Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1:32 figurice WW2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
VedranS

Član od: 09 Velj 2021
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Uto Velj 09, 2021 10:00 pm    Naslov poruke: 1:32 figurice WW2 Citiraj ovaj komentar

Prvo se moram ispričati jer moj upit nije usko vezan uz maketarstvo, ali istraživanje po internetu i moja potraga za figuricama vojnika 1:32 me nekako dovela ovdje.
Naime..... ja figurice prvenstveno tražim jer bih htio kupiti sinu plastične vojnike slične onima sa kojima sam se ja igrao kad sam bio dijete, a sad sam shvatio da sam tada imao popriličnu kolekciju - Britanske postrojbe "Pustinjski štakori", njemački padobranci, talijanske planinske postrojbe, sve su to neke od figurica koje sam doživljavao kao igračke kao dječak a ujedno tako učio i povijest, prepoznavao uniforme i oružja pojedinih armija i vojski.

Što u stvari tražim? Ima li u HR možda neki online dućan gdje bi se mogli naći takvi plastični vojnici. Vidio sam da većina online shopova prevladava u UK, nešto ima i u Italiji (Italeri) ali te figurice su na sastavljanje a ostale su većinom 1:72. Ostalo što sam vidio je na eBayu. Ako imate preporuku, bio bih zahvalan. Od brendova koji su mi zanimljivi, preferirao bih AirFix, ali super su figurice i od TSSD-a i Marsa.

Još jednom se nadam da me admin neće izbrisati zbog "promašene tematike".

Lijep pozdrav,
Vedran
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Uto Velj 09, 2021 11:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kod nas nas i ne znam nijednog dilera....
vidi ovdje

https://www.drumandflag.co.uk
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Svi 12, 2021 2:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel moraju bit 32?

35 je čovjek visok oko 170 ili oko 180 cm različiti proizvođači variraju u visini figura u istom mjerilu, ali ko kaže da smo svi isti i da je opremu proizvela 1 tvornica za cijelu vojsku.

32 od 35 mislim da je viši za glavu ali nisam siguran nemam 32 imam 35 i 16.

35 ovisno o kompliciranosti, bez obrade, treba 10 do 20 minuta da se sastavi sa maketarskim ljepilom i škaricama za žicu ili za nokte...

Na vrhu stranice je link Hobby chest mislim da imaju nešto onog što tražite ako nisu prodali.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma