......

Ma uzeo bi ja onaj sa dva motora,al mi je malo frka jer je tezak preko 7 kg a valja to dovuci iz Iraqa,posto smo limitirani s prtljagom,pa reko ako ovaj moze da radi posao da uzmem njega al kako vidim bice da cu morati naruciti taj neki s bocom Confused
_________________
Igor-Brcko-BIH,maketarstvom se bavim od 2006. iako me taj hobi privukao jos prije 15-ak god.Radim makete modernijeg perioda,oklopi,vozila,avijacija,figure,diorame uglavnom 1/35 mjerilo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Yahoo Messenger MSN Messenger
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Poruke: 4106
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Stu 29, 2008 4:31 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja koristim Revellov kompresor standard class bez boce več dvije godine, i do sada nisam nikad primjetio da nema konstantan pritisak, čak i nakon neprekidnog korištenja od preko 10 minuta (inače prosječno vrijeme rada sa AB-om mi je do minutu) i jako sam zadovoljan sa njim. Kompresor sa bocom je puno kvalitetniji ali i skuplji, pa sam se ipak odlučio sa ovaj bez boce.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Mephis

Član od: 26 Sij 2009
Poruke: 51
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 26, 2009 9:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sto se tice AB-a imam Vega 2000 Set. iz Alphe. Kupio sam ga prije 6 mj. i jos ga niti jednom nisam iskoristio. Sve modele radim kistom cak i nakon kupovine AB-a. Sve to vrijeme sam pretrazivao po netu koji kompresor, bocu, kompresor s bocom, bez boce itd. U medjuvremenu se zatvorio ducan na Sigecici (Zagreb) tako da sam ostao i bez onog famoznog iz RCM-a za 700 KN-a (ducan zatvoren 31.03.2008.). Uglavnom nakon toliko razmisljanja, narocito uz farbanje maketa kistom po noci i gledajuci u kutiju VEGA AB kit, sam zakljucio. Najvaznije je koliko sve to koristis i koliko cesto. Ako slazes modele 72, 48 i 35 kao ja mislim da ti nije potrebno nista ekstravagantno i skupo, niti kompresori od 2000 do 3000 KN-a. Samo farbanje, kamufliranje i ostale perpetije na povrsinama modela (koje su i najvece) i ne traje duze od par minuta. Da o sitnicama i ne govorim. Prema tome moja potraga zavrsava. Ja sam danas odlucio da cu kupiti Revellov Standard Class (hvala Iwtcha sto si mi potvrdio odabir Wink ). Za moje slaganje modela savim dovoljno i prihvatljivo. Ako nije preglasan, neka radi. Ionako sam za kompjuterom u uredu cijeli dan i slusam zujanje ventilatora Very Happy .30, 50 ili 55 dB-a i takve stvari nisu neka razlika cak niti za rad u stanu kad si solo u sobi uz muziku ili televizor. Bitno je da nije 90 ili 100 dB-a. Eto moje skromno misljenje. Ovo mi je prvo javljanje uopce na ovaj forum ma da ga pratim skoro dvije godine. Mislim da je za ovako male stvari koje ja radim, i sa ovim tempom kojim ja radim (cca tri do cetri makete godisnje), Revell Standard sasvim dovoljan.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Sova

Član od: 11 Lis 2009
Poruke: 17
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Čet Stu 05, 2009 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kolega potpisujem sve ovo!! Ja isto imam u planu 2-3 makete kroz godinu tak da sam odlucio uzeti cak i onaj najjeftiniji revellov starter kompresor, jer zivim u stanu i bitno mi je da je sto manji i tisi.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
dule

Član od: 12 Sij 2009
Poruke: 907
Mjesto: Plandiste
PorukaUpisano: Čet Stu 05, 2009 12:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam imao kompresor bez bez boce Gude i nisam bas bio zadovoljan posto nije mogao da brzo odregauje kakda se zagreje a grejao se vec nakon 5 min rada nakon stose zagreje dolazilo je do pojacanog kondezovanja vode sto ni odvajac vlage nije mogao bas najuspesnije resiti.sada sam napravio kompresor sa bocom i stvarno uzivam dok radim. Za farbanje makete upali se 2-3 puta i milina za rad.Ovo je samo moje licno zapazanje i zaista ne zelim da uticem na tvoju odluku ukoliko mislis suprotno.Pozdrav i javi sta si pazario.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Poruke: 2557
Mjesto: ST
PorukaUpisano: Čet Stu 05, 2009 12:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svojevremeno je bilo kupit i ovaj kompresor u Metroa. Ako naletite na njega topla preporuka.
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=8015&highlight=kompresor
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Poruke: 934
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Čet Stu 05, 2009 1:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Taj iz Metroa je isti vrag ko i ovaj gore od Borisa. I kolko vidim, ima manometar i posudu za odvajanje vlage, tak da nebi trebalo biti problema sa kondenzatom. Jedino je sad upitno pregrijavanje, odnosno kolko dugo moze raditi konstantno, a da ne pocne kasljati.
Isto tak, jedina razlika izmedju Revellovog Standarda i ovog sa Airbrush Depot-a je cijena i to kaj je Revell u kucistu. Revellov je u Chipoteci 1300 kn, a ovaj je 700 kn.
_________________
www.HRCappuccino.org
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Poruke: 2557
Mjesto: ST
PorukaUpisano: Čet Stu 05, 2009 2:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Radi kontinuirano oko sat, sat i po...onda se ugrije. Ugasiš ga i za 10 min ponovo radi normalno. Ali dobro...kome to triba sat i po da oboja model u 1:35? Wink
Bocu možeš i naknadno stavit ako ti je potreba...neš ti filozofije. Tribaju ti dva nepovratna ventila, tlačno crijevo i boca...naravno. Wink
Misli da koji god kupiš jednog od ova dva nečeš falit.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
žbrmbo

Član od: 29 Lip 2009
Poruke: 81
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Ned Stu 08, 2009 1:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moje mišljenje je kad već kupuješ kompresor kupi klasični kompresor sa bocom , za AB ti bude dobar i onaj najmanji (ja imam onaj od 24l iz merkura po 699 kn NU-AIR ) a prednost mu je i ta da ćeš taj kompresor moći iskoristiti i za 100 drugih poslova
_________________
Želio bi živjeti ko siromah , ali s puno novaca
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
killa

Član od: 15 Ruj 2009
Poruke: 2325
PorukaUpisano: Ned Stu 08, 2009 1:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jer valja iz chipoteke od revella kompresor standard class

i u cemu je rzlika izmedu standard i master class osim 1000 kn


Embarassed
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron