Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Podzemni kompleks za podmornice

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od početaka do 1918.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Sub Velj 02, 2008 2:55 pm    Naslov poruke: Podzemni kompleks za podmornice Citiraj ovaj komentar

Nalazi se na ulazu u šibensku luku, zna li se nešto više o tome. koliko znam to je bilo za vrijeme astro-ugarske čim prije ču to slikati i staviti na forum

evo par slika koje sam našao na netu

na ovoj zadnjoj slici se vidu nekakva vrata
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Legenda

Član od: 25 Jul 2006
Mjesto: SRN
PorukaUpisano: Sub Velj 02, 2008 3:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super stvar...ali ne izgleda mi da je to za podmornice...jer unutra nije ravno.....nebi podmornice tamo mogli ravnati kad nije ravno...
mozda je za male brze camce....
Natrag na vrh
Alaska

Član od: 08 Svi 2007
Mjesto: Njemacka
PorukaUpisano: Sub Velj 02, 2008 4:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ako je jos od Austro-Ugarske, onda ce biti za opskrbu tvrdjave, da se nosaci ne penju preko stijena. Poslije je mozda rabljeno kao skloniste za brze napad(aj)ne jedinice.
kosalo

Član od: 05 Sij 2008
PorukaUpisano: Sub Velj 02, 2008 4:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a sto ako je harmonika podmornica - kao busevi..lol

odlicno primjeceno..wow
a da netko mozda pita u luckoj kapetaniji?
L
And people still laugh about as much as they ever did, despite their shrunken brains. If a bunch of them are lying around on a beach, and one of them farts, everybody else laughs and laughs, just as people would have done a million years ago.
Natrag na vrh
Minesweeper

PorukaUpisano: Sub Velj 02, 2008 4:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tvrđava je izgrađena puuno prije od ovoga, a i to je dosta dalje od tvrđave
Natrag na vrh
kosalo

Član od: 05 Sij 2008
PorukaUpisano: Sub Velj 02, 2008 6:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

http://www.forum.hr/showthread.php?t=245128

e da: ja npr. nisam za tvrdju znao..shame on me..pa mi je bas drago da si me potako na istrazivanje i nove informacije
sad znam kamo cu sljedeci put u sibeniku..danke
L
And people still laugh about as much as they ever did, despite their shrunken brains. If a bunch of them are lying around on a beach, and one of them farts, everybody else laughs and laughs, just as people would have done a million years ago.
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Sub Velj 02, 2008 7:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

koliko ja znam, to je podzemno skloniste gradjeno za vrijeme Kraljevine Jugoslavije a sluzilo je kao ratna dislokacija za motorne torpiljarke i torpedne camce. Navodno su ih u 2.sv. ratu ponesto koristili i Nijemci.
Natrag na vrh
Minesweeper

PorukaUpisano: Ned Velj 03, 2008 11:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja sam isto čuo za njemce da su tu sakrivali schnellboote ali mi je to sumjivo jer mislim da schnellboot tu nebi mogao stati
Natrag na vrh
falanga92

Član od: 20 Lis 2006
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 10:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

[quote="frka"]koliko ja znam, to je podzemno skloniste gradjeno za vrijeme Kraljevine Jugoslavije a sluzilo je kao ratna dislokacija za motorne torpiljarke i torpedne camce. Navodno su ih u 2.sv. ratu ponesto koristili i Nijemci.[/quote]

Da, tako sam i ja čuo, a schnellboot bi trebao ći bez problema.

Tunel je lučnog oblika za razliku od kasnijih JRM potkopa.

Da li je ovaj šibenski ima 2 ulaza/izlaza ili samo jedan ?
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 12:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dva, naravno.
Natrag na vrh
Minesweeper

PorukaUpisano: Pon Velj 04, 2008 1:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

da dva ulaza
Natrag na vrh
brodarski

Član od: 03 Pro 2007
PorukaUpisano: Uto Velj 05, 2008 9:58 pm    Naslov poruke: potkop Citiraj ovaj komentar

Nije za podmornice, već potkop za torpedne čamce koji su počeli graditi Nijemci 1944. godine-
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od početaka do 1918. Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma