Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

HRZ Mi-24
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
hornet

Član od: 17 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Lip 01, 2020 12:51 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Par fotki kojih nema u toj mapi (do većih dimenzija klikom, iako su neke i onda male)

302

305

307

su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Lip 01, 2020 10:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool Cool Cool
https://www.whatifmodellers.com/index.php?topic=47754.0

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
SZVO

Član od: 07 Pro 2005
Mjesto: Slavonski Brod/Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lip 02, 2020 11:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hrvoje Napisao/la:
Jesu li svi mogli nositi torpeda ili samo neki? Konkretno, zanima me za H-305.

Isto imam nešto slika pa ću pregledati i staviti u galeriju.

Ovako iz glave, samo H-303, H-304 i H-306 su nosili torpeda. Više u knjizi o 29.EBH koja se priprema.

PorukaUpisano: Uto Lip 02, 2020 12:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

potez XXV Napisao/la:
Super. Hvala

Bilo bi ekstra kada bi imali i lijevu stranu h-303... inace kad bi se malo nadopunila arhiva od strane ostalih.
Sada bar imate solidnu osnovu za identifikaciju.

Napravio sam drvenim bojicama profile za sve naše Mi-24 osim H-311. To samo treba precrtati u Illustrator ili Corel Draw. Ja u ovom trenutku nemam vremena za to.

Član od: 25 Velj 2020
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Lip 02, 2020 12:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovdje je bilo nekih fotografija, broj se moze downloadati. Nisam gledao ima li jos nastavaka.

https://hrvatski-vojnik.hr/1995-broj-1-lipanj/hv-001-95-04-cover-large/
https://hrvatski-vojnik.hr/1995-broj-2-kolovoz/
SZVO

PorukaUpisano: Sri Lip 03, 2020 10:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nekoliko u mom albumu helikopteri...
https://web.facebook.com/mario.grlic.5/media_set?set=a.100251483319518&type=3&needsRefresh=true

PorukaUpisano: Sri Lip 03, 2020 11:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool

Natrag na vrh
Hrvoje

Član od: 16 Sij 2015
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Lip 03, 2020 12:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SZVO Napisao/la:
Hrvoje Napisao/la:
Jesu li svi mogli nositi torpeda ili samo neki? Konkretno, zanima me za H-305.

Isto imam nešto slika pa ću pregledati i staviti u galeriju.

Ovako iz glave, samo H-303, H-304 i H-306 su nosili torpeda. Više u knjizi o 29.EBH koja se priprema.

Hvala! Obavezno javi kad knjiga bude gotova! Very Happy
Natrag na vrh
SZVO

PorukaUpisano: Sri Lip 03, 2020 1:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Materijali su skupljeni, tekst se piše. Vidjeti ćemo za priloge koji zanimaju maketare (kolor profili itd...)

PorukaUpisano: Sri Lip 03, 2020 2:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super vijest za knjigu!!

Natrag na vrh
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Uto Lip 16, 2020 11:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

poz

evo ja sam stavio podlogu u corelu koju sam imao gore u arhivu (95% je odradeno - teba samo poslozit "amebe" i oznake ovisno o stroju). Nije sad neka kvaliteta, ali posluzit ce. Slobodno poboljsate, doradite da bude bolje...

SZVO Napisao/la:

Napravio sam drvenim bojicama profile za sve naše Mi-24 osim H-311. To samo treba precrtati u Illustrator ili Corel Draw. Ja u ovom trenutku nemam vremena za to.

Mozete fotkat/scanat skice pa staviti zajedno u folder. Tako svatko moze uzeti jednog i napraviti shemu u corelu...

Svaka cast za knjigu! Jel sudjeluje g.Mendas?
Natrag na vrh
SZVO

PorukaUpisano: Čet Lip 18, 2020 8:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

potez XXV Napisao/la:

Svaka cast za knjigu! Jel sudjeluje g.Mendas?

Kontaktirali su ga. Rekao je da će pomoći... na kraju krajeva, on je preveo VTUP sa ruskog na hrvatski Smile

PorukaUpisano: Čet Lip 18, 2020 8:42 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što se tiče kolor profila, oni će gotovo sigurno biti u knjizi. Ovo što sam ja napravio je samo radna verzija i ne bih to objavljivao iz razloga što se neke sheme odnose na strogo određeno razdoblje pa se može desiti da isti helikopter ima jednu shemu na mome crtežu a drugu na fotografiji koju je netko nabavio za svoju maketu. Npr. helikopter H-310 je imao dvije sheme na sebi. Kod nekih drugih se je tokom vremena boja promijenila ili je na površinu počela izbijati boja kakvu je imao u SSSR-u, itd. Kada to sve obavimo kako treba, biti će objavljeno pa neće biti zabuna.

Član od: 18 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Lip 18, 2020 11:50 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

SZVO Napisao/la:
Što se tiče kolor profila, oni će gotovo sigurno biti u knjizi. Ovo što sam ja napravio je samo radna verzija i ne bih to objavljivao iz razloga što se neke sheme odnose na strogo određeno razdoblje pa se može desiti da isti helikopter ima jednu shemu na mome crtežu a drugu na fotografiji koju je netko nabavio za svoju maketu. Npr. helikopter H-310 je imao dvije sheme na sebi. Kod nekih drugih se je tokom vremena boja promijenila ili je na površinu počela izbijati boja kakvu je imao u SSSR-u, itd. Kada to sve obavimo kako treba, biti će objavljeno pa neće biti zabuna.

Za H-310 se može brojit 3 sheme.
Prva je bila original sa velikim crnim mrljama-flekama preko zvjezde, broja i ispod kabine ona duga, kasnije su te fleke prebojane u sivo, kako ne bi bile baš toliko očite, a nakon toga je dobio nove boje (smeđa polja u zelenu i tada dobija i oznaku H-310).
Natrag na vrh
potez XXV

Član od: 03 Svi 2006
PorukaUpisano: Čet Lip 18, 2020 2:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Very Happy

Pa da, znam da je bilo vise "shema" na jednom stroju ovisno o periodu. Konkretna shema se datira i sve je OK.... nema tu nekog problema

Ima razlika i u samom hardware-u ovisno o stroju...

Mislim, smisao ove teme i one baze (za miguse isto) jest to sve skupiti, datirati i nekako prezentirati. Skrenuti paznju na neke detalje i sl.

Baza je i kreirana kao nekakav open source kojeg ljudi mogu uredivati ovisno o saznanjima koje imaju... Sortirati fotke, postaviti kometare uz fotku i sl. Tako bi se formirala neka konkretna slika o svakom stroju.

Tako se to pocelo raditi ovdje na forumu kroz raspravu jos davno dok je bio aktivan (za miguse), medutim to je sve stalo, a fotke su izbrisane sa servera.
Naravno, ljudi su se medusobno upoznali, grupirali (kroz udruge, klubove, facebook, whatsup i sl.) tako da je to postalo sve malo privatnije, a forumi se kao nekakva zastarijela anonimna platforma gase.

Ja osobno ne volim ove nove platforme poput facebooka-i sl. jer serviraju previse osobnih privatnih podataka i inhibiraju same sudionike u odredenim situacijama, pa sam (za)ostao u svijetu foruma. Very Happy

Mene je kolega mariok potakao svojim upitom (na temi o migusama) za ovaj mali "eksperiment".
Ja nisam ocekivao nikakav odaziv. Ljudi niti imaju volje, ni vremena baviti se ovakvim "glupostima". A ako se vec ukljuce i trose svoje dragocijeno vrijeme na to, ocekuju nesto zauzvrat (bila to nekakva afirmacija imenom/autorstvom, materijalno, konkretizacija finalnog produkta u obliku knjige ili clanka i sl.).
Uostalom, zasto ulagati trud i vrijeme u neku rubriku, na nekom "opskurnom" forumu, anonimno, pa da to na kraju bude izbrisano, nestane sa weba ili sto ti ja znam...
Pa je tu jos i problem autorstva fotki koje se stavljaju u arhivu i sl.

Tako da ja razumijem da materijale cuvate za svoje projekte i to je sasvim OK.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma