Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Viasat History: Battlefields

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945.
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
vojo

Član od: 16 Kol 2006
Mjesto: Krk
PorukaUpisano: Uto Lip 11, 2019 7:27 pm    Naslov poruke: Viasat History: Battlefields Citiraj ovaj komentar

Ovaj vikend sam uspio konačno uhvatiti jedan nastavak tog dokumentarca, i to 5. nastavak (američki padobranci u Normandiji) i ostao sam oduševljen -

Kao prvo, to je francuska proizvodnja što samo po sebi ne garantira ništa, ali je godinama daleko od najboljih američkih uradaka.

Drugo, konačno da sam pogledao emisiju koja detaljno opisuje gdje se što događalo - od postavljenih ciljeva (u ovom slučaju am. padobrancima), do svih jedinica, tipova i broja aviona, gdje su se koji trebali spustiti i sa kojim ciljevima i zadacima, pa sve do opisa što se u stvarnosti i zašto desilo itd. itd. Popraćeno (hava bogu) sa animiranim mapama nakon čega sve postaje kristalno jasno ....

Malo me smeta što se dio vremena gubi na tumačenje tehnike (padobranstva) tj. intervjuima/razgovorom sa današnjim padobrancima, ali
ima i par intervjua sa preživjelim i još živućim padobrancima iz onog doba.

Emisija traje sat i 40 min (sa par minimalnih reklama od 2 minute).

Izvanredna emisija kakvu već dugo nisam gledao i daleko od prožvakanih i bljutavih emisija složenih tek tako, samo da se obilježi neki datum ili godišnjica sa milion puta viđenim scenama iz uvijek istih dokumentaraca i uvijek istim fotografijama.

Ne znam što je bilo u prethoda četiri nastavaka, ali jedva čekam re-emitiranje (oni to redovno ponavljaju, do besvjesti) da si guštam i te emisije, posebno ako budu na nivou ovog, petog, nastavka.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Sub Lip 15, 2019 2:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jučer odgledao Pearl Harbour

Hvala na savjetu, na History ima dosta toga ali ova je jako dobra..
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> - od 1941. do 1945. Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma