Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Mi-24 HRZ 1/48 Zvezda
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 1:38 am    Naslov poruke: Mi-24 HRZ 1/48 Zvezda Citiraj ovaj komentar

Meni i dalje najlepsi helikopter ikad napokon se pojavi u 1/48 i onda Zvezda kao po obicaju zabrlja i bude corak od makete.

Paneli su skoro nepostojeci koliko su plitki, sve se mora prerezati i raditi opet, za sta ja zaista nemam zivaca i sad sam pa ko zna kad napravio izuzetak, detalji unutrasnjosti su korektni, sklapanje je uglavnom bilo dobro i jedino sto zapravo izvlaci ovu maketu, ali overall za 30+ eura koliko kosta je samo za zaobici.

Lepo sacekati Kitty Hawk pa uzivati u radu.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 1:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo napravljeno

ali da, maketa je fakat razočaranje. Očekivao sam puno s obzirom na njihove ostale makete... Yak-130 je čudo...

I onda ovaj Mil... Baš ćorak...
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 8:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ne znam za maketu samu no ja bi bio ponosan sa ovim na polici, fotke odlične
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 9:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo složena maketa. Šta ne valja na njoj osim panela? Jeli ima još kojih problema na maketi?
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 9:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo i ja tražim okolo, navodnon samo uvećana čuvena 72jka. Plitki paneli, nepostojeće zakovice gdje bi se trebale vidjeti na 48, prazan kokpit sa dekalima što funkcionira na 72 a ne tu, motor bez ožičenja...
Uglavnom svi pišu kupite neke resin zakovice, quinta dekale za kabinu i sl.
Prednost - cijena.

Ipak još jednom onaj rad poviše je meni kraasan pa sad Zvezda ili Kittyhawk a pitaj Boga oće li i oni ubost.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Miros

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 10:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo izgleda, iako je sama maketa presiromašna detaljima, pogotovo za te pare. Korak unazad u odnosu na sve druge zvezdine makete.

Opet uz dosta financija i truda može se složiti lijep izložak.
Mene isto čeka jedan, do sad sam mu dokupio cockpit, exterior, kotače, naoružanje, maske, decale i ne znam jel tu kraj Confused

Koje boje si koristio, izgledaju na fotkama jako dobro?
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 11:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bravo,svaka tvoja maketa je baš lijepa
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 11:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izvrsno si ju napravio, svaka čast!
Natrag na vrh
Luftwaffe

Član od: 19 Lip 2008
Mjesto: Beograd
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 12:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

P-51 je odlicno opisao sve, oni su bukvalno uzeli maketu u 1/72 i samo uvecali u 1/48 razmeru.

Bas steta jer je ovo segment trzista potpuno nepokriven vec dugi niz godina i mogli su da se potrude i naprave seriju Mi-8/17/171/24/35 u 48-ici koja je veoma popularna i sigurno bi imali dobru prodaju.
Ali dobro, zato ce Kitty Hawk pokupiti zaradu kad izadje. Very Happy

Boje su inace Mr. color, osnovna je mesavina H79 Sandy yellow i RLM2, a tamnija je H320 Dark green + RLM2 + mislim da sam jos jednu tamniju nijansu dodavao na kraju. Donja je mesavina RLM76 i H45 uz kap AKAN svetlo plave za ruske vitezove.

E da jos jedna bitna stvar, dekali su Begemot iz novog seta i odlicni su, ali nemojte pratiti semu farbanja iz seta jer je raspored sara pogresan, ja sam nazalost to prekasno otkrio.
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 3:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni ovo izgleda odlično!
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 5:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne ulazeći u kvalitetu makete - nisam ju radio niti imao u rukama - meni se čini da je odlično napravljena i posebno fino pobojana ....

Ipak me najviše zbunjuju blokovi lansera raketa - nisam nikad vidio u HRZ takve blokove, pa me zanima jeli to rađeno po nekoj slici ili ....?

U HRZ su korišteni najčešće oni 'špicasti' blokovi, kako od 16 tako i od 32 rakete ....

Vojo Very Happy

vojo: poruka promijenjena dana: Pon Ožu 01, 2021 5:16 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Ned Velj 28, 2021 6:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lipo izrađena maketa. Cool Cool Odlično obojana.

Nažalost Zvezda je ovdje podbacila u odnosu na prethodne proizvode.....kako su već drugi napisali ovo je samo uvećana 1:72 maketa/kalup.
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Pon Ožu 01, 2021 8:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrhunski posao!! Bravo! Ovo je dokaz da se može napraviti lijepa maketa, iako je Zvezda napravila igračku. Jako mi se sviđaju boje!!
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Ožu 01, 2021 11:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Još jedna od tvojih klasično dobro dobro napravljenih maketa.Šteta što je Zvezda propustila da ovaj puta napravi vrhunsku maketu ovog vrlo zanimljivog helikoptera , a dokazala je da takvo što može bez problema napraviti. Tvoj rad je odličan. Very Happy

von Stuck: poruka promijenjena dana: Pet Ožu 05, 2021 7:02 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Pet Ožu 05, 2021 12:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa uredna i sviđa mi se. Zanimljivo je da su H-304 i H-305 stvarno bili obojani (jesen 1995) tako da na njima nije bilo mrlja, tj drugačijih nijansi zelene na mjestima gdje su se nalazile ruske oznake ali to je bilo jako kratko vrijeme i s vremenom su na površinu izbile stare boje (imam fotografije koje to dokazuju). Boje su super pogođene.
E sada, raspored boja na maketi je pogrešan. Begemontovi dekali su lijepi ali pogrešni. Najtočnije dekale za našeg H-305 je napravio Ze-Ro Decals. Nadalje, od naših Mi-24 samo je H-310 imao instaliran LIPA sistem svi ostali (osim H-302) su imali samo nosač za LIPA. H-302 nije imao ni nosač na sebi. Isto tako, ne sjećam se da smo mi koristili ovakav tip saćastih lansera.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma