Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/48 Tamiya Type 10

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2019 9:28 pm    Naslov poruke: 1/48 Tamiya Type 10 Citiraj ovaj komentar

Type 10 je novi tenk japanske vojske. Iako relativno nepoznat, to je trenutno ponajbolji tenk najnovije generacije, kreiran po specifičnm potrebama Japanaca.

Iako svi željno iščekujemo novi moderni Tamiyin oklop u 1/48 raznolike tematike, oni za sada (donekle razumljivo) prednost daju japanskim i američkim subjektima.

Iako nisam ljubitelj oklopa, a posebno ne gusjeničara, ova je maketa zbilja nešto posebno. Iznimna razina detalja, sklapa se gotovo bez ljepila. Jedini nedostatci su manjak par detalja dosta vidljivih na pravom tenku.

Najveći je prazna košara samo s osnovnom konstrukcijom. Na pravom tenku se vidi fina mrežica kojom je obložena unutrašnjost. Postoji jetkovina za to, međutim uopće ne izgleda dobro i košta svoju težinu u zlatu. Ja sam to napravio od nekakvog materijala za zavjese – iznimno je fini i poluplastični, pa se ne rasteže bezveze. Ispalo je fakat dobro. Kad se poboja, uopće se ne kuži u čemu je bio problem.

Zatim na maketi nedostaje dosta ručkica po kupolama. Njih sam napravio od tanke žice.

Prednji farovi su perlice za nokte - treba naći pravi veličinu, ali izgleda uvjerljivije od pofarbane plastike. Mrežica na farovima je također neko platno za zavjese. Ta platna se nađu za par centi na ebayu, a puno je lakše s njima raditi nego savijati jetkovinu.

Periskope sam mislio napraviti od CD folije, međutim ne izgleda dobro. Bolja je DVD folija, ali je teško doći do nje zbog toga što je DVD napravljen u slojevima. Na kraju sam ih napravio od nekakve takne folije za izradu ukrasnih mašni. Međutim, zeznuto je u 1/48 – ništa ne izgleda baš 100% OK

Boje su Tamiya. Weathering je umjeren – to je novi tenk i redovito održavan. Dodao sam nešto blata.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Uto Ruj 10, 2019 9:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odličan rad i podloga za 5. Svi su mi moderni slični samo se "izdaju" kad nema bočnog oklopa pa se dobije bolji uvid u hodni dio. Zanimljiv subjekt svakako, nisam ni znao da ima u 48.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Ruj 11, 2019 9:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
werewolf

Član od: 21 Velj 2008
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ruj 11, 2019 3:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svaka čast na radu i na savijetima izrade!! Smile

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ruj 11, 2019 9:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super zgleda Vjeko, ova podloga je sjela ko naručena!
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Sri Ruj 11, 2019 10:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:
Super zgleda Vjeko, ova podloga je sjela ko naručena!

Hvala. Meni tenk... Onako s gusjenicama... Izgleda bezveze bez podloge.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Ruj 18, 2019 8:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

super!!!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma