Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Jos malo o narucivanju....

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:41 am    Naslov poruke: Jos malo o narucivanju.... Citiraj ovaj komentar

pozdrav svima!

Evo, namjeravam naruciti neke stvari preko Alpha hobby-a, no jedna mi stvar nije jasna, pa bih molio sve one koji su narucivali ovim putem, ako znaju da pomognu.....

Naime.....ja slozim narudzbu.....dobijem mail potvrde....uplatim novac na racun....cekam maketu...ukratko taj princip mi je jasan....i sve ok....

No, ono sto mene zanima je, dali postoji mogucnost da ja narucim nesto, platim i da onda tog artikla slucajno nema na stanju....sto se onda desava? Ili se prilikom svake narudzbe provjerava stanje te mi se onda (umjesto maila potvrde) javi da tog artikla nema......? Ili se jednostavno rok cekanja na maketu produzuje dok dobavljac ne nabavi trazenu maketu (znaci umjesto par dana.......sve dok se ta maketa opet ne pojavi.....)?

Hvala!
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Koliko sam ja upoznat stanje zalihe se stalno prati.Ono što se nalazi ponuđeno na stranicama Alphe nalazi se i fizički u Zagrebu. Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Tanelorn

Član od: 08 Tra 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 10:13 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U principu ti ide po pravilu "WYSIWYG - what you see is what you get". Dakle, što stoji na Alpha stranici to se i može naručiti. Naravno, ako je ostao na lageru samo jedan primjerak nekog artikla a ti ih naručiš npr 5 dobit ćeš na mail da je nemoguće isporučiti 5 komada nego samo jedan te pitanje želiš li samo jedan komad ili eventualno nešto drugo.
Neće se dogoditi da platiš nešto što ti neće bit poslano, no o svemu tome će ti bolje znat odgovoriti Žach kada se pojavi. Wink
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 10:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da, tako sam si i mislio, no ipak rekoh da provjerim o cemu se tocno radi jer planiram naruciti povecu kolicinu (heh...doslo se do para malo), a nebih htjeo na blef narucivati.....u svakom slucaju hvala!
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 11:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

igor1221 Napisao/la:
Da, tako sam si i mislio, no ipak rekoh da provjerim o cemu se tocno radi jer planiram naruciti povecu kolicinu (heh...doslo se do para malo), a nebih htjeo na blef narucivati.....u svakom slucaju hvala!

Samo naprijed, a kada krene izrada očekujemo fotke,ne?Very Happy
Natrag na vrh
Žach
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 12:23 pm    Naslov poruke: Re: Jos malo o narucivanju.... Citiraj ovaj komentar

igor1221 Napisao/la:
pozdrav svima!
... ono sto mene zanima je, dali postoji mogucnost da ja narucim nesto, platim i da onda tog artikla slucajno nema na stanju....sto se onda desava? Ili se prilikom svake narudzbe provjerava stanje te mi se onda (umjesto maila potvrde) javi da tog artikla nema......?

Hvala!

Predračun se salje samo za one artikle koji su prisutni na skladistu.
Dakle postupak je uvijek isti:

- kupac šalje narudžbu
- šalje se kupcu ponuda/predracun za artikle koji su na raspolaganju
- kupac uplaćuje i preuzima robu

Ako je kupac naručio artikl ciji je zadnji primjerak neposredno prije primitka njegove narudžbe prodan, kupca se obavještava da artikl više nije na raspolaganju, i da po potrebi, ako to kupac želi, narući neki drugi artikl.

Dakle, uvijek se šalje predračun samo za artikle koji su na raspolaganju, ne trebaš brinuti oko toga.

Ako trebaš dodatne informacije nazovi me na kontakt tel. brojeve koji su navedeni na ALPHA stranici.
Natrag na vrh
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 1:37 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ok hvala svima...naravno cim nesto od projekata koji su trenutno u radu bude gotovo, saljem slike.......

Jos bih samo pitao.....koliko je otprilike rok isporuke...pod uvjetom da platim isti dan cim narucim.......?
Natrag na vrh
Žach
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 3:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

igor1221 Napisao/la:
Ok hvala svima...naravno cim nesto od projekata koji su trenutno u radu bude gotovo, saljem slike.......

Jos bih samo pitao.....koliko je otprilike rok isporuke...pod uvjetom da platim isti dan cim narucim.......?

Da li si u ZG ili van ZG? Nakon primitka uplate kupac iz ZG osobno preuzima narucene artikle, a kupcima izvan ZG se narucena roba salje postom.
Natrag na vrh
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 4:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izvan ZG....pretpostavljam par dana....
Natrag na vrh
Žach
Gost
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 4:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

igor1221 Napisao/la:
Izvan ZG....pretpostavljam par dana....

Ako uplatiš u Zagrebačkoj banci, transfer uplate je trenutan, i ako nije vikend (subota, nedjelja) sutradan je paket poslan, i ti ga dobijaš za dan, dva, ovisno o ekspeditivnosti poštanske službe. Vikendi i praznici malo usporavaju taj proces ( i snježne mečave i kolaps prometa Very Happy ), ali naruceno uvijek dobijes par dana nakon primljene uplate, ne brini.

Makete se pakira uvijek u vrlo kvalitetne, čvrste kartonske kutije, sa puno papira za zaštitu umetnutog oko maketa, tako da makete uvijek stižu u savršenom stanju na odredište. Do sada je poslano na stotine paketa, i nikada se nitko nije požalio da mu je maketa stigla oštećena.
Eto, nadam se da si zadovoljan pruženim informacijama, i da pripremaš svoju prvu narudžbu. Što namjeravaš naručiti ako nije tajna za OMF članove? Piskaranje Smajli plese
Natrag na vrh
Goran

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Jastrebarsko
PorukaUpisano: Pon Sij 02, 2006 9:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve gore navedeno, živa istina. Jedino pošta može potegnuti ručnu. Very Happy
Natrag na vrh
igor1221
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 03, 2006 1:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa imam dosta stvari u planu, tocan redosljed jos neznam.....posto se nakon dugog vremena ponovo pocimam baviti maketarstvom, treba mi jako puno toga.....

ono sto me trenutno najvise zanima trenutno nema u shopu, tako da.....vjerovatno ce se narudzba sastojati od uglavnom americkih zrakoplova.....F-xxx.....debelo razmisljam i o nekom zracnom kistu, da zamjeni moj....no jos stvarno neznam....
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Trgovine, on-line shopovi Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma