Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Perešinov MiG-21R 26112
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
prelude

Član od: 23 Stu 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 1:28 pm    Naslov poruke: Perešinov MiG-21R 26112 Citiraj ovaj komentar

U ovoj temi će se pretpostavljam, prvenstveno prepoznati (i vjerujem moći odgovoriti) kolega Raguž, obzirom mi je već davno obećao tu informaciju, premda bi bilo zgodno da se i ostali uključe, jer od viška znanja i teorija glava ne boli...
Dakle, bilo je dosta priča i razgovora o naslovljenom MiG-u na raznim forumima, ali ako sam dobro pratio još uvijek nisam dobio odgovor na pitanje:
da li je na dotičnom 26112 broj 112 ISPOD (lijevog) krila bio prebojen sivom (kao primjerice na nosu!) ili ne?
Naime, od gomile skinutih fotki - nigdje to nije vidljivo. Dakle, da li postoji fotka na kojoj se to vidi ili se mogu osloniti na (Marijevo, koji ga je pretpostavlj. vidio uživo i slikao) neposredno zapažanje i usmenu predaju.

Btw. usput bih pokrenuo (premda sam o tome već skupio određena saznanja, ali opet, od viška glava ne boli), raspravu o bojenju tog MiG-a, jer sam u spomen našem Rudiju već krenuo raditi (1/4Cool baš taj avion.
Dakle, srebrno (lakirano), natural metal ili sivo (najvjerojatnije ne, prema dojmu s fotki).

P.s. ne bih želio da se rasprava prometne u smjeru kada i tko će vratiti taj MiG u (naš) muzej, jer bi to bila viša uzaludna.... premda bi bilo lijepo!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Hobby M
Gost
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 1:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bok Robi,
svi MiGovi-21 koje je SFRJ nabavila, s izuzetkom varijanti bis, bis-SAU i UM su isporučeni u boji prirodnog metala, a kasnije su lakirani. Dakle, R, kao jedna od tih verzija nikada nije bila siva, pa tako ni Perešinov primjerak. Podatak za broj ne znam.

Marko
Natrag na vrh
ZacP

Član od: 30 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 2:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Po milijunti put: Avion je bio obojan srebrno. Chromosovom bojom. Chromosovu oznaku boje ti ne mogu reći. Boja se više ne proizvodi.
Što se broja tiče, vjerujem da brojevi postoje, ali to se da provjeriti u Beču.
Pozdrav,
F. William Engdahl "Stoljeće rata" - pročitati
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
tiger
Gost
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 2:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo i broja:26112
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 2:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kakva je situacija sa ostalim poznatim,npr.oborenim MiGovima,dali je na njima bilo prebojavanja brojeva ispod krila.
Natrag na vrh
Mario Raguž

Član od: 09 Stu 2005
Mjesto: Dubrovnik
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 4:14 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na zalost ne mogu ti s 100% sigurnoscu tvrditi da je opituran broj.
Natrag na vrh
ZacP

Član od: 30 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 9:15 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tiger Napisao/la:
Kakva je situacija sa ostalim poznatim,npr.oborenim MiGovima,dali je na njima bilo prebojavanja brojeva ispod krila.

Koliko sam ja vidio, brojevi na krilima su ostali.
F. William Engdahl "Stoljeće rata" - pročitati
Natrag na vrh
tiger
Gost
PorukaUpisano: Ned Stu 27, 2005 9:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Na fotografijama,takodjer prebjegloga MiG-a 21 17167 JRV-a,OSVETNIKA VUKOVARA,103,na gornjoj površini desnoga krila je ostao veliki crni broj 167.
Natrag na vrh
topalovicdj
Gost
PorukaUpisano: Uto Stu 29, 2005 11:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo moj skromni doprinos Vasoj diskusiji
poydrav Djordje
Natrag na vrh
prelude

Član od: 23 Stu 2005
PorukaUpisano: Uto Stu 29, 2005 12:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Djordje,

jel to tvoj uradak ili? Ako jest, zanima me koju si boju koristio. Na fotografiji se baš ne da identificirati.
I naravno koje je mjerilo? Ako je 1/48, mada sumnjam, zanimati će me štošta. Ali o-tom-potom.

Hvala na odgovoru,
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
topalovicdj
Gost
PorukaUpisano: Čet Pro 01, 2005 9:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Maketa je 1:72 Česke firme KP a koristio sam boju Hu 56.Inače ove letelice su počele da stižu 1968godine i to prva dva esk.brojevi 26101 i 26102,zatim 1969 26103,4,5,6,7 i 8 i na kraju,1970 zadnja dva 26111 i 26112 pred vežbu "Sloboda 71".
pozdrav Đorđe

Natrag na vrh
Mario Raguž

PorukaUpisano: Pon Pro 05, 2005 11:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Natrag na vrh
Mario Raguž

PorukaUpisano: Sub Velj 04, 2006 4:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da samo nadodam da je s ovog hotela, navodno "strelom" pogodjen Mig-21 Rudolfa Peresina. Inace hotel "Kozara" se nalazi u Bosanskoj Gradisci.

Natrag na vrh
Sivcev

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Novi Sad
PorukaUpisano: Sub Velj 04, 2006 5:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo ga 26105 sa Surcina on je ocigledno siv !!!!
Da li je postao siv kad je dobio pepsike ili je bio siv i u SFRJ ?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku MSN Messenger
nsetina
Gost
PorukaUpisano: Ned Velj 05, 2006 10:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

tiger Napisao/la:

nekoliko koje sam ja vidio su jos 1992 imali brojeve na krilima. Imas sliku jednog (krila) u Vojislavovoj i Danijelovoj knizi Hrv. zrakoplovstvo u domovinskom ratu.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma