Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

AFV M3A3 "Stuart", 1. tenkovska brigada NOVJ.
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
T34

Član od: 20 Ruj 2010
Mjesto: Dalmacija
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 7:24 pm    Naslov poruke: AFV M3A3 "Stuart", 1. tenkovska brigada NOVJ. Citiraj ovaj komentar

Radi se o rebuildu makete čiji je autor naš P-51, a predstavlja tenk slikan u Šibeniku 1944. godine, jedan od rijetkih (dva?) bez trobojnice na boku...
U originalu maketa je bila OOB, obojana u neku pješčanu boju, bez ikakvih naprednijih efekata, uz vinilne gusjenice te općenito pripada standardu rada na kojem smo svi manje više bili u vremenima prije interneta. Nažalost, original fotografije ostale su na ko zna kojem mobitelu...
Od početnog gušta i zanosa, maketa je postala psihičko opterećenje i kočila me u drugim stvarima, pa sam dvotjedno bolovanje odlučio posvetiti malom Stuartu!

Ukratko; maketa je naravno prebojana WEM-ovom British Olive Drab No.15, što bi trebala biti boja ovih vozila. Svi Browninzi zamijenjeni su Academy + metalnim cijevima, gusjenice (o njima malo više) su workable Bronco T-16 uzorka.

Gusjenice su mi odnijele bezbrojne sate i sate, što zbog činjenice da je svaki članak iz 4 dijela, što zbog načina slaganja (više o njima imate na PMMS-u) koji je kako god pristupili spor, nespretan i frustrirajući. Kako je u igru ulazila boja i razni washevi, gusjenice su postajale sve manje workable i često su se bočni klinovi i odlomljivali. Tome nije pomoglo ni što su originalni pogonski kotači bili preuski a njihovo odvajanje nemoguće, no srećom duple sam našao u svom AFV "M5A1", proširio ih stirenom za 1mm i time je moj najveći problem bio rješen!

Nakon špricanog gloss laka (Minesweeper mi dao neki da probam Pronto, vrlo sličan MM i LC akrilnim lakovima) te petokraka i serijskog broja (stencili, obzirom da radim samo Sovjete i Saveznike, zlatna investicija) već se naziralo na što će maketa izgledati.
Želim napomenuti da ja osobno sve više preferiram minimalni weathering, no ovde nisam mogao stati.

Weathering - donji dio trupa je pigmentiran lagano bojom zemlje, a svi ostali efekti na gusjenicama, podvozju i trupu vozila su isključivo rađeni airbrushem, uljanim bojama, raznim washevima, lanenim uljem i sl., sa minimalno chippinga ili ne daj Bože hrđe...Završni lak je polumat LifeColor.

Eto, nadam se da vam se sviđa, ako ništa drugo, od koga je i za koga je Laughing dobar je, znate kako kažu, ja sam osobno jako zadovoljan.

I još nešto; ne volim prljave, jednostavno bojane makete sa tonom prašine...ne volim tenkove koji izgledaju ko ciganske čerge ili pred rezalište...i zato nikom ne namećem više svoje ideje i (prosječne do solidne) radove, no zbog prijatelja koji je to želio objavljujem ovu maketicu. Nek svak radi kako želi, slobodno vrijeme i volja je najveći problem, a za sve ostalo tu je Mastercard Very Happy
Slike su sa srednje žalosti mobitela, uz to smanjene i optimizirane, pa se nešto i zagubilo od efekata. Nadam se da vam se sviđa, lijepi pozz svima, skromno Vaši,

T34 & P51.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 7:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Druže... Odličan je! Very Happy Gušt za gledat.
Maketa je ispala fenomenalno, napokon si je i završija (znamo koliko se dugo kiselila na polici), a i neka si se ti nama ponovno vratija u maketarske vode.
#samo jako!

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 7:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dakle, lijepo je vidjeti starog meštra nazad na poslu. Ja sam bio više "stani pa gledaj" potpora, pogotovo nekakve nove tehnike; meni nove. Vozilo je iz šibenske partizanske radionice, ima fotka sa ovim brojem bez velike bočne zastave.. Maketa ide meni i to je najveće veselje, volim Stuarte. Sad mora i AEC. Rad extra, bolji nego na slikama. Bravo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
Nick

Član od: 26 Stu 2006
Mjesto: VŽ
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 8:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Meni se sviđa, super je.

Natrag na vrh
Miros

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Osijek/Tenja
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 8:36 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jaako dobro Hail you
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 8:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 8:48 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa napokon si se vratio! Napokon da i ti staviš nešto zgotovljeno,šta se ustručavaš!?! Jako lijepo si ga napravio ,pogotovo mi se sviđa efekt curenja na ljevom boku.
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 9:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrhunski odrađeno Very Happy , znam koliko su te izmucile te vrazje gusjenice a ipak si ih uspio privesti kraju što dovoljno govori o strpljenju.

Sad hitno na neki drugi projekt Cool
Natrag na vrh
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 9:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Drago mi je da si se opet posvetio maketama.
Tenk ti je ispao super Salutiranje
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Čet Velj 15, 2018 11:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Klap klap Klap klap
Lijepoooo !!
Sviđa mi se a i inspiracija da dovršim još jednog u "pravom" mjerilu Cool

Imam još jednog u 72ci taman za trilogiju Stuarta Laughing

Baš lijep rad
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
PorukaUpisano: Pet Velj 16, 2018 1:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Fantastično!!!
Natrag na vrh
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Pet Velj 16, 2018 8:55 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sovjet

Dva prsta gore
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
101Airborne

Član od: 18 Svi 2007
Mjesto: ZAGREB
PorukaUpisano: Pet Velj 16, 2018 9:08 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bravo! Smile

You have enemies? GOOD. That means you actually stood up for something in your life.
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Velj 16, 2018 10:21 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za nevjerovati. Nakon godina "šutnje" i kada čovjek sa žaljenjem pomisli da si napustio hobi vratiš se sa nečim ovako dobrim. Izvrstan mališan , bravo Andro i dobro došao natrag !

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Pet Velj 16, 2018 1:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlično i jako realno. Sviđa mi se lagana zaprasenost i efekt curenja Very Happy
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma