Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Yu mig 19 ?????????

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1945. do 1991.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
krunc
Gost
PorukaUpisano: Pet Tra 27, 2007 7:20 pm    Naslov poruke: Yu mig 19 ????????? Citiraj ovaj komentar

Sada sam na arcu vidio slike miga 19 sa yu oznakama, kaže striko da su crni 201 i 202 nosili yu oznake na nekakvim testiranjima krajem 60 ili početkom 70. valjda......

Zna li tko sto o tome ? Istina ili .....? Shocked
Natrag na vrh
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Tra 28, 2007 12:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Neistina, odn. falsifikat. Nažalost.

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=2544&highlight=mig19

Iduci put prije upita, aktiviraj malo "tražilicu" na ovom ili nekom drugom forumu koji se bavi JRV-om ... Pisalo se o tome.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
krunc
Gost
PorukaUpisano: Sub Tra 28, 2007 1:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sorry!

Sad i sam vidim da sam to vec vidio.

Ljenost, sta da kazem.

Nego spominje se nekakvv mig 15 u upotrebi, kada, kako, koliko?
Natrag na vrh
KatarII

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: ZGB
PorukaUpisano: Sub Tra 28, 2007 10:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prema meni dostupnim informacijama, 1953, preletio iz Madjarske (Prebjeg), ispitan i zatim vracen. Ne znam da li je ikada nosio petokraku.

Pozdrav
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Sub Tra 28, 2007 10:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

1953. prebjegli su jak 23 i mig 15 (evo dolje i slike).Zanima me da li mozda netko zna sto je bilo s migom nakon ispitivanja u VOC-u (u knjizi iz koje sam izvadio slike ne pise nista konkretno za mig-a)?

Natrag na vrh
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Sub Tra 28, 2007 1:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

KatarII Napisao/la:
Ne znam da li je ikada nosio petokraku.

Kako ne. Nosio je petokraku - mađarsku! Cool
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
krunc
Gost
PorukaUpisano: Sub Tra 28, 2007 2:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Uzeo sam Bekičevu knjigicu Jugoslavija u Hladom ratu, mrcina, našao sam podatke o prijavljenim povredam zračnog prostora, o navodnom rušenju mađarskog miga li predjegu još niš...... ali tek sam na 70 str... Evil or Very Mad
Natrag na vrh
krkan

Član od: 21 Velj 2006
PorukaUpisano: Pon Svi 07, 2007 4:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prema knjizi genpuk Zlatka Rendulica " General avnojske Jugoslavije", strana 184-185 poznato je sledece:

Negde 1952-1953, JAK-23 i jedan MIG-15 prebegli su preletom. Jak je sleteo potpuno ispravan a MIG-15 je priikom sletanja ostecen. Jedna noga podnozja i deo krila su osteceni, to je sve popravljeno u punoj tajnosti u VOC i oba aviona su detaljno ispitana u VOC, na tlu i u letu...

Eto toliko kaze general Zlatko.
ovaj podatak je dosao od gospodina SMBG s ABG-a, te posto nije clan, zamolio me da postiram umjesto njega.

LP
Natrag na vrh
slider
Gost
PorukaUpisano: Pet Ožu 19, 2010 10:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zaintrigiral me taj jak, jel ima tko jos kakvu sliku ?? jel nosil uopce jugo oznake ???
Natrag na vrh
djuro

Član od: 03 Pro 2009
PorukaUpisano: Pet Ožu 19, 2010 11:30 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobra je fora s Jak-om što su ga 'posudili' Amerima na kratko vrijeme koji su ga ispitali, zaključili da je kanta i vratili u Jugu koja ga je zatim vratila vlasnicima. Negdje sam to pročitao, još samo da se sjetim gdje...
Natrag na vrh
Pierre

Član od: 12 Stu 2008
PorukaUpisano: Sub Ožu 20, 2010 11:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

2006 se na našem forumu pisalo nešto o tome ... inaće o tome je nešto pisano i u knjizi Vazduhoplovni opitni centar ...

http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=2318
http://www.planeta.rs/15/4aeronautika.htm
http://forum.airserbia.com/viewtopic.php?f=20&t=146
i film:
http://www.youtube.com/watch?v=bFXAdrJoQl0
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pet Pro 17, 2010 2:48 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mig-19 se nikada nije našao kod nas, niti kao prebjeg, niti kao ponuda.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1945. do 1991. Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma