Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Pocetnicka pitanja - izrada jaslica u talijanskom stilu

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
matiska

Član od: 29 Svi 2021
PorukaUpisano: Sub Svi 29, 2021 11:15 pm    Naslov poruke: Pocetnicka pitanja - izrada jaslica u talijanskom stilu Citiraj ovaj komentar

Pozdrav, novi sam ovdje, a duze vrijeme volim na YouTube-u gledat kako majstori rade diorame i realisticne scenarije prirode. Isto tako duze vrijeme imam ideju da napravim lijepe Bozicne jaslice, i moguce da ce se to ostvarit za iduci Bozic Smile

Koliko sam shvatio, reljef je najbolje napravit pomocu stirodura i onda preko stavit gips? Gdje nabaviti stirodur, a da to nisu megalomanske kolicine potrebne za fasadu?

Gdje kupiti boje (i kakve tocno) za bojanje reljefa? Ima li kod nas za kupiti trave (ne one trave haha), drveca i ostlog sto reljef cini zanimljivim? Na youtubeu uglavnom vidim woodland scenics firmu i njene proizvode.

Toliko zasad, bit ce toga sigurno jos. Hvala!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Svi 30, 2021 9:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bok. Imaš jedan zez, .... dok ljudi ne znaju gdje živiš, odgovor na sve je: u dućanu. Smile

Što se bojanja tiče, obične vodene boje, tempere, suhe pastele kojima dodaš efekt prašine i prešpricaš lakom iz najbližeg dućana kao zaštita od vlage, .... nije da je boja stijene u Judeji propisana RAL-om Wink
Natrag na vrh
matiska

PorukaUpisano: Ned Svi 30, 2021 2:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Heh da... iz Zagreba sam Smile

Znam da, al posto sve gledam na engleskom, nekad mi je tesko prevest na hrvatski da bi uopce znao sto trazit, a nakon toga teze i nac ducan koji to prodaje.

Evo nor na sto ciljam: https://youtu.be/yygwun1cdug
Natrag na vrh
matiska

PorukaUpisano: Pon Svi 31, 2021 9:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čini mi se da imaju u profibaucentru https://profibaucentar.hr/proizvod/xps-profi-label-30-30-mm/
Natrag na vrh
MAK2020

Član od: 25 Velj 2020
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Svi 31, 2021 11:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U Bauhausu, Jankomir, imas letvica baš baš za maketare, cca 3- 20 mm, mozda i manjih/vecih dimenzija presjeka, kvadratnih, okruglih, pravokutnih, L profila, ... dugih cca 1m; uz to balza plosnih letvi - ploča, na istoj stalazi. Za boje sam ti rekao ... uz Perlica ducan, hobby art ducan, i slicne ducane uzmi akrilne....imaju ih.... trave i sav slican pribor bas bas za maketare Carta Magica, 1 od 2 ducana u frankopanskoj, plus onaj zeljeznicarski ducan, ista ekipa ima veeliku maketu zeljeznica, valjda su jos u gundulicevoj. Proguglaj. Prosetaj.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Radionica, savjeti, pitanja itd... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma