Otvoreni maketarski forum Forum Indeks


Mjesto za sve maketarske teme i dileme
 
 FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Akrilne boje Marabu?

 
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Night Hawk

Član od: 03 Svi 2007
Poruke: 912
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Čet Ruj 04, 2008 10:49 pm    Naslov poruke: Akrilne boje Marabu? Citiraj ovaj komentar

Nabavio sam nekoliko dotičnih boja, pa me zanima ako je itko imao iskustva sa njima? Naravno ne za farbanje maketa već za građevine na dioramama i slično. Ta dali se mogu koristiti sa airbrushem?

http://www.hobbyart-chemaco.hr/katalog/details.asp?IDArt=165&lang=hrvatski
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Reaper

Član od: 07 Ruj 2006
Poruke: 4365
PorukaUpisano: Pet Ruj 05, 2008 10:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Naravno da se moze, boje su (kao boje) odlicne, ono sto ih sprijecava da se koriste kao zamjena za maketarske je dosta slab izbor nijansi, koje bas ne odgovaraju ni jednom maketarskom standardu.....

Jako su guste, razrijedis ih ili obicnom vodom ili voda+alkohol, mozes ih spricati airbrushem, nanositi kistom bez ikakvih problema. Brzo se suse, ne gule se i ne skidaju.

Imas ih u decormat i decorlack varijanti (mat i gloss), gloss su malo zeznutije za spricanje jer ih moras jako razrijediti, pa je potrebno vise slojeva da sve jednolicno pokrijes..... Takodjer, imaju i gloss i mat lak, gloss sam probao, nije los, jako slican MM akrilnom laku.....

Sve u svemu, za neke genericke boje su jako iskoristive, ponesto od nijansi bi se naslo i da odgovara nekom od standarda, jedino sto mene smeta je (barem kod mene u art shopu) dosta visoka cijena, mala bocica je nekih 18kn......
_________________
Samo Hare Krishna nas ne voli
On voli stvari lijepe, ali tko ga jeb.....

-=Für immer Minderheiten=-
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mislav

Član od: 16 Lis 2005
Poruke: 425
PorukaUpisano: Pet Ruj 05, 2008 2:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam probao neko vrijeme koristiti njihove lakove - matt i gloss. Lijepo su se dali spricati brushem, i brzo su se susili. Jedino negativno je bilo sto na njih nisam mogao stavljati nikakav wash jer ih je i najblazi uljni razrjedjivac otapao.
_________________
Mislav
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Night Hawk

Član od: 03 Svi 2007
Poruke: 912
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Ruj 06, 2008 11:34 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

E super! Puno vam hvala obojici!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

 
Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma


Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
Prerada na hrvatski jezik.
Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron