Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Wermacht panzer divisions 1939-45 -knjiga
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Alex

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Toronto,Kanada
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 5:51 am    Naslov poruke: Wermacht panzer divisions 1939-45 -knjiga Citiraj ovaj komentar

Napisane su brojne knjige koje obradjuju to podrucje,ali ovu
bi izdvojio zato jer je radjena posebno za maketare i vojne entuzijaste.
Knjiga se iskljucivo bavi Wermachtovim panzer divizijama sa
vojno-maketarskog aspekta.
Ostale pjesadijske i SS divizije su iskljucene.
Autori su Chris Bishop i Jorge Rosado.
C.Bishop je jedan od vodecih poznavaoca vojne tematike
a J.Rosado je kreator video igara koji se pobrinuo za
crteze i grafiku sto je vrlo dobro uradio.
Knjiga obradjue organizaciju i strukturu Wermacht panzer
divizija.

Svaka od 28 Wermacht panzer divizija je posebno prikazana bez puno filozofije.
Opisani su -vrijeme,okolnosti i mjesto osnivanja
-oznake i grbovi
-struktura i brojno stanje
-komandiri
-operacije i akcije u kojima su sudjelovale
-mjesto i okolnosti gdje ih je zatekao kraj rata
ili gdje i kada su unisteni.

Sve je to opisano na oko 200 stranica sa preko 300 odlicnih crteza i gomilom fotografija.
Na crtezima su prikazani razni njemacki tenkovi ,samohotke i oklopni transporteri u raznim fazama i operacijama
ukljucujuci i ceske,talijanske,ruske i engleske tekove u Wermachtovoj sluzbi.
Svi znamo da maketari koji rade oklop najvise vole njemacke WWII tenkove
i 70% maketa oklopa su njemacki WWII tenkovi.
Ja licno u maketarstvu preferiram americke i ruske tenkove.
Sve u svemu ,tvrde sjajne korice,prvoklasan sjajni parir ,300 i kusur crtreza , gomila fotki i podataka.
Cijena?
Sitnica,13 dolara Very Happy

Toplo preporucavam!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 10:15 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala na preporuci. Very Happy I sam se spremam napisati par recenzija knjiga, pa mislim da je ovj tvoj post poticaj za otvaranje nove rubrike recenzija knjiga sa maketarskom tematikom...

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 1:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bilo bi zgodno napraviti novu kategoruju za recenzije knjiga... tamo gdje si inboxi maketa...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 1:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Čim sam vidio ove postove reagirao sam instinktivno. Znači, našao ISBN na netu, nazvao Algoritam u ZG, knjiga se može dobiti i naravno, naručio sam je. Cijena=260 kuna. Usput san naručio i Ospreyevu Sdkfz 251, ružno je mučit ljude za samo jednu knjižicu. Alex - TNX. Cool
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
imwhoim01
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 5:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ajd da si stavio i link za skinuti knjigu, al ovako sama po sebi recenzija mi je bezvezna, sorry... Neutral
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 9:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

PerSu ! ovo zbilja treba imati doma. I ja sad razmišljam da narućim knjigu iako moram primjetiti da Algoritam ima nešto jako čudan tečaj dolara Sad
Hobby M
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 10:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

imwhoim01 Napisao/la:
Ajd da si stavio i link za skinuti knjigu, al ovako sama po sebi recenzija mi je bezvezna, sorry... Neutral

Koliko sam shvatio, čovjek je to napisao više informativno nego recenzentski. Ako bi tebi bilo lakše da nije ništa ni spominjao, u redu za tebe, ali bi to bila šteta za sve druge, koji možda nisu ni znali da ovakva knjiga postoji
Natrag na vrh
imwhoim01
Gost
PorukaUpisano: Uto Sij 16, 2007 10:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hobby M Napisao/la:
imwhoim01 Napisao/la:

Koliko sam shvatio, čovjek je to napisao više informativno nego recenzentski.

Ali neki su shvatili ovo baš kao recenziju:

0viking0 Napisao/la:
Bilo bi zgodno napraviti novu kategoruju za recenzije knjiga... tamo gdje si inboxi maketa...

Mislim da bi nam samo još trebalo da se uvedu "inbook" recenzije. Onda neka svi počnu pisati recenzije o maketama i o knjigama, i jadati se o tome kako nema vremena za maketarenje...
Natrag na vrh
P-51

PorukaUpisano: Sri Sij 17, 2007 7:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Algoritam mi je rekao da je moraju nabaviti od nekog iz USA a ne od europskog dobavljača. Čuj, nisam puno ljudima pravio problema oko tečeja jer su inače jako jako ljubazni i uslužni. Ako su se i zeznuli sa tečajem popraviće ako ne opet dobro... javim za mjesec dana kad dođe Very Happy
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Sri Sij 17, 2007 10:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

imwhoim01 Napisao/la:
Hobby M Napisao/la:
imwhoim01 Napisao/la:

Koliko sam shvatio, čovjek je to napisao više informativno nego recenzentski.

Ali neki su shvatili ovo baš kao recenziju:

0viking0 Napisao/la:

Mislim da bi nam samo još trebalo da se uvedu "inbook" recenzije. Onda neka svi počnu pisati recenzije o maketama i o knjigama, i jadati se o tome kako nema vremena za maketarenje...

Baš će to biti uvedeno kao nova rubrika, a i još ponešto vezano za recenzije.. Wink Trebaš prihvatit činjenicu da dosta ljudi čita i kupuje knjige, a ne samo downloada. Meni se često ne da čekat dok neka knjiga dođe do neta, a mnoge me i zanima imat u "čvrstom" stanju...

Natrag na vrh
P-51

PorukaUpisano: Sri Sij 17, 2007 10:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tvrda korica je ipak tvrda korica. Rubrika bi bila super.
Natrag na vrh
Ivan

Član od: 28 Lip 2006
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sri Sij 17, 2007 12:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast,lipo je to imati orginal knjigu. Ja ove sa neta isprintam i uvežem i opet imam knjigu! Tako bar mogu kupiti više maketa! Very Happy
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pon Sij 29, 2007 5:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svatko se služi literaturom kako zna i može, a evo, ovaj je post sada u pripadajućoj rubrici, pa kome se knjiga svidi može je kupiti ili downloadati na nekom sajtu koji nudi takve usluge... Bez obzira na način nabavljanja referentne literature, mislim da će recenzije svima biti zanimljive i korisne.. Very Happy

Natrag na vrh
Alex

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Toronto,Kanada
PorukaUpisano: Uto Sij 30, 2007 5:43 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bas mi je drago da se otvorila rubrika za knjige! Very Happy
Prava stvar!
Natrag na vrh
P-51

PorukaUpisano: Pet Velj 23, 2007 6:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo, knjiga mi je stigla. Sa svim davanjima popriličnih 280 kuna. A sad, bez uvrede Alexu i svima koji su knjigu vidjeli i misle suprotno od mene, to je jedna od najgorih knjiga (ili se možda meni najmanje sviđa) koju sam ikad platio. Zaista, sadrži apsolutno sve što je Alex naveo ali mi se čini da je nivo informacija i crteža kao nekakva knjiga iza WW 2, iz možda 1950. Šturo, rekao bih čak i nebitno. Svako smeće iz Ospreya bolje je od ovog 100 puta. Eto, razočaran do boli. Preoporučam je onima (jedino) koje zanima kakva shema za Panzer III ili IV, toga ima ali stalno i uvijek samo lijevi profil. Za čitanje malo, za maketu sitno u šturo. Napomi njem da je svaki bokocrt veličine 7-8 cm. Ajme i kuku. Zasad neka stoji a onda ću je prodat ili minjat ako se odlučim za to. Fotografija (zaboravih), oko 10 (deset).
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Recenzije knjiga Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma