Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Admiral Kuznjecov (Gibraltar, siječanj 2008.)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Essex
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 28, 2008 10:48 pm    Naslov poruke: Admiral Kuznjecov (Gibraltar, siječanj 2008.) Citiraj ovaj komentar

Veliko hvala kolegi "Tyto_alba" sa SN foruma za ove slike! Razz
Pošto ih ima dosta, ovo je tek prvi dio

Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 28, 2008 10:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Shocked Shocked Shocked Shocked
Super fotke, zbilja sam iznenađen ,ne izgleda baš neš' veliko...
torax

Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 28, 2008 11:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

nisam imao pojma da je on jos u sluzbi....super fotke...i sad sa se malo obrukam sa glupim pitanjem Smile ...kaj to tak dimi?kaj nije on na nuklearni pogon? Question
155
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 28, 2008 11:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

on ima parne turbine
Natrag na vrh
torax

PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 12:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa svi nuklearni brodovi imaju parne turbine Smile ....nuklearni reaktor je samo glorificirani parni stroj Laughing ...proizvodi ogromne kolicine pare koja kasnije pogoni parne turbine,znaci u biti nuklearna fizija radi posao koji je nekoc radio lozac koji je trpo ugljen u kotao da bi bilo vruce Smile....po ovom dimu meni izgleda ko da ide na diesel...il mozda brod ide na nuklerani pogon a kuhaju na drva Very Happy
tommy

Član od: 22 Ožu 2007
Mjesto: zg
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 12:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a ljudi moji, zar mora nuzno biti nuklearni pogon da bi se koristile parne turbine, razlog zasto se dimi je to jer su u pitanju kotlovi koji loze naftu za dobivanje topline koja se koristi za dobivanje pare koja pokrece parne turbine, te parne turbine su u upotrebi vec cijelu vjecnost, uostalom bio je to osnovni pogon na recimo bojnim brodovima
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
torax

PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 12:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ja sam samo htio rec da postojanje parne turbine ne ponistava postojanje nuklearnog reaktora Wink , dapace, jedno bez drugog ne moze...
tommy

PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 12:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ma znam torax, bila mi je samo namjera da objasnim svima koji su se mozda zbunili ovim jel ima ili ne nuklearni pogon i koji pogon uopce ima
Natrag na vrh
torax

PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 12:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

znaci na diesel ide, ha?.....ja sam mislio da je nuklearni...
tommy

PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 12:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

neizravno da, osnovni pogon su parne turbine, dakle para je osnovni pokretac, no ta para se dobiva u boilerima, njih 8 u kojim se lozi fosilno gorivo, predpostavljam nafta, za razliku od velike vecine trgovackih brodova koji koriste recimo velike diesel motore, slicni onima kao u automobilu, samo naravno puno, puno veci, usput informacija da je snaga parnih turbina na Kuznetsovu mislim oko 150 MW, neka me netko ispravi ako grijesim
Natrag na vrh
Essex
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 12:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kuznjecov posjeduje klasičan pogon parnim turbinama, s ukupno 4 vijka. Vjerojatni je uzrok tome nemogućnost bivše sovjetske industrije da proizvede odgovarajući nuklearni pogonski sustav potrebne snage (uz zadana ograničenja težine i dimenzija) koji bi nosaču jamčija tražene performanse
Natrag na vrh
black

Član od: 03 Ožu 2007
Mjesto: Crab's Creek Croatia
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 9:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Essex,hvala ti za ove slike,stavi što prije ostatak,jedva čekam! Very Happy
Natrag na vrh
Trutek
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 10:09 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zbilja impresivne fotografije.
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 10:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Essex Napisao/la:
Kuznjecov posjeduje klasičan pogon parnim turbinama, s ukupno 4 vijka. Vjerojatni je uzrok tome nemogućnost bivše sovjetske industrije da proizvede odgovarajući nuklearni pogonski sustav potrebne snage (uz zadana ograničenja težine i dimenzija) koji bi nosaču jamčija tražene performanse

nisu imali potrebu da ugrađuju nuklearni reaktor jer nisu uspjeli napraviti parni katapult za avione, a ako već rade reaktore za podmornice zasto ga nisu mogli ubacit u nosač! kuznjecov je klasa koja je trebala biti ispitna, jer se uporedno pocela raditi klasa Uljanovsk sa ravnom palubom i katapultima
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 29, 2008 10:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čini se da ima i radarski sustav tipa Aegis. Pločaste antene su vidljive
na stražnjem i desnom dijelu nadgrađa. Da li postoji fotografija lijeve strane?
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Brodovi i plovila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 1/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma