Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Profili Bf109 E 3,4/7 zelenih legionara
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Jul 06, 2007 1:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

DavorŠotman Napisao/la:
Grunf Napisao/la:
Lijepo je to tebi krenulo-svaka čast. Tvoje tumačenje "zelenog 21" mi se dopada, jedino neznam na osnovi čega je kormilo pravca žuto? Meni se čini da ni jedan drugi ZNDH Emil vidljiv na fotografijama nije imao žuto kormilo pravca-ispravite me ako griješim.
u to nisam siguran, al na slici se vidi komadić kormila koje je svijetle boje.
Ako je ovaj Messer stigao iz Afrike, onda je rep mogao biti bijele boje, pa po dolasku u Rusiju prebojan, ali koliko sam do sad vidio Emili su u Africi uglavnom imali horizontalce u boji kamuflaže. Što ako je rep svijetlo plavi sa zelenim mrljama?

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
DavorŠotman

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pet Jul 06, 2007 10:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
DavorŠotman Napisao/la:
Grunf Napisao/la:
Lijepo je to tebi krenulo-svaka čast. Tvoje tumačenje "zelenog 21" mi se dopada, jedino neznam na osnovi čega je kormilo pravca žuto? Meni se čini da ni jedan drugi ZNDH Emil vidljiv na fotografijama nije imao žuto kormilo pravca-ispravite me ako griješim.
u to nisam siguran, al na slici se vidi komadić kormila koje je svijetle boje.
Ako je ovaj Messer stigao iz Afrike, onda je rep mogao biti bijele boje, pa po dolasku u Rusiju prebojan, ali koliko sam do sad vidio Emili su u Africi uglavnom imali horizontalce u boji kamuflaže. Što ako je rep svijetlo plavi sa zelenim mrljama?
to bi mogao odgovoriti Marko, dali se vidi rep na drugoj slici u cijelosti i kakav je?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
lisec
Gost
PorukaUpisano: Pet Jul 06, 2007 10:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

za to ćemo knjigu čekati Laughing Laughing
Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Sub Jul 07, 2007 5:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Headbanger Uzivancija LISEC RULES!!!

Davora super napredak! Cool
ozzie

Član od: 19 Sij 2006
Mjesto: izvan RH
PorukaUpisano: Ned Jul 15, 2007 1:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

fantasticno! Provjeri ponovo broj 21! cini mi se da je malo nakrivo na slici, nije u istoj ravni kao i kriz na trupu, gleda malo na dolje.
CROmagnon
Gost
PorukaUpisano: Ned Jul 15, 2007 11:05 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jedan od najzanimljivijih topica, moram priznati. nadam se da će se jednog dana objaviti svi profili (kad se utvrdi točno kako je koji izgledao), bilo bi ih lijepo vidjeti na nekom posteru, jedan do drugog Smile
Natrag na vrh
DavorŠotman

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Jul 15, 2007 10:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za sad sam radio po slikama iz poznatih knjiga Ciglić-Frka-Likso, a kad bude izašla i Markova knjiga vjerujem da će biti još koja neobjavljena slika pa će crteži biti još potpuniji i kompletnijiji, tak da ću se sad još malo strpiti.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
ozzie

PorukaUpisano: Uto Pro 11, 2007 2:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super, stvarno odlicno!
Tasma

Član od: 02 Svi 2007
Mjesto: Prigorje
PorukaUpisano: Uto Pro 11, 2007 10:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Veselim se svakoj knjizi domaćih autora, pa ću i Markovu nabavit čim bude u prodaji. Very Happy

Da.. bilo bi lijepo da su svi profili na istom mjestu Very Happy , a možda jednom nam se posreći, pa netko ili više njih sve što je letjelo na ovim prostorima stavi u jednu knjigu, onako podeblju na radost svih nas.... to bi bilo kao neka "biblija" svima nama Very Happy
Natrag na vrh
ozzie

PorukaUpisano: Uto Pro 11, 2007 10:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Krenulo je!!!! Ja sam apsolutno za knjigu cak ako su profili bazirani na razumnim pretpostavkama, jer u protivnom necemo nikada imati nista...
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Sri Pro 12, 2007 10:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svi mi koje zanima naša zrakoplovna povijest priželjkujemo takve knjige, ali kako to baš nije jednostavno kvalitetno napisati, onda to sve traje. Što se tiče HZL ja se nadam da će Marko, Zdenko i Dragiša napokon dovršiti višegodišnji posao. Doduše, koliko znam, knjiga neće biti objavljena kod nas, nego vani i bit će na engleskom, a neće biti ni jeftina obzirom na broj stranica, ilustracija i fotografija. Imao sam prilike malo pogledati "ekskluzivu"prije moguće objave knjige i mogu reći da je to doista "mala biblija" o HZL sa mnoštvom novih dosad neviđenih fotografija. Kolor profili koje izrađuje Dragiša Brašnović su doista jako kvalitetni i detaljni, a za pojedine avione i napokon točni. Valjda ćemo u novoj godini napokon ugledati tu knjigu-usrdno se nadam..( a nada umire zadnja).

Natrag na vrh
Karaya

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: Velika Gorica
PorukaUpisano: Pet Kol 08, 2008 6:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da malo oživim ovaj topic

DavorŠotman Napisao/la:

Zanima me dali su ovi zeleni Emili bi u onoj ranoj LW RLM 70/71/65 ( tipa Stuke) shemi ili su prvo bili u RLM 02/71/65 pa su nakon nekih popravaka koji su bili uvelike rađeni na ranim Emilima nakon Bitke za Francusku i BoB samo prebojali kompletan trup u zeleno a krila i dalje ostala 02/71, te nakon toga predani našim legionarima?
Isto tako dali su spomenuti E-3 imali onu čeličnu ploču iza pilotove glave dok ojačano vjetrobransko staklo vidim da je tu?
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Ruj 01, 2008 3:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovi su Messeri najvjerojatnije jednobojno obojani po gornjim površinama RLM 70 ili 71 i to na terenu na istočnom frontu. Pogledaj malo za komparaciju rumunjske Emile-ima i kolor fotografija. Što se tiče oklopne ploče iza pilota, mislim da su postojale-najjednostavnije ti je pogledati na objavljenim fotografijama... Wink

Natrag na vrh
ozzie

PorukaUpisano: Pet Sij 11, 2019 9:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

gledam sliku ove 21-ce i spiner mi izgleda svjetliji od nosa. Inace u Afričkom teatru su koristili bijelu boju za naglašavanje

ozzie: poruka promijenjena dana: Pet Sij 11, 2019 9:22 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
ozzie

PorukaUpisano: Pet Sij 11, 2019 9:19 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

DavorŠotman Napisao/la:
evo još malo o profilim Very Happy
"zeleni 5" slika sa desne strane, vrlo zanimljivo, osim što se razlikuje polje na kojem je broj 5 od ljeve strane (i taj će uskoro profil) opazio sam da ima dvije oznake Hrvatske legije jednu staru i novu

"zeleni 10" po meni ovako dok se ne dokaže suprotno Cool

"zeleni 21"

po meni puno misterije, al evo moje mišljenje,crta na repu po meni sigurno žuta, jer siva teško da je, kako kaže kolega M.J. tamo je to bio zakon,ispod broja 21 nema prebojavanja,to otkriva i druga slika sa suprotne strane od ove,a pokrov motora i špic propelera po meni je ista nijansa žute, tri točke koje sam označio su iste nijanse, motor se suzava pri vrhu i vjerojatno sjena daje dojam da je špic u drugoj nijansi, i za kraj ni na obje slike se nevidi znak Hrvatske legije, pa eto, možda je, možda nije.(kolega T. tvrdi da je vidio sliku još jednog takvog afričkog, sa zelenim brojem 1 ,i pustinjskim filterom, i da je to bio Džalov zrakoplov.)
po meni ovako za sad ovako

a za optimiste ovako

Pogledaj boju spinera i nosa u sjeni propelera, po meni je spiner bijele boje a nos žute
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma