Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

RS models He-112B 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Sij 18, 2008 11:50 pm    Naslov poruke: RS models He-112B 1/72 Citiraj ovaj komentar

Evo i drugi mališan u novoj godini je gotov Very Happy !Nažalost sa ovim nisam ni upola zadovoljan kao sa Buffalom Crying or Very sad . Naime niš mi nije išlo od ruke : upute su bile dosta zbunjujuče pa sam neke stvari moral ljepiti dvaput , moram priznati da sam bio dosta skeptičan glede trobojne sheme na njemu (RLM-65/70/71) pošto na fotkama dotičnog koje sam imao to nigdje ne razabirem ,al eto ipak sam se odlučio za dotičnu shemu ,a i onda sam skeptičan prema nijansama MMovih RLM70 ,RLM71 pa ak mi netko može potvrditi dali su to te nijanse. I za kraj da stvar bude gora kukić na repu je došo kao dekal: dio je bio na crveno/bijeloj podlozi ,a dio krakova je bil samostalan ,a taj dio je kao što vidite dobar milimetar prevelik :evil:ionak ih ne volim stavljati na makete ,al ovo je zbilja nakaradno Crying or Very sad . Al eto što je tu je pa uživajte.Barem su mi fotke ispale dobro.

Aranza

Član od: 25 Lis 2007
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sub Sij 19, 2008 10:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam siguran za shemu boja ali, mislim da si ga izvrsno uradio. Također, koliko se vidi na fotografijama, oznaka na repu jako dobro izgleda. Ja sigurno nisam dovoljno stručan da dajem kritike, ali kolega ovo izgleda perfektno.

Španac
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
krunc
Gost
PorukaUpisano: Sub Sij 19, 2008 11:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kako god meni je to prekrasan avion, a i dobro si ga napravio! Priznam da ne bi ni ja bolje! Very Happy Goreprsti
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
PorukaUpisano: Sub Sij 19, 2008 12:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jel on na kraju bojan MM bojama? Jer svog Taifuna sam bojao MM RLM 65/70/71 izravno iz bočice bez posvjetljivanja i sl. i jako sam zadovoljan nijansama. Ovo tvoje mi djeluje dosta svijetlo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
mile

Član od: 09 Pro 2007
Mjesto: split
PorukaUpisano: Sub Sij 19, 2008 6:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mislim da bi trebao biti zadovoljan jer je stvarno super Surprised
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
st65uka

Član od: 06 Stu 2007
PorukaUpisano: Sub Sij 19, 2008 7:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

shema mi se svidja,maketa je super
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail MSN Messenger
Poky

PorukaUpisano: Sub Sij 19, 2008 8:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Jel on na kraju bojan MM bojama? Jer svog Taifuna sam bojao MM RLM 65/70/71 izravno iz bočice bez posvjetljivanja i sl. i jako sam zadovoljan nijansama. Ovo tvoje mi djeluje dosta svijetlo.

Je farbano je MM bojama iz bočice temeljni sloj drito iz bočica ,a zatim mjestimično lagani postshading sa lagano posvjetljenim temeljnim bojama.
kinfa-t

Član od: 19 Kol 2006
Mjesto: ZAGREB
PorukaUpisano: Ned Sij 20, 2008 2:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

možda nisi ti zadovoljan ali mi smo Very Happy

Super je ispalo, meni tenkisti se sviđa, ali što će struka reć?

Imam jednu greškicu, na desnom profili, repna zastava, svastika ti je malo ljevo pobjegla Very Happy

PorukaUpisano: Ned Sij 20, 2008 8:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Imam jednu greškicu, na desnom profili, repna zastava, svastika ti je malo ljevo pobjegla

Pročitaj tekst iznad slika i sve bu ti jasno Wink [/code]
shtimkily

Član od: 11 Lip 2007
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Sij 20, 2008 8:41 pm    Naslov poruke: Re: RS models He-112B 1/72 Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:
Evo i drugi mališan u novoj godini je gotov Very Happy !Nažalost sa ovim nisam ni upola zadovoljan kao sa Buffalom Crying or Very sad .

Pa meni izgleda super. Pogotovo naspram mog uratka Embarassed
Jedino, nekako se sjecam da je u RSovim sastavnicama jednobojna shema bojanja? (ja sam radio madjarski)
I vidim da nemam samo ja problema sa vacuform canopyjem Wink Jedino sto su moji problemi daleko uocljiviji Cekic u glavu
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 21, 2008 11:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne izgleda loše. Very Happy MM nijanse 70/71 su vrlo točne i kamuflaža je isto tako točna za dotični avion-jedino si ti te boje previše posvijetlio. Svjetlija zelena djeluje kao da je RLM 02...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

PorukaUpisano: Pon Sij 21, 2008 9:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Ne izgleda loše. MM nijanse 70/71 su vrlo točne i kamuflaža je isto tako točna za dotični avion-jedino si ti te boje previše posvijetlio. Svjetlija zelena djeluje kao da je RLM 02...

Gledajte, zbilja nisam posvjetljival boju! To su nijanse koje su u mojim bočicama. Jedino sam u tu boju iz bočice nakon što sam obojio avion dodao malo bijele za postshading po sredini panela ,na fotkama se vidi da su paneli u sredini malo svijetliji od rubova ,a ti rubovi su u boji kakva je bila u bočici, dakle osnovna boja.Zbilja ne znam ,ja sam očigledno zabrijal da su te RLM70,71 više zelenije i tamnije....
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Uto Sij 22, 2008 10:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sori, vidim da ti se nitko ne usudi reć direktno (ili ne znaju pa plješću), al kak ja nemam dlake na jeziku i ne odnosi se na dio vezano za sklapanje makete, s tim bojama (koje bi kao trebale biti 70/71) nekaj definitivno i jako ne štima.
Ili ti ne valja fotoaparat ili si stvarno umiješal previše bijele ili su u tim bočicama neke druge nijanse nego kaj piše ili su boje unutra (ne znam doduše kak) "apšisale". Ili si ti nekaj pomiješal... Pogleč na fotkama Rokovog Taifuna kak bi se (barem) približno trebale "zeleniti" nijanse RLM 70/71. Ovo kod tebe mi više vuče na nijanse za francuskog Miragea 2000.

Ponavljam, moj komentar nema veze sa sklapanjem makete koji je skroz ok., tak da kaj ne zameriš. Wink
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Poky

PorukaUpisano: Uto Sij 22, 2008 11:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma kaj bi ti zamjerio, pa i mene samoga muči taj problem jel sam i sam očekivao zelenije nijanse boje to je osobno jedno od glavnih razočaranja ,jel sam dugo čekao i tražio dotičnu maketu ,a sad je izgleda zas...a. Svi pa i ja hvalimo MM nijanse kao jako točne ,pa me je sad ovo malo razočaralo...,odnosno nije mi jasno kak ja u svojim bočicama imam nekaj drugo.
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma