Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

B17G
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 8:54 pm    Naslov poruke: B17G Citiraj ovaj komentar

Maketa je Revell/Monogram 1/48, dosta stara, ima nedostataka, ali je trenutno jedina u tom mjerilu koja se može kupiti. Dosta je posla oko pripasivanja, a bit će i kitanja.
Par fotki unutrašnjosti, prije nego što sve to odstranim i kompletnu unutrašnjost napravim s True Details rezinima Shocked .

zbocek: poruka promijenjena dana: Sub Velj 11, 2006 10:45 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 9:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo .
Vidim dao si si truda .
Nego , koliko če to biti vidljivo kad sve završiš ?
Nemoj sad prestati sa fotkanjem !
Kako si zadovoljan sa bojama ?

Very Happy Smajli plese Palac gore

Pozdravi .... !
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 9:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Unutrašnjost mi je totalno neprihvatljiva, zato to sve na silu ide van i iznova rezin Amen
Natrag na vrh
Herr Flick
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 9:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pa meni je čist dobro, al ak ipak rezin je bolji.... Wink
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bebonja Napisao/la:
Nego , koliko če to biti vidljivo kad sve završiš ?

Vrlo malo, ali ja znam što je unutra. Zato sam i odustao od dovršenja unutrašnjosti u ovom obliku i naručio rezin, iako bi wash i skrečanje popravili stvar.

zbocek: poruka promijenjena dana: Sub Velj 11, 2006 10:20 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 10:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pošteno , gušt je uvijek na prvom mjestu !

Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
Mtech

Član od: 23 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 10:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda fakat impresivno , moram priznati da sam i ja razmisljao o kupovini ove makete u 48-ici ali kad sam vidio dimenzije lagano sam odustao ... mislim da budem si tak nes priustio kad si kupim kucu Very Happy

U svakom slucaju , kao sto je i Flick rekao izgleda dobro , ali da bu rezin to kao i gust slaganja odveo na sasvim drugu razinu Cool ... zato samo naprijed i obvezno fotke !!!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mskukan
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 11:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovo je stvarno ogromna mrcina. samo tako dalje, mozda da nabacish koji wash ne bi bilo na odmet. koji rezin ce ici unutra?
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Sub Velj 11, 2006 11:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

True Detail

Wash bi puno popravio dojam, ali ionako sve ide van da napravi mjesta rezinu.
Natrag na vrh
Bebonja
Gost
PorukaUpisano: Ned Velj 12, 2006 12:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Samo to ?
Šala !
Ali prava šteta ako se bar nešto ne vidi .

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Natrag na vrh
DavorŠotman

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Ned Velj 12, 2006 9:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

neznam dali se sjećaš i ja već dugo radim na istome tj. odavno neradim, al mislim da ću ga završiti ovog ljeta, neznam zašto se toliko trudiš oko unutrašnjosti, kad ga zaklopiš baš ništa se nevidi, a najveći problemi ti tek slijede kad budeš sklapao drugu stranu i krila, još veći problem nastaje ako će biti srebrni kao moj, onda je vrlo teško sakriti spojeve na koje ide dosta kita.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Velj 12, 2006 10:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma nema problema. Sve treba uredno pokitati, pobrusiti, ispolirati, obojati crnom gloss bojom, ispolirati i ALCLAD II rješava sve metalic probleme Very Happy
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Ned Velj 12, 2006 10:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

DavorŠotman Napisao/la:
neznam dali se sjećaš i ja već dugo radim na istome tj. odavno neradim, al mislim da ću ga završiti ovog ljeta, neznam zašto se toliko trudiš oko unutrašnjosti, kad ga zaklopiš baš ništa se nevidi, a najveći problemi ti tek slijede kad budeš sklapao drugu stranu i krila, još veći problem nastaje ako će biti srebrni kao moj, onda je vrlo teško sakriti spojeve na koje ide dosta kita.

Ah, i meni ovo već dugo stoji. A inače znam da radiš istu maketu. sjećam se da si je polirao bušilicom Laughing . Što se tiče unutrašnjosti, mudrujem oko raznih varijanti da se ipak unutrašnjost vidi, pa je tako u razmatranju varijanta da ubacim prozirne dijelove na jednoj polovici na odgovarajućim mjestima, ili druga da se određeni dijelovi skidaju da se vidi unutrašnjost. Neće biti srebrna, nego OD/Med.Grey.
A zašto se trudim, pa to mi je najdraži zrakoplov, pa hoću napraviti tako da ja budem zadovoljan. A to je najteže.
Vjerojatno će na red doći i urezivanje panela umjesto postojećih izbočenih, jer nakon puno truda izrade rezin unutrašnjosti i rezin motora (Aires), bilo bi šteta ostaviti je tako. Osim toga, lakše je dotjerati spojeve sa urezanim panelima, iako ima mogućnosti popravka izbočenih linija istegnutim spruom, ili meni najdraža dlakom od kose zalijepljenom lakom.
Upravo mi je stigao i komplet Rossie Rivetera, pa eto još jedne dodatne komplikacije, utiskivanje zakovica.
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Velj 12, 2006 12:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Auu koliko posla Shocked ...Hoće li Tvrđava dobiti i posebnu vitrinu nakon dovršenja?
Natrag na vrh
zbocek
Gost
PorukaUpisano: Ned Velj 12, 2006 1:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Grunf Napisao/la:
Auu koliko posla Shocked ...Hoće li Tvrđava dobiti i posebnu vitrinu nakon dovršenja?

Naravno, iselit ću ženu i njezino suđe i staklovinje iz kuće, a u staklenu vitrinu useliti B17.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma