Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

F-15E, Hasegawa 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Uto Jul 23, 2019 3:29 pm    Naslov poruke: F-15E, Hasegawa 1/72 Citiraj ovaj komentar

Evo jedna, za mene osobno posebna maketa. Kao klinac sam imao katalog od Hasegawe, negdje iz ranih 90-ih (možda i ranije). U katalogu je bio ovaj F-15E, pisalo je da maketa ima 200 dijelova što je meni tada djelovalo kao san snova, ali je maketa ostala nedosanjani san. Onda sam 1997 bio u Barceloni i lutajući gradom nabasao na dućan maketa i vidio ovo. Naravno, skoro sve novce koje sam dobio za maturalac sam dao za maketu. Tada sam sastavio kokpit, trup i krila i nakon toga prestao raditi makete.

I sada nakon 20+ godina, izvukao je iz kutije i rekao - ajmo! Smile

Dodao bočne tankove, stražnja krila i vertikalce, još pokitao i rescribao što je trebalo i krenuo bojati. Crna podloga, siva i metallic boje su od Vallejo-a. Radio sam "obrnuti" preshading i ispalo je malo prediskretno pa sam prvi put radio i postshading sa lagano posvijetljenom sivom. Sada djeluje malo prenaglašeno, ali nadam se da će weathering i konačni lak sve to malo ublažiti. Uglavnom, neka slike govore:

mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Uto Jul 23, 2019 6:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlican posao!! Ja ssm radio C i bio je uzasan... valjda su kalupi potroseni bili ili sto vec... ali pri kraju je i moj.... za I verziju cu ja kislim kupiti GWH.

Lijepo je sastaviti maketu o kojoj si nekada sanjao!!
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Jul 24, 2019 8:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro izgleda
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Jul 24, 2019 8:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stoji ti od 97g!?!?!?! Shocked Čovječe!!!
Bilo je i vrijeme da ga zgotoviš ,Eagle to zaslužuje, prekrasan i potentan lovac! Zasad ti ide super!
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Ned Jul 28, 2019 1:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

thnks ljudi Razz

Dekali predebeli i nakon toliko godina požutjeli... Probao dva na manje vidljivom mjestu i stvarno preloše izgleda pa sam odustao. Iako sam baš htio raditi toga No.1 za kojeg se dobiju oznake, ne mislim uništiti cijelu maketu pa sam naručio druge dekale...

malo mi je žao i zato što kod ovog No.1 okviri canopy-a nisu sivi kao kod kasnijih pa izgleda zanimljivije. Sad ću i to morati prebojati Evil or Very Mad

Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma