Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Fiat G.50, Airfix, 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Ožu 28, 2021 10:24 pm    Naslov poruke: Fiat G.50, Airfix, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Mislim da je ovo treći ili četvrti pokušaj da od prastare ,rudimentalne Airfixove makete izradim solidnu maketicu... Ova je bila u onoj ,meni, odličnoj svjetloplavoj plastici koja je odlična za urezivanje panela što je već započeo predhodni vlasnik makete, a ja završio, drugi problem su bili dekali ,oni iz kutije su neupotrebljivi ,a većina dekala na tržištu je ili za bis ili za one rane verzije iz Španjolskog građ. rata ,a ne za verziju koja je u kutiji tako da su dekali kombinacija više setova iz kutije sa viškovima...
Treća stvar koju ću napomenuti su boje sa njima nisam zadovoljan ne djeluju mi ispravno... Iako već duže imam MM II boje za talijane ,stalno sam koristio svoje neke mixove i kombinacije ,a sad sam reko ajde da probam i nisam zadovoljan (zelena mi se ćini presvijetla, bež presmeđa...)
Ukratko maketa za odmor, takav je i završni izgled, ništa pretenciozno, samo zabava...
Mašina je iz 24 Gruppo, 354 Squadriglia, Italy 1940

mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
PorukaUpisano: Ned Ožu 28, 2021 10:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super ti je ispao 😉
Anki2

Član od: 01 Stu 2020
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 6:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlicno si ti to izvukao. Sto se tice boja - moze ali ne mora da znaci. Naime razne fabrike su koristile bas razlicite boje. Pogledaj clanak na WWW Stormi. Ima i takva zelena ali pitanje je da li bas na Fiatu i bas toj semi:
https://www.stormomagazine.com/RegiaAeronauticaColorsinWWII_3a.htm
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 9:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlićan
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 9:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool Cool Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 10:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni izgleda baš dobro . Pokušaj snimiti pod umjetnim svjetlom i tamnijom pozadinom..

Član od: 25 Velj 2020
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 10:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super je.
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 2:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fala momci...
Nismo se razumjeli glede boja... Nisu to krive nijanse MM ,te farbe bi odgovarale recimo: Verde Mimetico 1 (maslinasta) i Giallo Mimetico 4 prema Nocciola Chiaro 4 (za bež/pješčanu boju) ,
a ja sam naviko da mi boje više vuku na: Verde Mimetico 3 i Giallo Mimetico 3 ta mi se kombinacija nekako više čini realnijom/češćom....
Ali sad čitam taj članak i vidim da je bilo svega...
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
PorukaUpisano: Pon Ožu 29, 2021 4:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hehehe. S bojama je očito uvijek i svugdje svega. A u situacijama kad privredna i ekonomska stvarnost ne podržava redovitost .....

Anegdota iz jedne firme negdje. Dizajner u dogovoru i sastančenjima dogovori jednu liniju bojanja vlaka; dečki u radioni obojaju ga u drugu, sličnu; jer, na skladištu nema one ali ima ove, a sad kupovat 200 ili više litara nove, radi nezamjetne razlike u tonu .... aha.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma