Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Silver pencil

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Perando II

Član od: 20 Pro 2006
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 12:32 am    Naslov poruke: Silver pencil Citiraj ovaj komentar

U literaturi sam vidio da mnogo autora koristi Silver pencil za postizanje efekta ljuštenja boje.
Zanima me koristi li netko od vas tu tehniku.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 10:08 am    Naslov poruke: Re: Silver pencil Citiraj ovaj komentar

Perando II Napisao/la:
U literaturi sam vidio da mnogo autora koristi Silver pencil za postizanje efekta ljuštenja boje.
Zanima me koristi li netko od vas tu tehniku.

Ja je koristim, prikladna je za mjerilo 1:72 u kojem radim.
U većim mjerilima realniji je pravi chipping!
Natrag na vrh
Perando II

PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 10:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

di si je nabavio?
u kojoj fazi ju koristis?
Natrag na vrh
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 10:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

borise jel mos poslat sliku kako ti je to ispalo i di si je ode kupija?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 1:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

O da, sasvim je upotrebljivo. Imaš više vrsta u knjižari. Ja koristim i običnu olovku i flomaster.
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 2:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

st65uka Napisao/la:
borise jel mos poslat sliku kako ti je to ispalo i di si je ode kupija?

Imaš ih kupit po knjižarama, ja sam svoju kupio u Gavrilovićevom supermarketu na Brdima! Very Happy

Kako ispadne? Pa lijepo, lagani chipping na mjestima gdje je to uobičajeno (šina canopya, rubovi panela koji se redovito skidaju radi servisiranja motora ili oružja i municije, lagano na mjestima na krilima gdje se stalno gazi nogama itd.) Ja u chippingu nisam nikad pretjerivao pa mi je ovo sasvim dovoljno! Nije ti problem isprobavat jer se silver pencil lako skida alkoholom tako da ako i zezneš uvijek možeš ispravit grešku!
Natrag na vrh
shtimkily

Član od: 11 Lip 2007
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 2:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel moze fotka ili link na koji model koji si napravio tako?
Tnx.
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 3:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

shtimkily Napisao/la:
Jel moze fotka ili link na koji model koji si napravio tako?
Tnx.

Napadna ivica propelera jednog Macchia, to je sve što trenutno imam pri ruci.

[/img]
Natrag na vrh
Perando II

PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 3:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris hvala!

Kako da odaberem "pravi" silver pencil u trgvini, ima nešto na šta treba obratit pažnju?
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 5:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Perando II Napisao/la:
Boris hvala!

Kako da odaberem "pravi" silver pencil u trgvini, ima nešto na šta treba obratit pažnju?

Pa čuj, stvarno nemam pojma jer ja u stvari ništa nisam ni odabirao!
Otišao sam kupit kruh i mlijeko, vidio ga na polici gdje drže školski pribor i kupio ga.
Eto, meni služi ovaj slučajno odabrani! Laughing

Mogu ti jedino reć kojeg ja imam, proizvođač je 'Bic' a još piše 'Gel Metallic 0,8 mm'.
Izgleda kao obična gel-kemijska, a pretpostavljam da ih ima i u bliku flomastera.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma