Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

B-17 kod Visa
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Timmy
Administrator
Član od: 16 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 12:00 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo s B-17 mi je još najdraže od svega. Sa zadovoljstvom ću podijeliti s vama sve te fotke.

Rekao mi je stari da ima i još neka djedova pilotska odlikovanja i značke pa kad to nađe ću sve poslikati i staviti slike.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 12:40 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima i ovim putem svim kolegama maketarima Sretan Božić! Drago mi je da ste se raspisali o ovoj temi ,ali pošto o dotičnom B17 znamo podosta ja bih sada želio priupitati gospodina Frku o B-24 za kojeg sam ćuo da se nalazi negdja u sj. jadranu. Gdje je toćno , u kakvom je stanju, dali ste ronili do njega, ima li fotki , koja postrojba ,kako je završio u podmorju... Inaće ova ilustracija je fenomenalna!
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 1:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljiva priča.

Lijepa ilustracija gospon Frka.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 10:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Timmy Napisao/la:
Ovo s B-17 mi je još najdraže od svega. Sa zadovoljstvom ću podijeliti s vama sve te fotke.

Rekao mi je stari da ima i još neka djedova pilotska odlikovanja i značke pa kad to nađe ću sve poslikati i staviti slike.

Svaka čast Timmy, jedva čekamo fotke! Huraaa
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
frka

PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 11:31 am    Naslov poruke: B-17 kod Visa Citiraj ovaj komentar

Timmy to je fantasticno!!! kako je svijet malen! Kada su Ameri bili tu kod nas znam da se je Emerson nasao sa tvojim ocem i cuo sam tu pricu o pistolju, no nazalost nisam uspio doznati ime tvojeg oca ni broj telefona. Tako se ta veza izgubila a bas sam zelio o tome detaljnije popricati. Ima li sanse da se nadjemo, mozda u Zagrebu? Inace, to je Colt model M1911A1, kalibar 0,45 in., standardni pistolj americke vojske, zrakoplovstva i mornarice proizveden u ogromnom broju primjeraka u 2. sv. ratu.
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 11:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma nema problema. Možemo se naći i bilo bi mi drago jer je i mene to sve oko tog B-17 jako počelo zanimati.
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 11:38 am    Naslov poruke: B-24 Citiraj ovaj komentar

E sada, neznam na koji B-24 u sjevernom Jadranu se odnosi pitanje. Pretpostavljam da se misli na ostatke B-24 koji se nalaze u moru ispred Vrsara u Istri. Njega jos uvijek nismo identificirali, iako ima nekoliko mogucih varijanti. Treba jos jednom tamo zaroniti (to je Zbockeu i meni u planu za ovu zimu ili rano proljece) i ocistiti vertikalni stabilizator i naci registarski broj aviona. Avion je inace na dubini od cca. 30 m sto nije duboko, dosta je skrsen, osobito trup i repni dio, ali oba su mu krila cijela i na lijevom se jos vidi americka oznaka - bijela zvijezda. Repna kupola, bez stakla ali inace cijela, lezi kraj ostataka.
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 11:40 am    Naslov poruke: B-17 Citiraj ovaj komentar

Timmy, moj privatni mail je danijel.frka@ri.t-com.hr a gsm 098 328 059 pa ili pisi ili se javi!
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
PorukaUpisano: Pet Pro 30, 2005 11:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ok, poslat ću mail. Cool
Natrag na vrh
Poky

PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2005 12:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

B-24
Da to je taj B-24 na koji sam mislio, pa zar postoji još koji?? Shocked
Nadam se da ćemo mi biti prvi da vidimo fotke nakon zarona i čujemo novosti glede njega!
Miros

Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2005 9:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nije baš ova tema, ali vezano je, naime ko klinac sam u nekoliko navrata boravio na Hvaru, točnije u Sučurju na koji smo dolazili trajektom iz Drvenika. Zašto to pišem? Pa i u Drveniku, a i preko u Sučurju na rivi su bila dva zvjezdasta motora sa elisama, mislim sa nekog bombardera. Moja pretpostavka je da
je bomber pao negdje između Hvara i kopna.
Zanima me jel to možda istraženo i zna li se možda što o podrijetlu tih motora? Jel se zna bar približno mjesto pada ili sl?
frka

PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2005 12:54 pm    Naslov poruke: B-24 kod Hvara Citiraj ovaj komentar

Za ove propelere u Drveniku i motore neznamo kojem B-24 su pripadali, ali jedan B-24 je u moru kraj Sucurja. B-24 J–15 FO, ser. broj 42-51874, pripadao je 451th BG, 727th BS, baza Castelluccia, Italija. Pilot porucnik Eddie Doherty. Na zadatku 20.11. 1944. - bombardiranje Blechhammera, dobio pogodak u jedan motor, gubio gorivo i visinu. Posada iskocila iznad Hvara, osim pilota i mehanicara koji su uspjeli sletjeti na more kraj Sucurja na Hvaru i spasiti se.
Evo jedne fotke repne kupole, za slinjenje :

Natrag na vrh
Hobby M
Gost
PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2005 5:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čisto me zanima da li prilikom ronjenja i pregleda olupina ikad naiđete na posmrtne ostatke posade?
Natrag na vrh
frka

PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2005 7:02 pm    Naslov poruke: b-24 Hvar Citiraj ovaj komentar

Do danas nisam nasao nikakvih posmrtnih ostataka. Ali u onome B-17 kod Visa sigurno su posmrtni ostaci kopilota, no u taj dio aviona nije moguce uci, jer se nalazi ispod flight decka i pristup nije moguc.
Natrag na vrh
Timmy
Administrator
PorukaUpisano: Sub Pro 31, 2005 7:06 pm    Naslov poruke: Re: b-24 Hvar Citiraj ovaj komentar

frka Napisao/la:
Do danas nisam nasao nikakvih posmrtnih ostataka. Ali u onome B-17 kod Visa sigurno su posmrtni ostaci kopilota, no u taj dio aviona nije moguce uci, jer se nalazi ispod flight decka i pristup nije moguc.

Što je to moguće nakon 60 god??? Shocked A ribe i normalan proces raspadanja???
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma