Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

P: Staklena zaštita od prašine + postolje
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mali oglasi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Ferrarijevac

Član od: 13 Kol 2011
PorukaUpisano: Uto Tra 26, 2016 10:10 pm    Naslov poruke: P: Staklena zaštita od prašine + postolje Citiraj ovaj komentar

Svi mi koji se bavimo maketarstvom znamo kako je teško zaštiti makete od prašine. Jednom kad prašina sjedne na maketu teško ju je obrisati bez da se ne ošteti sama maketa. To je naravno najveći problem kod brodova, tipa jedrenjaka, kod kojih ima mnogo sitnih dijelova i kutova na kojima je teško obrisati prašinu.

Ponukan tim problemom kod mojih maketa odlučio sam potražiti rješenje, staklene kutije. Često preskupe za izradu kod maketa aviona ili brodova jer se moraju naručiti po mjeri. Naravno da nećete lijepiti staklo na staklo silikonom kao što se to radi kod akvarija jer on ostavlja tragove u kutovima. Za tu primjenu koristi se tehnologija lijepljenja UV ljepilom i tada dva komada izgledaju kao jedan, bez ikakvih tragova lijepljenja, no ta tehnologija je razlog visokih cijena.

Ja nudim izradu takvih staklenih kutija sa brušenim staklom bez oštrih rubova, lijepljenih UV ljepilom, sa drvenim lakiranim postoljem od kvalitetnog drva i skrivenim ručkama za lakši transport, po pristupačnim cijenama za članove foruma. Moje radove možete vidjeti u slijedećim slikama, koje sam radio za svoje makete.

Cijena po dogovoru, ovisno o veličini kutije i utrošenom materijalu i vremenu izrade, isporuka po dogovoru u Zagrebu ili dostava poštom.
Ako ima zainteresiranih slobodno se javite na mail ferrarijevac@hotmail.com pa ćemo se dogovoriti u vezi dimenzija, cijene i isporuke.

Ne dopustite da se vaše makete skrivaju po kutijama za cipele nego se pobrinite da se kvalitetno i sigurno izlože tako da im se svi mogu diviti bez bojazni od lomova i prašine.

Lp

Za maketu aviona I. svjetski rat, 1:48 - 150,00 kn

Za maketu automobila, 1:24 - 150,00 kn

Za maketu Iron Mana, 1:8 - 190,00 kn

Za maketu jedrenjaka HMS Victory, 1:225 - 350,00 kn

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Sri Tra 27, 2016 8:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ferrarijevac,

Svaka čast. Odlično izgledaju .... jesi li razmišljao o izradi zatvorenih polica u staklu, kao što se svojevremeno dalo kupiti u Lidlu .... ako jesi - eeeee, za to sam ja zainteresiran ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
hrmodeler

Član od: 20 Ruj 2011
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Tra 27, 2016 12:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kolika je veličina te kutije za aute u cm? Mogu sli se možda slagati jedna na drugu?

PorukaUpisano: Sri Tra 27, 2016 9:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hrmodeler Napisao/la:
Kolika je veličina te kutije za aute u cm? Mogu sli se možda slagati jedna na drugu?

21,4 x 11,2 za visinu nisam siguran, ne sjećam se vise a na poslovnom sam putu, mislim oko 9

Ne mogu se slagat
Natrag na vrh
Ferrarijevac

PorukaUpisano: Sri Tra 27, 2016 9:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vojo Napisao/la:
Ferrarijevac,

Svaka čast. Odlično izgledaju .... jesi li razmišljao o izradi zatvorenih polica u staklu, kao što se svojevremeno dalo kupiti u Lidlu .... ako jesi - eeeee, za to sam ja zainteresiran ....

Vojo Very Happy

Hvala 😃 moze slika jedne takve police? Nisam siguran o cemu se radi..
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 1:32 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ferrarijevac Napisao/la:

Hvala 😃 moze slika jedne takve police? Nisam siguran o cemu se radi..

Evo slike onoga što se ponekad zna naći u Lidlu

Naravno, Ferrarijevac, ako misliš raditi (za mene) nije nužno da polica/ormarić ima:
- ključ/bravu
- drvene strane i/ili zadnju stranu tj. može sve od stakla, ako je tako lakše 'proizvest' - meni se čini da je lakše uglaviti nosače polica na drvo nego staklo, ali nisam stručan za to
- nije nužno da stakla/vrata budu na šarke - mogu biti i klizna/preklapajuća
(sve ovo gore spominjem da se ne bi moralo bušiti staklo jer mislim da to komplicira i poskupljuje proizvodnju)

Dakle, maksimalno pojednostavljeno. Inače, original dimenzije ormara su: 68 x 110 x 20cm (širina x visina x dubina), ali ni te dimenzije nisu obavezne (što se mene tiče). Meni je najbitnija 'tankoća' ormarića/police jer mislim u tome spremat tenkiće u 1/72.
No mislim da ako razmišljaš o izradi, možeš standardizirati prednju i zadnju stranu, a bočne strane i police možeš raditi raznih 'dubina' da bude prikladno i za avione tj. šire makete ....

Ako dakle razmišljaš o izradi takvog nečeg, odmah u startu imaš mene kao zainteresiranog kupca za 2 komada (ako se dogovorimo oko tehničkih detalja i cijene, naravno).

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Pierre

Član od: 12 Stu 2008
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 3:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vojo u kojem je to Lidl katalogu bilo i pod kojim nazivom ako znaš .. ?
Natrag na vrh
Bebonja

Član od: 07 Ožu 2011
Mjesto: Mokrice
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 3:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ova polica je ok a i puno stane.
Samo mislim da klizna vrata nisu najsretnije riješenje.
Prvo gubiš na "dubini" a i nemožeš otvoriti oboja vrata istovremeno.
Normalno sve ovisi o tvojoj potrebi i želji Wink
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 7:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pierre Napisao/la:
Vojo u kojem je to Lidl katalogu bilo i pod kojim nazivom ako znaš .. ?

Ja sam to vidio uživo u Lidl Celje pred par godina i (budala ja) nisam kupio, bojao sam se ženine reakcije (a reakcija na 'ne-kupovinu' je bila žešća od one da sam kupio, budala-ja-na-kvadrat), a po forumima sam vidio da je nedavno bio u Engleskoj (prošlu zimu, 2014/2015).
Već sam dva put pitao Lidl (Slovenija, Austrija i Njemačka, i Hrvatska, naravno), kad će to imati ali ne znaju tj. nemaju u planu.
Inače to im je proizvod LIVARNO a Lidl artikal je br. 67190.

Bebonja Napisao/la:
....Samo mislim da klizna vrata nisu najsretnije riješenje.
Prvo gubiš na "dubini" a i nemožeš otvoriti oboja vrata istovremeno.

Mislim da nisi u pravu - što se gubljenja 'dubine' tiče, to je točno, ali gubiš samo otprilike dvije debljine stakla, a to je zanemarivo.
To što ne mogu otvoriti obja vrata istovremeno me ne brine jer se vrata ionako ne otvaraju niti stalno niti često - to je ormarić za izlaganje a ne za otvaranje, i kad se makete stave unutra u principu se ne otvara.
Mene jedino brine prašina tj. ulaz prašine, ali kroz razmak kliznih vrata mislim da ne ulazi puno više prašine nego kod ovih 'Lidlovih' vrata među kojima opet ima razmaka. A kod kliznih vrata se može staviti i nekakva brtva (ili četkica) da ne ulazi prašina ....

Vojo Very Happy
Natrag na vrh
Pierre

Član od: 12 Stu 2008
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 7:55 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na informaciji Smile

A izgleda da poslje 2012 "LIVARNO Lidl artikala br. 67190" nema u prodaji ..

http://www.lidl-service.com/cps/rde/SID-D51C6095-797DE631/lsp/hs.xsl/product.html?id=12182009&title=Vitrina

Našao sam uputstva : http://www.lidl-service.com/static/12182009/67190_PL_HU_SL_CS_SK.pdf

Zgodno je i za druge stvari :
http://wtcomics.mdata.fr/une-vitrine-pour-es-figurines-en-plomb-eaglemoss/
Natrag na vrh
vojo

PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 8:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Eto, sve smo rasčistili. Sad da se samo javi kolega Lotusovac pardon Ferrarijevac, i sve smo riješili ....

Vojo Very Happy

PS - zezam se samo, i ja sam Ferrarijevac ....
Natrag na vrh
Ferrarijevac

PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 8:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vojo Napisao/la:
Eto, sve smo rasčistili. Sad da se samo javi kolega Lotusovac pardon Ferrarijevac, i sve smo riješili ....

Vojo Very Happy

PS - zezam se samo, i ja sam Ferrarijevac ....

Evo me Very Happy Bojim se da je ovakvo nešto ipak izvan mojih proizvodnih mogućnosti, pa čak i pojednostavljeno na tvoj način..teško bi ta klizna vratašca mogao napravit, ne znam kako bih to riješio..

Zasad nudim samo staklene kutije s postoljem..

Često idem po Lidlu ali nikad nisam vidio takav izložbeni "ormarić", izgleda stvarno odlično, nadam se da će ga opet stavit u prodaju.

Da li se sjećaš koja mu je bila cijena?
Natrag na vrh
Bebonja

Član od: 07 Ožu 2011
Mjesto: Mokrice
PorukaUpisano: Pet Tra 29, 2016 10:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za staklena vrata postoje "protuprašne metlice" tako da to nije neki problem.
A za dubinu gubiš minimalno 3-4x debljinu stakla plus debljinu leđa.
Ako se drvo "gloda" a ne stavljaju vodilice koje poskupljuju sam proizvod.
Naradio sam se toga u zadnjih 10 godina Wink
Mislim da je kupovno jeftinije jer se radi u serijama mada neznam koja bi bila cijena.
Šteta kaj se ne jave kolege koji kvalitetno rade sa drvom a ima ih tu na forumu. Čisto radi idejnog riješenja.
Mada šteta kaj nemam mjesta za sličnu policu.
Jer mi treba za 35-ice i diorame u istom mjerilu.
Osobno ova koju ste naveli meni izgleda super.
Natrag na vrh
Vedi

Član od: 12 Sij 2013
Mjesto: Mursko Središće
PorukaUpisano: Ned Svi 29, 2016 7:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jučer na Kupu preuzeo svoju staklenu kocku po narudžbi, vrlo profesionalno izrađeno, odlično izgleda, jako zadovoljan i još jednom hvala! Cool
Natrag na vrh
Ferrarijevac

PorukaUpisano: Ned Svi 29, 2016 11:37 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vedi Napisao/la:
Jučer na Kupu preuzeo svoju staklenu kocku po narudžbi, vrlo profesionalno izrađeno, odlično izgleda, jako zadovoljan i još jednom hvala! Cool

Drago mi je da si zadovoljan i nadam se da je sjela neka nagrada za maketu jer izgleda preodlično, evo slika

Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Mali oglasi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma