Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Male zeljeznice

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Tanelorn

Član od: 08 Tra 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lis 24, 2007 10:30 pm    Naslov poruke: Male zeljeznice Citiraj ovaj komentar

Pozdrav,

Cast mi je predstaviti vam novu domacu stranicu koja pokriva zeljeznicko modelarstvo:

www.malezeljeznice.net

Stranica je nedavno pocela sa radom a ovo bi bio kratak opis stranice (preuzet sa nje same):

Zeljeznicko modelarstvo, nas zajednicki hobi se tijekom vremena razvio u svim segmentima. Ukratko i sazeto, na slijedecim stranicama mozete procitati sve sto trebate znati o ovom hobiju. Bilo da ste totalni pocetnik, pa zelite krenuti od pocetka i potkovati se malo teorijom ili ste vec iskusni modelar ali niste upoznati sa svim sitnicama i bitnim (zanimljivim) podacima koji se ticu zeljeznickog modelarstva, u svakom slucaju preporucujemo da procitate sve tekstove. Naravno, kao i na ostatku stranice, ukoliko mislite da se nesto treba izmjeniti ili dodati/izbaciti i smatrate da to mozete uraditi i vi sami, svakako nas kontaktirajte i javite svoje ideje koje cemo vrlo rado saslusati i ako je moguce realizirati.
Tekstovi su, u cilju lakse navigacije i sto jednostavnijeg pretrazivanja, podjeljeni po tematskim grupama.

Dakle, svi zaljubljenici u zeljeznicko modelarstvo dobili su jos jednu stranicu sa svojim forumom pa stoga svi zainteresirani brzo na www.malezeljeznice.net

Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
torax

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Sri Lis 24, 2007 10:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kaj nije to zeljeznicko modelarstvo, ko i vecina tehnickih hobija kod nas, skoro pa skroz propalo?......ne sjecam se kad sam zadnji put vidio kod nas u bilo kojem ducanu nekakav zeljeznicki set a da izgleda realno.....thomas the trank engine bas ne spada u tu kategoriju Very Happy .....obozavao sam te vlakice kad sam bio manji....onda kad ih se jos moglo kupit...
Perando II

Član od: 20 Pro 2006
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sri Lis 24, 2007 11:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sta je sa forumom zeljeznickog modelarstva na stranici www.zeljeznice.net ?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Didy
Gost
PorukaUpisano: Čet Lis 25, 2007 10:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo kao autor cijelog projekta malezeljeznice.net da odgovorim na gornja dva pitanja
torax Napisao/la:
kaj nije to zeljeznicko modelarstvo, ko i vecina tehnickih hobija kod nas, skoro pa skroz propalo?......ne sjecam se kad sam zadnji put vidio kod nas u bilo kojem ducanu nekakav zeljeznicki set a da izgleda realno.....thomas the trank engine bas ne spada u tu kategoriju Very Happy .....obozavao sam te vlakice kad sam bio manji....onda kad ih se jos moglo kupit...

istina je da je situacija oko nabavke modela jako komplikovana i trenutno osim mehano starter setova koji se mogu naci po raznim prodavaonicama igracaka malo ko prodaje kvalitetnije i poznatije modele. Tu je HMS koji je uveo u svoju ponudu nekoliko zanimljivih modela ali nazalost izbor nije prevelik.
A sto se tice zeljeznickog modelarstva kao hobija, nemoze se reci da je propao Rolling Eyes nazalost samo klub zeljeznickih modelara zagreb postoji u Hrvatskoj ali modelara ima skoro u svakom gradu . To je bas jedan od razloga za pokretanje malezeljeznice.net-a , dakle pokusati povezati sve modelare iz bivsih YU drzava na jednom mjestu na internetu

Perando II Napisao/la:
Sta je sa forumom zeljeznickog modelarstva na stranici www.zeljeznice.net ?

Paa forum i dalje postoji i radi ali malezeljeznice.net (i pripadajuci forum) su posveceni ISKLJUCIVO zeljeznickom modelarstvu gdje postoji , sto je i logicno, puno vise podforuma vezanih za modelarstvo (dok je kod zeljeznice.net akcenat na pravim zeljeznicama). Naravno i sa zeljeznice.net smo u dobrim odnosima, tj. nezelimo biti i nismo im konkurencija. Nas cilj je jedino, kao sto sam vec rekao, doprinjeti povezanosti i razvoju zeljeznickog modelarstva kod nas.

Srdacan pozdrav,
Didy
Natrag na vrh
Didy
Gost
PorukaUpisano: Sub Lip 21, 2008 11:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima,

Koristim ovu priliku da jos jednom skrenem paznju svih zaintersiranih modelara i maketara na portal malezeljeznice.net jer je isti ovih dana dobio i svoje novo izdanje.

Adresa je ostala ista Cool www.malezeljeznice.net
Natrag na vrh
milan

Član od: 22 Svi 2008
Mjesto: Svicarska
PorukaUpisano: Pet Ruj 19, 2008 9:16 am    Naslov poruke: Wunderland u Hamburgu Citiraj ovaj komentar

Jedna velika postava zeljeznica.Prekrasno za vidjeti.Auti se isto krecu po cesti, a brodovi plove.Vrijedi pogledati.

http://www.miniatur-wunderland.com/

http://www.miniatur-wunderland.com/exhibit/multimedia/foto/visitor/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
vedro
Gost
PorukaUpisano: Pet Ruj 19, 2008 9:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Au, i ja bo zaražen sa tim Prinw 20-tak godina čitao u SAMu prilog di je jedan slovenac objašnjavao šta i kako...a imao je kus makete.

(Ne)srećom u to vrijeme nije bilo za kupit željeznice (čK NI U zgrebu jer Mehanotehna u to vrijeme je nešto zašutila), a i kad su došle (ex Dutty Free kod Kvatrića) novaca nije bilo. Tako da odustah od toga. Danas kad pogledam, još uvik ne vidim di sam ja to zamišljao staviti Laughing
Natrag na vrh
milan

Član od: 22 Svi 2008
Mjesto: Svicarska
PorukaUpisano: Uto Ruj 23, 2008 11:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prije par godina sam imao desetak slobodnih dana i napravio na balkonu stana ovu maketu koju sam poslije poklonio bratovoj djeci da se igraju.
Selo sa crkom sam jeftino kupio od firme Lima,jedan bazicni set vlaka kao i pojedinacne skretnice i pruge od ROCO firme i napravio ovaj analogni model sa 5 skretnica i jednim zaustavnim dijelom pruge gdje se jedna kompozicija mogla parkirati dok druga vozi.

Evo par fotografija moje zbirke vojnih vlakova
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma