Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Borongaj 1931.

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1918. do 1941.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Tomica

Član od: 16 Sij 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lip 10, 2008 10:59 pm    Naslov poruke: Borongaj 1931. Citiraj ovaj komentar

Nedavno sam nabavio album jednog civilnog pilota koji je letio za Aeroput početkom 30-tih, a potom za Lufthansu na linijama za Atenu i Solun. Znam samo njegovo prezime - Uzorinac. Zanima me da li netko zna išta više o toj osobi?
Prema fotkama letio je na zrakoplovima Aeroputa Potez 29-2 reg. oznake UN-EBC, D.H.80A reg. oznake UN-SAA, Farman F.306 reg oznake UN-SAH te na Lufthansinim Junkers Ju 52/3m reg. oznake SX-ACB zvan Tesalonik te Junkers W33L reg. oznaka D-534 i D-?58.
U lotu ima jedna zanimljiva fotka za koju ja smatram da prikazuje istočni vojni dio Borongajskog aerodroma, a snimljena je iz Poteza 29-2 vjerovatno 1931. Može li to itko potvrditi?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Lip 10, 2008 11:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam siguran da je na fotografiji aerodrom na Borongaju. U pozadini se vidi rijeka Sava. Dva najjužnija hangara (na fotografiji vidljiva desno od dva najveća hangara) su kasnije premještena na sjeverni dio istočne strane. Od 1941. na tom južnom dijelu su izgrađene dvije prizemne građevine, od kojih je jedna služila kao 'civilni terminal' zračne luke u NDH.
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Pon Lip 16, 2008 4:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dali ima možda fotka tog Lufthansinog Ju-52, i dali bi je mogao postaviti na forum?

Kako je Julka ima regu SX-ACB nisu li njemače bile D-XXXX, a SX je prefiks za Grčku?
Tomica

Član od: 16 Sij 2007
PorukaUpisano: Pon Lip 16, 2008 11:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zabunio sam se kod identifikacije zrakoplova. Dakako da je Grčki. To je zapravo Junkers G 24he, jedan od četri kupljena 1931. Ovaj, drugi po redu, ima naziv Tesalonika - Solun. Evo njegove fotke.
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sri Lip 18, 2008 7:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da to je G-24 bio sam malo surfao po netu pa sam našo info za taj avion.
Hvala na fotki!

Karaya: poruka promijenjena dana: Ned Lip 22, 2008 2:57 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Sri Lip 18, 2008 11:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Karaya Napisao/la:
Da to je G-24 bio sam malo surfao po netu pa sam.

Sori, al ne mogu a da te ne pitam, pročitaš li ti ikad ono što napišeš?!
Inače, postoji i opcija "edit" kojom možeš ispravljati takve stvari - ili baš voliš da se rješavaju tvoji rebusi?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1918. do 1941. Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma