Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Modernizacija Hv-a
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 93, 94, 95

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
f-15

Član od: 06 Velj 2015
Mjesto: osijek
PorukaUpisano: Pet Jul 26, 2019 5:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

generale Morozove jer može izvor informacija , nemtudom, nije ni bitno jedino za presretanje par "Jevreja" koji se furaju na židove - nek nitko ne zamjeri Razz
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
f-15

PorukaUpisano: Sub Jul 27, 2019 9:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pronašao https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/madari-ce-uskoro-svojim-gripenima-moci-nadzirati-nas-zracni-prostor-vlada-podrzala-sporazum-za-slucaj-da-vise-ne-budemo-sami-mogli-provoditi-nadzor/9116660/
Natrag na vrh
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Pon Jul 29, 2019 3:12 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Šute od travnja i tek sad objave. Sad je gotovo. Rolling Eyes

Prvo Mađarima predaju zaštitu neba...onda nadzvučne pilote slikaju s Pilatusima...cijelo vrijeme se uzdajući u Američane zaljubljeno bleneći u njihovog predsjednika, a koji su jasno izrazili svoj stav o našoj nadzvučnoj komponenti...hm...smrdi na uvod u pozdravljanje s nadzvučnim zrakoplovstvom.
f-15

PorukaUpisano: Pon Jul 29, 2019 4:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

lako se furat s novim avionom-ima iznad hr ako im još platimo, vidjet ćemo samo da ne sastavljaju rubikovu kocku u kantini Razz da jedino da naše mustange naoružamo
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Sri Jul 31, 2019 3:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dečki, doklegod vam vatrogasci požare gase u 40+ godina starim tamičima i ostalim sranjima, trebali bi zaboraviti vojsku i ojačati DVD i civilnu zaštitu, plus nabaviti još 5 air tractora i rasporediti jih diljem obale.
Natrag na vrh
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Lis 31, 2019 11:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vijest dana: kupujemo 2 blackhawka
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Čet Lis 31, 2019 11:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Samo se iz texta ne kuži jel to 2 poklonjena pa još 2 kupljena ili samo 2 sve skupa koja plaćamo.
Naime bilo je govora da u sklopu pomoći dobivamo 2 komada for free.
Imal oni ODS Bradleya igdje?
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Lis 31, 2019 12:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nedavno sam negdje pročitao da je dogovoreno 60 ili 80 Bradleya, ali hebeš ga godine čine svoje, a švabo kuca na vrata pa se ne sjećam točno...
f-15

PorukaUpisano: Ned Stu 10, 2019 2:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zanima me kakav je black hawk vs mi-8 u transportu ranjenika,trudnica,gasenju pozara jer po meni je mi-8 vrh civilizacije....
Natrag na vrh
markica

Član od: 18 Lis 2005
Mjesto: Deutschland über alles
PorukaUpisano: Ned Stu 10, 2019 10:20 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mi8/Mi17 zamišljen je i dizajniran sasvim za jedne misije/zadaće a blackhawk za sasvim druge. samo baci pogled na konstrukcijske značajke pa onda masu nosivost i gabarite tih helikioptera za početak

isto treba uspoređivati s istim a ova 2 helikoptera to sigurno nisu
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Ned Stu 10, 2019 10:54 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nisam previše upućen , ali..
Baš zato što su kruške i kremenadle
Zanima me iz kojeg su razloga napuštene 24ke?

Laički mi djeluju kao leteći oklopni transportera i to dobro naoružani?
Da li su bili komplicirani, kvarljivi?

Pitam upravo zato jer mi se čini da nema ničeg sličnog među heličima.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Stu 10, 2019 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Trebale su remont a proračun je srezan, pa su ih proglasili neperspektivnim. Zatim su ih "stručno konzervirali" na ledini i pustili zubu vremena da obavi svoje.

Slično se dogodilo migovima. Trebali su u Rumunjsku u 2 ture pa su prvo poslali starije avione a onda srezali pa su nam noviji avioni ostali trunuli na ledini. Nekim slučajem je 118 ostao zaboravljen u Puli u hangaru pa su ga poslali u Ukrajinu.

Priča se u zadnje vrijeme na drugim forumima da su navodno bili ukrajinci pogledati zmajeve Mi-24 i da nisu u tako lošem stanju te su zainteresirani za njih a za uzvrat bi napravili remont na An-32b i vratili ih u službu. Ne znam koliko je istine u ovom.
vrsa

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sri Stu 13, 2019 10:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

markica Napisao/la:
Mi8/Mi17 zamišljen je i dizajniran sasvim za jedne misije/zadaće a blackhawk za sasvim druge. samo baci pogled na konstrukcijske značajke pa onda masu nosivost i gabarite tih helikioptera za početak

isto treba uspoređivati s istim a ova 2 helikoptera to sigurno nisu

Razlika upučuje na različite (donekle) koncepte korištenja, ali su ista klasa helikoptera. Mi-8/17 je veči, ali pri tome ništa manje agilniji, dapače.

Mislim da je za naše potrebe Mi-8/17 značajno adekvatniji. ovo se da zaključtit iz priče sa pilotima i osobljem koji su na vježbama i misijama upoznali oba helikoptera. Ovo su čisto političke odluke s obzirom na trenutno stanje iako vidimo da se brojen druge države u okruženju ne odriču svojih Milova.

O kvaliteti Mil-a govori i to da su amerikanci za Afganistance kupovali Mil-ove helikoptere umjeto svojih.

U HRZ-u su na čelu uvijek bili helikopteraši šta se da naslutiti iz toga da je helikopterska komponenta uvijek bila dosta dobra dok su ostale uvijek patile, a neke se potpuno i ugasile.

Dva An-32B su bial podvrgnuta remontu malo prije nego li su "umirovljeni" i proglašeni neperspektivnim. Opet politika radi svoje.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Stu 14, 2019 1:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne razumim se u tehnikalije no osim mijesanja politike teba uzeti u obzir da za Mil-8/17 HRZ-a za 2-3 god isticu svi resursi i ne mogu više na remont. To znači da nam ostaju ovih 10 Mil-171 koji upravo prolaze svoj remont s kojim je bilo dosta problema oko provedbe. Navodno su u prošlom ciklusu ispucali samo 50% letnog resursa dakle remont je s te strane nepotreban (da kod rusa ne postoji i vremenski resurs). Ti helikopteri moraju svakih 10 god na remont tako da Mi-171 koji su to sad obavili mogu još jednom što znaći da ostaju do cca 2040.
Mil-8/17 više ne mogu na remont i broje zadnje 2-3 god u službi.

Želimo li zadržati kvantitetu mora se nabaviti nešto novo pa je i jedino logično rješenje UH-60. Je manji, ima neznatnu manju nosivost (po meni), manje "putnika", vjerojatno je zahtjevniji no pitanje je treba li nama uopće Mil-17 za ono što ga sada koristimo, a navodno je i trošak leta za UH-60 manji (ne znam).

Nešto je skuplji i nema zadnju rampu ali neće se više prevoziti osobni automobili.
Prekrižimo li ruse bilo što drugo na tržištu bilo bi još skuplje.
f-15

PorukaUpisano: Pet Stu 15, 2019 10:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mislim da su Sovijeti tu sa trociklom obiljezili Buru...
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1991. na dalje Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3 ... 93, 94, 95
Stranica 95/95

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma