Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Dornier Do-17 K, RS Models, 1/72

Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dr. vlado

Član od: 12 Ožu 2008
PorukaUpisano: Ned Lip 08, 2008 11:51 am    Naslov poruke: Dornier Do-17 K, RS Models, 1/72 Citiraj ovaj komentar

Pozdrav cijeloj ekipi!

U ovoj recenziji necu ulaziti u povijest aviona, mislim da je svima jako dobro poznata. Napisacu nesto o samoj maketi, onako kako je vidim.
Prvo, mislim da je isto jako vazno, cijena - ponosnih 33,90 €… (kupljen kod Modell Paul Wienna).Ali isplatilo se!
Kutija sa ilustracijom italijanskog Do-17K i s druge strane crtezi bojenja , pomalo siromasni, vidi se samo lijeva strana, a desnu morate pogadjati ako nemate drugih izvora…

Dekali za tri verzije –jedan JKRV, br.3362, te isti zarobljen od italijana,zatim i br.3341, zarobljen od bugara, “printed by AVI PRINT.cz”. Plava na oznakama malo daje na sivu, mislim da ce ovdje ipak “upasti” nesto od Lift here!…

Uputstvo sa kratkom povijesti na engleskom i karakteristikama na engl., njemackom i ceskom, dosta je jasno, mislim da nece biti problema.

Platicni dijelovi su cisto odliveni sa tankim gravurama, u tri grupe –
Trup, rep, oplate motora...

Krila, vertikalci, tockovi…

Motorske gondole, u ovom slucaju “kratke”, za ranije verzije…

Dobro uradjeni resin i metalni dijelovi, upravo izazivaju da se radi bar jedan otvoren motor… Isto tako za uraditi unutrasnjost kabine- sve je tu!

Nesto sto mi se jako svidilo – izliveni stakleni dijelovi!

U svakom slucaju, na prvi ( i drugi) pogled – dobra i prema onom sto sam do sad mogao usporediti- dosta tacna maketa Do-17K. Naravno – ko bude trazio naci ce sigurno tu i tamo neku gresku, ali s druge strane – ko se bude potrudio napravice od ovog dobru maketu “naseg” Dorniera…

Zivi i zdravi bili!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Lip 08, 2008 2:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čini mi se da su prozirni dijelovi jako debeli jer se na njima vidi efekt "povećala". Je li tako? To me kod makete uvijek baci u bed jer koliko god bila dobra sama maketa, ako su ti dijelovi debeli sve izgleda jadno. Preostaje jedino napraviti nove prozirne dijelove u vlastitoj radionici.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Tema je zaključana od strane administratora    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma