Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Lokacija zračnih luka ZNDH danas

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Svi 14, 2010 1:55 am    Naslov poruke: Lokacija zračnih luka ZNDH danas Citiraj ovaj komentar

Evo nešto malo proučavam ,pa sam skužio da zapravo ne znam točne lokacije zračnih luka Mostar, Zalužani i Rajlovac te Kurilovec:oops: ....
Dakle zanima me što se danas nalazi na dotičnim lokacijama,do kad su se koristile u te svrhe (ako se više ne koriste),pretpostavljam da se sadašnje Mostarska i Sarajevska zračna luka nalaze na mjestima tih il sam u krivu? Odnosno ako netko ima kakve kordinate za google earth.
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Svi 14, 2010 3:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kurilovec-Velika Gorica:
45°41'55.91"S
16° 5'22.23"I

Jasenice-Mostar:
43°18'17.01"S
17°48'34.41"I

Rajlovac-Sarajevo:
43°52'8.40"S
18°18'30.67"I

Zalužani-Banja Luka:
44°50'55.98"S
17°13'21.13"I
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Pet Svi 14, 2010 8:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A u Kurilovcu nema vise nicega. Crying or Very sad
Na jednom dijelu je sada radar i pripadajuce zgrade i kaponiri koji sdu ostali od JNA. Onda ide novo izgradena obilaznica V.G. i spoj prema autoputu za Sisak.
Zatim tu je jos i reciklazno dvoriste te sajmiste i nekih par baraka na sajmistu sto su uglavnom neke pecenjare kada je sajmisni dan uglavnom petak.

Mislim da su i leteliste u Bjelovaru takoder nakon rata pretvorili u sajmiste, bila je tu prije nekog vremena i fotka istoga.
Evo uspio sam pronaci
http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=4919&highlight=bjelovar

Ako vas zanima Kurilovec budem poslikao logaciju pa da vidite, uglavnom prosjecni gradanin, a da ne govorim mladez nema pojma da je tamo nekadda bio aerodrom, a jos manje sto je sve na njemu tj. s njega letilo.
vox

Član od: 03 Ožu 2010
Mjesto: mostar
PorukaUpisano: Pet Svi 14, 2010 11:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U Mostaru (istina nešto južnije) još uvijek je vojna baza,samo nema aviona osim čini mi se nešto od Aerokluba.
Civilni je novijeg datuma i nešto je JI-nije od ovog.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Svi 14, 2010 11:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fala dečki! Pokazalo sa da sam za Jasenice i Zalužane dobro pretpostavljao ,za Kurilovec sam se sjetio da je to tam di su radari ,a Rajlovac mi je totalno otkriće
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Sub Svi 15, 2010 7:24 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U Rajlovcu se nije letilo od kraja 70-tih, a krajem 80-tih bila je samo helikopterska pista tj. stajanka povremeno u upotrebi. Travnata pista nije koriscena ali se kosila i odrzavala ("...nek se nadje..." Wink ). Sarajevski civilni aerodrom je bio (i sad je) na Butmiru, a tamo je i sarajevski Aero klub. Od objekata koji su bili gradjeni prije 2.svj rata postoje jos 4 identicne zgrade u kojima su bili oficirski stanovi ( kasnije sobe za smjestaj pitomaca Vojne akademije), i koliko znam koriste se jos uvijek. Zadnji koji su smjesteni u rajlovackoj bazi su nijemci i holandjani iz IFOR, SFOR, kako li ih sad vec nazivaju...

Hangar u kom je bio smjesten mostarski Aeroklub 80-tih je bio orginalni njemacki iz 2.svj. rata (sjecam se prefarbanih malih metalnih tablica pricvrscenih za konstrukciju na njemackom jeziku) i na nekim mjestima je prokisnjavao kroz (navodno) rupe od metaka i gelera pa je ekipa iz Kluba stalno psovala...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma