Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

L6/40, Italeri, 1/35

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lip 10, 2021 12:16 pm    Naslov poruke: L6/40, Italeri, 1/35 Citiraj ovaj komentar

Evo zgotovio sam i ovoga mališu za svoj gušt ,iako ovoga puta nije bilo puno gušta... Iako je u biti ovo solidna maketa ,Italeri se pobrinuo da ne bude sve baš "po loju" bilo je krivih i nejasnih uputa ,ali i problema s gusjenicama... One su "link by link" ,iako ja to volim ovaj puta baš i nisam bio veseo, Italeri se ovaj puta baš nije iskazao ,gusjenice baš ne pašu na pogonski kotač ,a i na spajanju na kraju ispada da ide samo "pola članka" tako da treba ili malo "rastegnuti" spojeve il ubaciti jedan članak više ,pa da previše vise... Ostatak ,standardno složeno, opiturano i zmazano po mojem standardnom hodu. Jedino što sam kupio onu MiGovu Anti Slip pastu pa sam ju iskoristio da sa njom isprobam napraviti zemlju skorenu po hodnom djelu i ispod trupa, ja sam zadovoljan rezultatom...
Evo fotki, negdje u Bosni drugi dio rata...

i za kraj usporedba veličine ,sa ionako malim T-70:

MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
PorukaUpisano: Čet Lip 10, 2021 1:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mališa solidno izgleda. Dapače izvrsno.

Jedno zapažanje ako smijem; stara nova tema, a neki će i podivljat Smile

Kažu znanci, gusjenice, posebno u zoni gdje kotači maju kontakt, po gazištu i vodilicama - sjaje se k'o ogledalo već nakon nekoliko stotina metara vožnje. Isto tako skoro pa sve ostalo, jer, zemlja, šljunak itd. djeluje kao polir pasta. Samo tamo gdje nije izražen kontakt bude neka druga boja metala, koja nije sjajna, ili ostaci blata..... Obično svi zanemarimo taj dio priče. Rijetko tko je od nas u živo vidio tenk svaki dan, no bager gusjeničar bio je mnogima od nas zabranjena igračka, na nekom gradilištu iz djetinjstva. Gusjenice uvijek sjajne, vozilo čak ni ne juri, sa blatom u zarezima i eventualno svježom, svijetlo naranđastom transparentnom hrđom, u vrlo tankom sloju na nekim dijelovima. Članak u boji svježeg otkovka/odljevka, na blatnjavom vozilu je rijetko viđen, osim na trofejnim, koji na dan otvorenih vrata izađu na muzejsku livadu. Nećem pametovat jer sam i sam tako radio, a znam da bi se mogle izvuć slike koje me pobijaju, ako bih generalizirao. Znam, sad je gotovo ....

Pozz.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Groff

Član od: 12 Lis 2010
Mjesto: Bakarac
PorukaUpisano: Čet Lip 10, 2021 4:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar ! Ples radosti
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Lip 10, 2021 7:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Kažu znanci, gusjenice, posebno u zoni gdje kotači maju kontakt, po gazištu i vodilicama - sjaje se k'o ogledalo već nakon nekoliko stotina metara vožnje

Ma u pravu si pogotovo po putevima na jugu Hr i Bih ,ja sam to probao sa grafitnom olovkom proći ,ali kao što vidiš izostao je taj "sjaj" kojem sam se nadao, ma drybrushat ću ga sa steelom kasnije...
DusanVuskovic

Član od: 07 Lip 2010
Mjesto: Čile
PorukaUpisano: Pet Lip 11, 2021 6:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nice work¡¡
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma