Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

trkači JKRV Hawker Fury

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
dragonlance
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 16, 2006 10:12 pm    Naslov poruke: trkači JKRV Hawker Fury Citiraj ovaj komentar

Tražim fotografiju zrakoplova kojim je kap. Šintić pobjedio na utrci Male Antante i Poljske.

Hvala unaprijed.
Natrag na vrh
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 16, 2006 10:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve ovisi o tome kolko misliš platiti...

Šalim se - imam fotku, ali je pod (ne mojim!) copyrightom. S tim što ne garantiram da je to baš "90-tka" s utrke. Potonja je bila "olakšana" - bez mitraljeza u trupu, a na spomenutoj fotki su čini se, mitraljezi "unutra". Moram prvo kontaktirati vlasnika fotke za "zeleno" da je ovdje postiram. Namjeravaš se upustiti u...? 48 ili 72? Kak mu misliš izvesti "šlape" na kotačima?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
suba
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 16, 2006 11:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo od mene jedna, sken je iz starih novina....
obratite paznju na nivo uglacanosti metalnih delova, vidi se jak sjaj cak i na ovako losoj slici!
Nalepnica ima u obe razmere, a sto se tice tih navlaka meni je padao na pamet onaj stari KP ali nikada nisam proverio jel upotrebljivo...

Natrag na vrh
dragonlance
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 17, 2006 9:28 pm    Naslov poruke: Tko radi dekale u1/48? I koliko koštaju? Citiraj ovaj komentar

Imam par Lindberg/Pyro/Inpact/Life-Like 1/48 Fury-a, a ne mislim da bi dvije aerodinamičke gamaše bile neki preveliki problem za samogradnju.

Jedini problem je da imam 2 različita seta crteža:

1. SAMI - Caruanini crteži, maketa paše 100%, no Caruanu bije glas da mu je skoro 50% crteža iz SAMI-ja netočno;

2. Osprey "On silver wings" - crtež je iz RAF-ovog uputa, ali poznato je da u to doba objavljivani proizvođačevi crteži nisu uvijek bili precizni, a po kojima je maketa prekratka, preveliki horizontalac i sl.
Natrag na vrh
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2006 3:35 am    Naslov poruke: Re: Tko radi dekale u1/48? I koliko koštaju? Citiraj ovaj komentar

Vidim da je slika koji je priložio Suba već "provaljena", premda sam mislio da nije bila dosad objavljivana, pa nije bed da je stavim u boljoj rezoluciji, na radost tebi, a i ostalima koji su Fury fanovi:

dragonlance Napisao/la:
Imam par Lindberg/Pyro/Inpact/Life-Like 1/48 Fury-a, a ne mislim da bi dvije aerodinamičke gamaše bile neki preveliki problem za samogradnju.

Ja imam starog dobrog Airfixa (1/4Cool, a za "gamaše" će uz malo prepravki /skraćivanja/ poslužiti (pa preporučam i tebi ako ga možeš nabaviti) one iz "Cl. Airframesovog" He-51 - koji btw. čeka da se pojavi neka suvisla potvrda o onoj GA+MK shemi iz navodno A/B 123. Ima li možda netko nekakvu informaciju (fotku) o tome?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
suba
Gost
PorukaUpisano: Čet Sij 19, 2006 3:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Moja 'fotografija' je izasla u novinama 30-tih godina, zato sam i napisao da je kvalitet los. Ne mogu da se setim da li je pratila neki text ili reklamu (cini mi se ovo drugo) ali imam samo nju skeniranu. Ni ja nemam 100% potvrdu da li je bas ovo taj 'trkacki' jer ima nekih problema oko brojeva. Priznajem da nisam ulazio previse tematiku, jer mi je sistem oznacavanja kod Fjurija komplikovan...
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovno maketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma