Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

ICM general i strojničar, outline ili pin wash?
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
SturmmannDado

Član od: 12 Svi 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 8:05 am    Naslov poruke: ICM general i strojničar, outline ili pin wash? Citiraj ovaj komentar

Projekt u radu, na strojničaru je napravljen outline crnim akrilikom, vallejo black, na generalu će biti crni pin wash, oboje trebam spraksat, al eto za usporedbu onako.

Prednost outlinea je što se detalji nemoraju nožem urezivati, kod pin washa loši detalji il detalji koj nedostaju trebaju se urezivati nožem.

SturmmannDado: poruka promijenjena dana: Čet Sij 16, 2020 10:52 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 9:02 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

1/35 mjerilo
Natrag na vrh
kru65mi

Član od: 28 Lis 2007
PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 9:57 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Smanji slike jer ih se ne moze gledati Wink
Mani se tih gluposti iz srednjeg vijeka sa crnim washem - kako si uradio svjetla uradi i sjene, one ce ti biti sasvim dovoljne ze isticanje detalja. Ovo kako si uradio je stvarno nakaradno, nije uvreda ni umanjivanje tvojih sposobnosti jer vidim da mozes bolje ....
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 10:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cjenim iskrenost, da treba još prakse.

Nemogu bolje od ovog, mogu jedno gore, moje prve figure bile su base color i wash to je to, tako da i ovo kolko god da je loše, ipak je napredak.
Natrag na vrh
kru65mi

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 12:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovako ides unazad ne napred Wink
Nemoj se baviti izmisljenjima jer ni oni puuuuuuno bolji to ne pokusavaju uraditi. Nauci dominirati svjetlima i sjenama, izbjegavaj crno kao crnog vraga i farbaj kao na proizvodnoj traci - tako ces nauciti Cool
Natrag na vrh
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 12:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo moj radovi prije 2 il 3 godine jel ti ovo onda bolje?

Natrag na vrh
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 1:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kru65mi Napisao/la:
Ovako ides unazad ne napred Wink
Nemoj se baviti izmisljenjima jer ni oni puuuuuuno bolji to ne pokusavaju uraditi. Nauci dominirati svjetlima i sjenama, izbjegavaj crno kao crnog vraga i farbaj kao na proizvodnoj traci - tako ces nauciti Cool

Meni se cini da je bas stvar u tome da pokusavas i isprobavas. Istina, nema nista loseg u tome da probas raditi onako kako rade drugi, prilagodis to sebi i svojim sposobnostima.... ali ako covjek hoce eksperimentirati i biti kreativan... zasto ne? Nije li to najbolji nacin naprijed, umjesto apriori preuzeti stil i tehnike farbanja kojima ne dobijas ono sto zelis?

Mario

MK Grunf website
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
SturmmannDado

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 2:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovi moj stariji radovi od prije 2 il 3 godine su samo base color i wash, i nešto mi je falilo kod tog, ko nedovršeno, ko da se nije dovoljno isticalo...

Sad pokušavam malo istaknutiju metodu, to jest da se detalji i boje više istiću a opet da ne izgleda ko crtić.

Prijatelj koj se bavi amaterski fotografijom, je reko: moj prijašnji radovi izgledaju ko ljudi po oblačnom vremenu bez kiše, a ovo što sad pokušavam da su ljudi koj stoje na jakom suncu il pod jakim svijetlom.

Budem probao pa ću vidjet, al ono glavno je da se zabavljam u tome, a ne tlačim. Very Happy
Natrag na vrh
kru65mi

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 3:00 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Normalno je da ti "nesto fali" ... nema sjena, nema svjetla. Na bazu nabacuj sjene ( tamnija boja, izbjegavaj crnu) u sto vise prelaza mozes. Pazi, ne govorim o washu - to ostavi za vozila! Onda popravi osnovnom bojom pa kreni posvjetljavanjem; ne govorim o dry brushu, i to je za vozila. Cilj je dobiti figuru koja ce okrenuta naglavacke i stavljena pod svjetlo izgledati jednobojna.
Imas ti jos puno nauciti, ali ako vise volis traziti svoj put bez osnove, tko sam ja da ti kazem suprotno ? Wink
Pozz
Natrag na vrh
Jolly Rogers

Član od: 04 Sij 2011
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 8:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kru65mi Napisao/la:
Cilj je dobiti figuru koja ce okrenuta naglavacke i stavljena pod svjetlo izgledati jednobojna.
z

Zakaj bi trebala bit jednobojna naglavačke, ne kužim?
kru65mi

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 10:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Osnova zenitnog bojanja _ svijetlo sa suprotne strane ponistava sjene , Watson ... Wink
Natrag na vrh
Jolly Rogers

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 10:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

O.K. to je jasno, ali isto tako izvor svijetla nije, niti mora biti uvijek na 12h.
kru65mi

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 10:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zasto pitas ako vec znas odgovor? Zenitni je najcesci nacin slikanja, rijetko ko se bavi drugim nacinom osim kadova u kutiji za koje treba veliko znanje
Natrag na vrh
Jolly Rogers

PorukaUpisano: Čet Sij 16, 2020 11:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pitao sam zato jer sam mislio da se radi o nečem drugom.
kru65mi

PorukaUpisano: Pet Sij 17, 2020 12:04 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ne, osvjetlis figuru s "tamne" strane i trebala bi izgubiti i svjetla i sjene ...
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma