Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Vrhunska mini-serija Chernobyl-preporuka
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Texmex

Član od: 29 Ožu 2017
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Sri Svi 15, 2019 9:24 am    Naslov poruke: Vrhunska mini-serija Chernobyl-preporuka Citiraj ovaj komentar

https://www.index.hr/magazin/clanak/seriju-o-cernobilu-nakon-prve-epizode-prozvali-jednom-od-najboljih-ove-godine/2085223.aspx
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Svi 15, 2019 8:52 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da ,definitivno ,ja jedva čekam da ju odgledam.
cico.k

Član od: 13 Svi 2006
PorukaUpisano: Čet Lip 13, 2019 11:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja ju odgledao.ako je samo pola toga istina što se prikazuje, još smo dobro prošli.
Natrag na vrh
Miros

Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Čet Lip 13, 2019 12:47 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odgledao, a nakon serije još sam na yubitou pogledao dokumentarac o Černobilu, stvarno izvanredno djelo za svaku preporuku i pitanje koliko je toga prošlo ispod radara i nikad se nece saznati potpuna istina.
Jedina mala zamjerka na seriju je što je na engleskom jeziku, da su se potrudili i to da su napravili na ruskom...
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Čet Lip 13, 2019 4:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Navodno nisu imali vremena čekati da glumci savladaju ruski i ukrajinski dovoljno dobro da glume realistično. Iz tog razloga su ih čak pustili da glume na svojim prirodnim naglascima engleskog.
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Čet Lip 13, 2019 7:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meh.

Serija je vrlo senzacionalistička, tako da je možemo smatrati dobrom zabavom u rangu GoT, samo je kraćeg trajanja.

Obzitom na najave i famu, iskreno sam razočaran.

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional A-4, F-104 & IDF Group Builds

Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Čet Lip 13, 2019 8:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Thundercat Napisao/la:
Meh.

Serija je vrlo senzacionalistička, tako da je možemo smatrati dobrom zabavom u rangu GoT, samo je kraćeg trajanja.

Obzitom na najave i famu, iskreno sam razočaran.

slažem se skroz

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pet Lip 14, 2019 9:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pola toga nije istina......serija ko serija, gledljiva ali s dosta fikcije.....ni do koljena npr Pacifiku.....koji je doslovce sniman po knjigama
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Texmex

PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 9:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

kako god,dobila je najviše ocjene u povijesti svih serija(9.6/10)...Ima li neki film ili serija gdje nema fikcije,dramaturgije,izmišljenih likova ali kostur priče se drži oko povijesnog događaja..Autori su rekli kako su neke stvari i likovi izmišljeni radi dramaturgije..jesu li pljeskali onim roniocima kada su izlazili ili ne,jesu li im obećali neki šugavi novac ako odvrnu ventile..nevažno..Ja sam se na neke scene doslovce naježio...kada su im se isključile baterije ,pa tijela ljudi koji su umirali u najgorim mukama..Mene osobno više smeta ljudska glupost kada su tisuće ljudi nahrlili tamo kako bi otkidali selfie,snimali se polugoli...tamo su ljudi umirali u najgorim mukama a posljedice traju do današnjeg dana i n.tisuća godina dalje..Ako se zamaramo je li razočaravajuća ili ne,postavlja se pitanje ona silna deformirana djeca što su se rađala nakon katastrofe,enormni porast kancera,raseljenost na sve strane,šutnja(U Cro je prvi objavio Radio 101)...je li svima njima bitno je li požar u seriji bio manji nego u stvarnosti..U pet epizoda saželi su sve,nisu htjeli mlatiti gledanost snimanjem enormnog broja nastavaka...Smrt Stalina zabranjen film u Rusiji imao je odličan prolaz u publici jer je bilo zanimlivo gledati lik Stalina koji maltretira svoje suradnike sa čistokrvnim engleskim...Ovdje ću nabrojati nekoliko filmova koji su proglašeni na Oscaru za najbolji film..Titanic,Gladiator,Chicago,Gospodar prstenova,Kraljev govor,Oblik vode,..mislim kako je puno ljudi pogledalo te filmove i više manje zaboravilo iste sekunde...a ovoj seriji se priča jer povijesna priča je najveća katastrofa koju je prouzročio čovjek bio Rus ili Mujo i Haso..
Natrag na vrh
Poky

Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 10:46 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Texmex nemoj se nervirati ,ne vrijedi... Uvijek će bit ljudi koji misle da je nešto trebalo biti bolje ,drugačije isl... Uvijek će biti onih koji vole lupiti kontru kad svi tvrde nešto drugi, ja dan danas nikome neću priznati da je Jordan najbolji košarkaš u povijesti upravo zato što svi tvrde da je.
Serija je vrhunsko ostvarenje filmske umjetnosti ,da li je 100% pratila stvarne događaje ,manje je važno ,ona je napravila puno više od puke ekranizacije stvarnih događaja, a to je da je opet potaknula ljude da pričaju o Černobilu i da sami događaj istrgnu iz zaborava i to je i više nego dovoljno.
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 10:58 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:
Texmex nemoj se nervirati ,ne vrijedi... Uvijek će bit ljudi koji misle da je nešto trebalo biti bolje ,drugačije isl... Uvijek će biti onih koji vole lupiti kontru kad svi tvrde nešto drugi

prihvati da svi imaju svoje mišljenje i ukus, i da su različita. a da je ne smijem lupiti kontru jer svi drugi tvrde nešto drugo - to ne bu išlo

fora je serija, zanimljivo, ali nije mi "vrhunsko ostvarenje filmske umjetnosti". jednostavno gledamo drugačijim očima i različito pericipiramo stvari pa bi bilo lijepo da to i poštuješ

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Thundercat

Član od: 13 Tra 2007
Mjesto: Hirvatistan
PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 11:06 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Serija je napravila jednu jako veliku negativnu stvar baš zbog nepraćenja činjenica i prevelike umjetničke slobode (čitaj senzacionalističkog pristupa), a to je da je nuklearna energija postala još veći zločesti vuk koji će nas sve odpuhati i pojesti.

Sorry, ali bilo koja serija koja ruse (ex. SSSR) pokazuje kao veliko zlo je na zapadu jako gledana i jako dobro rangirana.

Plastiku akbar!

Ne isplati se..

Regional A-4, F-104 & IDF Group Builds

Natrag na vrh
Texmex

PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 12:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky,napisao si ono što i ja mislim...Thundeer,naravno da imaš pravo na svoje mišljenje,,nitko te nije napao zbog toga što seriju gledaš drukčijim pogledom..sve 5.Što se tiče Rusa..ne računajući sva sranja što je počinila zapadna tzv.demokracija..Ima jedna stara ruska..Teško je roditi sina u Rusiji ali lako ga je izgubiti..Ljudski život j više manje statistika..brojke..umrlih od gladi u Leningradu,od radijacije,gulazima..Isto tako,kako mislim da si načitan i obrazovan..prođi priču npr.opsada moskovskog kazališta..kada su Čečeni upali..Nakon spektakul.oslobađanja itd.ljudi,taoci su masovno umirali od plina koji je bio pušten u ventilaciski sustav..umirali pred kazalištem,nabacani u bus,u bolnici..Lječnici nisu znali koji je kemiski spoj u pitanju,umirli im pred očima..Članovi obitelji preživjelih tražili su odgovore,pravdu.itd..dobili su ništa,,napadali ih mediji da su lakomi..Isto tako kursk..preživjeli su čekali pomoć--mislim Britanci i Norvežani su ponudili pomoć ali eto da slučajno u razvaljenoj podmornici na dnu barensovog mora ne dođu do neke vojne tajne..umrli su ,ugušivši se,navodno ni posljednja pisam nisu dali obiteljima.Hoće li Rusi snimiti seriju sa pravom istinom sa famoznim cia agentom koji se infiltrirao u centralu ne bi li skenjaoSSSR il pola europe ne znam ali sam čuo da je bio neki lik koji je po centrali stalno govorio harašo mader faker push the red button.Na sreću po civilizaciju jedan ledenoplavooki KGB pulen u uzeltu ga je skontao i razbio ga hokejaškom palicom prije nego je napravio kompletan armagedon.
Natrag na vrh
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 12:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo samo dve tri stvari koje su netocne i krivo prikazuju stvari a vrlo su bitne...( barem meni) :

prvo, ona trojica koji su se javili dobrovoljno - nisu...jebiga, nisu - rekli su im idite, i oni su otisli...znaci duznost i naredba a ne heroizam

drugo, jos vaznije - sestra( doktorica koja nosi odjecu, i odjednom rane na rukama.....jel zna netko kako ''radi'' zracenje ?? ne ? procitajte.....

trece ( vezano za drugo ) - veli doktorica zeni - ne smijete uc kod muza....pa nije radijacija virus, jbte, on je opran, ne zraci vise, ali je ozracen, a to je nesto drugo...nije poanta da ce on nju zarazit, nego suprotno - ona njega mopze inficirat s necim sto cve ga jos brze ubit jer nema imunoloski sistem vise i sve se raspada u njem...infekcije na takav organizam je noz u srce...

ima jos, al mi se ne da pisat....

nije stvar u udaranju kontr nekome, nego je stvar da oni koji znaju malo vise smiju izrazit svoje misljenje....ili smo vec toliko zabrazdili u politiku korektnosti da se razlicito misljenje ne smije ni reci da se nekome ne povrijede osjecaji ???

nisam rekao da je serija losa, naprotiv, pogledao sam cijelu odjednom, al jbga, daleko je od istine
i to je to

moje misljenje, a da upotrijebim i argiment ''druge strane'' - i misljenje dosta drugih ljudi
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Texmex

PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 12:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je li GoT bolji,ili La la land remek djelo filmske kinematografije,ili je Tom Hanks realno posložio SS-ovce efikasno kao Tihi ili Prle..nevažno.Meni i ne znam komu još serija u pet nastavaka je vrh a onima kojima nije ,nešto drugo je vrh i to je sva mudrost suprotnih viđenja kvalitete ili originalnosti.Koja je najslušanija glazba u RH ? Cajke...jamačno je to kvalitena glazba sa zahtjevnim tekstovima i dionicama samo ja to ne shvaćam jer sam odrastao uz nešto drugo.
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3, 4, 5  Naprijed
Stranica 1/5

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma