Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

B-17 KOD VISA - FOTOGRAFIJE PREDMETA
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Sij 01, 2006 4:10 pm    Naslov poruke: B-17 KOD VISA - FOTOGRAFIJE PREDMETA Citiraj ovaj komentar

Poslikao sam danas neke predmete koje je Emerson poklonio mom djedu. Užasno mi je krivo što ogroman dalekozor s kožnom futrolom nije kod starog u Zagrebu nego na moru ali budem ga kad-tad poslikao.

Frka, kada dolaziš u Zagreb? Poslao sam ti mail. Cool

Inače, svima vam želim sretnu novu godinu! Zivili

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Ned Sij 01, 2006 4:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasno očuvan primjerak Colta M1911A1, proizveden 1943. godine u tvornici Ithaca Gun Co., New York. Finiš je fosfatni, a koloiko vidim cijev i okviri su brunirani.
Preko 2 500 000 takvih pištolja napravljeno je do kraja WWII, a proizvodnja je nastavljena daleko iza toga.
Ako trebaš bilo kakve tehničke podatke, presjek ili izometrijski crtež dijelova, javi se na PM.
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
PorukaUpisano: Ned Sij 01, 2006 4:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

He he, hvala. Ma ima još kod starog servisna kjnižica od tog pištolja ali ju nemre pronaći. Sad A valjda tamo i piše sve o njemu.
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:45 am    Naslov poruke: B-17, fotografije predmeta Citiraj ovaj komentar

Timmy, stizem cim vrijeme dopusti, vjerojatno drugi tjedan. Javiti cu ti se svakako ranije da mozes organizirati susret sa starim.
Vidim Zbocek da se dobro kuzis u oruzje, svaka cast. Ja u svojoj kolekciji imam jedan M1911A1 iz B-17 "MY ACHING BACK", koja je izvadjena 1973. g. iz mora kod Krka. Slikati cu ga i staviti na net. Poklonio mi ga je covjek koji je vadio avion. Nazalost pistolj je dosta propao jer je bio skoro 30 godina u moru. Osim toga nisu ga znali rastaviti kad je pronadjen, pa je hrdja ucinila svoje. Jedino mu se moze vaditi okvir. Od tada stalno trazim i pokusavam nabaviti jedan dobar primjerak tog pistolja ali nemam srece nikako. Ako ga netko prodaje, ja sam kupac (imam sve legalne dozvole).
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
suba
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 1:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

uuu bolje da sklonis slike, ima da ti se jave iz US ambasade i da traze svoje 'vlasnistvo' nazad - lepo pise ne njemu Wink
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 8:28 pm    Naslov poruke: Re: B-17, fotografije predmeta Citiraj ovaj komentar

frka Napisao/la:
Timmy, stizem cim vrijeme dopusti, vjerojatno drugi tjedan. Javiti cu ti se svakako ranije da mozes organizirati susret sa starim.
Vidim Zbocek da se dobro kuzis u oruzje, svaka cast. Ja u svojoj kolekciji imam jedan M1911A1 iz B-17 "MY ACHING BACK", koja je izvadjena 1973. g. iz mora kod Krka. Slikati cu ga i staviti na net. Poklonio mi ga je covjek koji je vadio avion. Nazalost pistolj je dosta propao jer je bio skoro 30 godina u moru. Osim toga nisu ga znali rastaviti kad je pronadjen, pa je hrdja ucinila svoje. Jedino mu se moze vaditi okvir. Od tada stalno trazim i pokusavam nabaviti jedan dobar primjerak tog pistolja ali nemam srece nikako. Ako ga netko prodaje, ja sam kupac (imam sve legalne dozvole).

Pa, ponešto znam o oružju, bavio sam se nekad time. Slike tog kojeg imaš vidio sam davnih godina u ''Aerosvetu'' (još ga imam!').
Povremeno se naiđe na Colt M1911A1, ali uglavnom ili novije proizvodnje (identičan ovom, samo finije obrade i boljeg finiša; ratna proizvodnja odbacila je šminku, a zadržala sve bitno), ili restauriran iz ratnog doba. Zadnjeg sam vidio u Zagrebu u Lovcu u Varšavskoj, pred duže vrijeme, ali dugo me nije ni bilo tamo. Kad budem išao u Zagreb, ovaj ili idući tjedan, pogledat ću. Ponekad ih ima i u oglasniku.
U svakom slučaju, potražit ću jednog za tebe.
Natrag na vrh
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 8:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lovca u Varšavskoj nema već godinama Crying or Very sad
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 8:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

markojeras Napisao/la:
Lovca u Varšavskoj nema već godinama Crying or Very sad

Pogledao sam kartu grada, trgovina je vjerojatno u Teslinoj, radi i ima oružja. Prođem kraj nje kad idem prema Trgu.
Za Lovca u Varšavskoj si u pravu. Embarassed
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:23 pm    Naslov poruke: b-17 fotografije predmeta Citiraj ovaj komentar

Evo samo radi usporedbe da se stekne dojam kako oruzje izgleda nakon 30 godina u moru :
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ove fotke samo govore o kvaliteti materijala od kojeg je napravljen!
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:34 pm    Naslov poruke: B-17 kod Visa Citiraj ovaj komentar

Evo malo unutrasnjosti "naseg" B-17 :
Prvo cockpit ,

a zatim waist area :
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:39 pm    Naslov poruke: B-17 kod Visa Citiraj ovaj komentar

A evo i radio kabina :
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
PorukaUpisano: Uto Sij 03, 2006 1:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fascinantne fotografije, Frka. Shocked
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Uto Sij 03, 2006 8:53 am    Naslov poruke: B-17 Citiraj ovaj komentar

Na ovim fotkama se dobro vidi kako je vanjska oplata mjestimice propala pa se kroz nju vidi van. Grunf zna sto govori kada je rijec i vadjenju i tretmanu takvih objekata kao sto je ovaj avion. Pitanje je da li bi uopce konstrukcija aviona u sadasnjem stanju izdrzala bilo kakvo pomicanje. Dakle, samo je pitanje vremena kada ce se avion polako raspasti, sto je takodjer steta, no to je sudbina svih slicnih stvari pod morem.
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Sij 03, 2006 11:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Divne fotografije! Klap klap Svjedoče o ronilačkom umijeću. Uvlačenje u olupine je najopasniji i najrizičniji vid ronjenja, a na ovakvoj dubini i u tako uskom prostoru zahtijeva veliku vještinu i znanje. Organizacija takvog ronjenja je kao i kod speleo urona, ali je sve opasnije, jer su olupine sklone nepredvidljivom urušavanju. Ponekad je dovoljno pogrešno mahnuti perajom...Još jednom-svaka čast!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma