Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

ICM general i strojničar, outline ili pin wash?
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Pet Sij 17, 2020 12:14 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovdje nema washa i detalji nisu urezivani ( ovo mi je promaklo ).

Skala je ista 1/35. Ako zelis poslusaj savjete, ja nerado bacam vrijeme ...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pet Sij 17, 2020 6:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Znam za taj stil o kojem pričaš, ako sam dobro shvatio.

U tom stilu ako je baza napr. zelena za sjenčanje se koristi tamno zelena, za osvjetljenje svjetlo zelena.

Jesi o tom pričao?

Kolko po tebi treba različitih boja za sjenčanje, a kolko za osvjetljenje?

Pretpostavljam minimalno 2 za sjenu, tamno zelena i još tamnije zelena za jače sjene, za osvjetljenje minimalno 1 svjetlo zelena, ili dvije još svjetlija zelena, ili možda više za oboje?

Mogu ti to napraviti, isprobavo sam nešto slično, eto ako očeš odgovori na pitanja i napravit ću ti tako i stavit na forum, jer i tako u jednom vremenu bi se posvetio i tom stilu...
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
SturmmannDado

PorukaUpisano: Pet Sij 17, 2020 6:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo našo sam svoj rad od prošle godine, na ovoj figuri sam prakso sitne detalje i isprobo sjenčanje sa tamno zelenom, otprilike jesi na ovako nešto mislio?

Natrag na vrh
SturmmannDado

PorukaUpisano: Pet Sij 17, 2020 4:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Update na temu:

Pin wash: je nanošenje washa samo tamo di treba, u utore, ne po cijeloj figuri.

Outline: je crtanje linija i detalja.

Probao sam pin wash, enaml boja + white spirit, previše se razljevalo, kad sam išao počistit višak proliveni, zbog sitnih detalja na 1/35 figuri neki utori manji su od milimetra, počistilo se i višak i detalj di bi trebao ostat, wash akrilikom je bio još gori, 1/35 figura jednostavno je premala za pin wash, klasičan wash po mom kriteriju daje loš cjelokupni rezultat na figuri.

Posvetit ću se outlineu, akrilna boja + usporivač sušenja gel ili tekući, budem vidio, imam oba, pa ću isprobavat.

Moj zaključak je da za mene washevi nedaju dobre rezultate, outline moram spraksat da linije budu tanje i ravnije, a sjenčanje pošto nisu sve sjene iste, negdje je tamnije, negdje svjetlije, treba više različitih nijansi boja, tako da jednolični wash nema smisla.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma