Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

pričvršćivanje maskinga na maketu...

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
toni36

Član od: 05 Lis 2007
Mjesto: Baška Voda
PorukaUpisano: Čet Velj 07, 2008 11:50 pm    Naslov poruke: pričvršćivanje maskinga na maketu... Citiraj ovaj komentar

Ok završio sam prvu trobojnu kamuflažu... malo sam se namučio pričvrstiti masking na maketu ...
To sam radio sa SKOTCH trakom tako da bi je presavio 2-3 pota i zaljepio na donju stranu maske... nije mi bilo baš ravnomjerno, i odvajalo se (malo od folije malo od makete.
Vidio sam da na netu spominju "BLUE TACK" ali nikao da to spojim sa nekim poznatim proizvodom...
1) šta je to "BLUE TACK"
2)Koji je ekvivalent kod nas za to
3)kako vi rješavate postavljanje maske na maketu
torax

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Pet Velj 08, 2008 12:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja sam radio svoju pumu sa mjesavinom patafixa i obicne krep trake....imas slike pod projektima u radu....meni je ok ispalo...
toni36

PorukaUpisano: Pet Velj 08, 2008 11:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

torax Napisao/la:
ja sam radio svoju pumu sa mjesavinom patafixa i obicne krep trake....imas slike pod projektima u radu....meni je ok ispalo...

thanks torax... jedna slika za tisuću riječi....
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Velj 08, 2008 3:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Inace, "Blu Tack" je Engleski proizvod, izgleda kao plastelin svijetlo plave boje, a sluzi za keljenje postera na zid i sl.
Ima toga po Europi sa drugacijim nazivima...ima bijelih i zutih varijanti...princip je isti a boja ovisi o proizvodjacu i nema veze s kvalitetom ljepljenja...
Iako izgleda kao plastelin, ne znaci da mozes i njega koristiti jer ova stvar ima u sebi svojstva zbog kojih dobro drzi, a lagano se, i bez tragova, uklanja bez obzira na to koliko je vremena proslo...
A najbolje je shto jedan komadic mozes koristiti vise puta jer ne gubi na ljepljivosti prilikom diranja prstima, a cak niti nakon farbanja...
Nisam siguran gdje toga ima kod nas i kako se zove ali naci ce se toga online 100%...mislim da njemacki UHU proizvodi nesto slicno...
Ja koristim ovo, kupljeno u Nizozemskoj, za privremeno ucvrscivanje svega i svacega u maketarstvu i funkcionira fenomenalno:

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Pet Velj 08, 2008 4:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ima za kupit kod nas sigurno....to ti proizvodi UHU i kod njih se to zove patafix...sve isto ko kak je powerplant napisao, cak dolazi u skoro pa istom pakiranju samo kaj je UHU-ovo zuto...ima za kupit toga u bauhausu sigurno, jer sam ja to tan kupio, i u, kak se veli, svakoj malo bolje opremljenoj knjizari i papirnici Laughing
toni36

PorukaUpisano: Sub Velj 09, 2008 2:55 pm    Naslov poruke: Patex u makarskoj Citiraj ovaj komentar

Ok za one koji su vezani za Makarsku... PATFIX-a ima kupiti u knjižarama na Hrpini i U "Nikole" kraj Autobusne stanice...
Shinobi

Član od: 05 Pro 2007
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Pon Velj 11, 2008 7:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za ekipu u RI, Narodne novine kod Jelacicevog,10 kn pakiranje.
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma