Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Streljko
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
TISO

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Kujnce vojvodina Štajerska
PorukaUpisano: Pon Tra 24, 2006 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Malo sam gledao specifikacije naoružanja, pa me zanima ima li netko dobre detaljne fotografije tog topa i postavljenja montiranog na prednjem djelu broda Question Po specifikaciji to je kao OM SCOTTY 20mm top. Prvi put čujem za tu stvar.

interesantno što se nakim ovde objavljenim fotografijam 20mm Breda (na krmi pred 40mm Vickersom) ne pojavljuje. Jel ju je ko ukrao Question
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Uto Tra 25, 2006 11:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Jel ju je ko ukrao

Nije ukradena, samo je spustena s broda. Nalazi se pored njega.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
TISO

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Kujnce vojvodina Štajerska
PorukaUpisano: Uto Tra 25, 2006 12:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Nije ukradena, samo je spustena s broda. Nalazi se pored njega.

Dobro. Več sam se prestrašio, da ju je netko maznuo (šta bih lopov sa 20mm topom Twisted Evil ).

Crtež talijanskog topa Scotti 20mm koji bi trebao biti mointiran na pramcu:
http://forum.axishistory.com/viewtopic.php?t=99966
vedro
Gost
PorukaUpisano: Čet Svi 10, 2007 12:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je, dosta ljudi jos nije svjesna da je povijest - povijest. Ne moze se mijenjat vec je bitno da se sta objektivnije prezentira.

Po svjetskim muzejima mogu se nac njemacki tenkovi, avioni, a da ne govorim o lovi koja je utrosena na pronalazenje Bismarcka, jer su u ono vrijeme njemacki ratni strojevi bili tehnicki podignuti stepenicu iznad svih ostalih.

Ali isto tako treba skinut kapu i partizanima u NOBu koji su iz nicega stvarali vojsku. Kako po kopnu, tako i po moru. Streljko je jedna od legendi toga doba jer je taj mali brodic dava dosta glavobolje i taljanima i njemcima i sta je najbolje od svega posli rata je opet koristen za ribarenje! Dakle i taj brod, kao i svi radjeni tokom rata, je svojevrsno tehnicko cudo toga doba.

Sada se mogu na dosta mjesta nac izlozena prvobitna oklopna vozila koja su radjena za ZNG na pocetku ovog zadnjeg prokletog rata. Uz ta vozila mogu slobodno biti izlozeni i tehnicki uradci iz II S.R.
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Čet Svi 10, 2007 8:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vedro uptavo tako samo to izgleda ne može ući u uho a kamoli mozak ljudi koji trenutno odlučuju o takvim i sličnim stvarima.

Kamo li sreče da se konačno otvori vojni muzej pa da se sve to izloži.

Streljka bi definitivno trebalo spremiti u neke zatvorene prostorije do obnove.

EH da je nama pomorski muzje tipa onoga iz Lisabona kakve je fotke kolega Trut ovdje postavio.
Dida

Član od: 05 Velj 2007
Mjesto: Sisak
PorukaUpisano: Ned Sij 31, 2010 10:21 pm    Naslov poruke: Streljko Citiraj ovaj komentar

I? Je li obnovljen?
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 10:22 am    Naslov poruke: Re: Streljko Citiraj ovaj komentar

Dida Napisao/la:
I? Je li obnovljen?

Isti je kao i na ovim gore fotkama, naoružanje je pokraj njega i ograđen je nekom improviziranom ogradom napravljenom od željezne mreže za armiranje betonskih ploča (krovova).

Situacija status quo.

BTW Dida, izgleda da je u pomorskom muzeju izložen postav maketa iz Splitskog brodogradilišta pa ću se jednu subotu zaletit i vidit da li je izložena i Dinka. Ako jest, dobivaš fotke.

Inače moj pokušaj prodora u muzej brodogradilišta nije uspio.
Čemu služi muzej u kojeg ne može nitko uć?? Rolling Eyes Nemam pojma

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Dida

PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 10:33 am    Naslov poruke: Re: Streljko Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
BTW Dida, izgleda da je u pomorskom muzeju izložen postav maketa iz Splitskog brodogradilišta pa ću se jednu subotu zaletit i vidit da li je izložena i Dinka. Ako jest, dobivaš fotke.

Inače moj pokušaj prodora u muzej brodogradilišta nije uspio.
Čemu služi muzej u kojeg ne može nitko uć?? Rolling Eyes Nemam pojma

Boris, puno ti hvala na pokušajima osvajanja škverskog muzeja. Valjda se boje da posjetitelji ne šporkaju pod! A na slikama se unaprijed zahvaljujem. Very Happy
krivukov

Član od: 22 Stu 2009
Mjesto: Zagreb, Sesvete
PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 12:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ima li možda netko nacrte Streljka?
noname

Član od: 24 Stu 2009
Mjesto: kod Rudi-a i Bobi-a
PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 12:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

i ja trazim vec dugo nacrte !

http://www.youtube.com/watch?v=qGyPuey-1Jw
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 2:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nacrt postoji, u knjizi koja se zove "Makete naših brodova".
Dosta stara i teško nabavljiva knjiga.
Ja sam je imao do prije par mjeseci ali sam je poklonio.
Probajte u antikvarijatima.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Dida

PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 2:12 pm    Naslov poruke: Nacrti Citiraj ovaj komentar

Po svoj prilici nema druge, već sam skinuti mjere i napraviti nacrte. Sad
Za to treba netko od škverskih brodograditelja.

Prema knjizi, koju spominje Boris mogli bi se lijepo napraviti nacrti. Kad jednom budem imao vremena, možda to i napravim i stavim na forum. Prethodni radovi bi bili zavlačenje u utrobu broda (među narkomanske igle) prebrojavanje rebara, malo ih premjeriti i ustanoviti njihov razmak. Trebalo bi i ostalu konstrukciju izfotografirati i izmjeriti. Ako se želi vjerna kopija "Streljka" i iznutra i izvana.
Boris G.

PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 2:38 pm    Naslov poruke: Re: Nacrti Citiraj ovaj komentar

Dida Napisao/la:

Prethodni radovi bi bili zavlačenje u utrobu broda (među narkomanske igle) prebrojavanje rebara, malo ih premjeriti i ustanoviti njihov razmak. Trebalo bi i ostalu konstrukciju izfotografirati i izmjeriti. Ako se želi vjerna kopija "Streljka" i iznutra i izvana.

Unutar broda se trenutno ne može, jer je brod ograđen, ali mislim da ne bi trebalo bit problema ako se zatraži dopuštenje. Brod je jako dotrajao i trebala bi mu temeljita obnova. Upravo zbog dotrajalosti je i skinuto naoružanje i postavljeno pokraj broda, jer je procijenjeno da je paluba toliko istrunula da bi mogla propast pod težinom oružja.

BTW, nacrt u knjizi (kao i nacrti za sve ostale brodove) je dan za izradu trupa od punog drva i za takav način izrade je sasvim dovoljan.
Za trup sa rebrima i oplatom bi trebalo izradit dodatni nacrt, ali ni to nije neka mudrost.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Dida

PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 3:21 pm    Naslov poruke: Re: Nacrti Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
... Za trup sa rebrima i oplatom bi trebalo izradit dodatni nacrt, ali ni to nije neka mudrost.

Nije mudrost?! Mad Mad A zakaj sam ja, onda, išel 10 semestara na FSB? Grom ga vudril
Very Happy Very Happy Very Happy
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Pon Velj 01, 2010 3:33 pm    Naslov poruke: Re: Nacrti Citiraj ovaj komentar

Dida Napisao/la:
Boris G. Napisao/la:
... Za trup sa rebrima i oplatom bi trebalo izradit dodatni nacrt, ali ni to nije neka mudrost.

Nije mudrost?! Mad Mad A zakaj sam ja, onda, išel 10 semestara na FSB? Grom ga vudril
Very Happy Very Happy Very Happy

Pa za grubu skicu mjera nije mudrost, ali za napraviti nacrt po kojem će se napraviti novi brod mislim da je totalna hebada.... ja sam 9 semestara strojarstva pa dobivam čiča gliše od majstora na listićima od kladionice, sa komentarom: ej de to nacrtaj imaš sve podatke.... Cool
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma