Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

TS-11 Iskra, Arma Hobby 1/72

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Pon Velj 05, 2018 11:53 am    Naslov poruke: TS-11 Iskra, Arma Hobby 1/72 Citiraj ovaj komentar

Dobar dan svima.

Gotova i ova maketa, prva u ovoj godini.

Odmah da kažem da nisam zadovoljan. Većinom su moje greške i pehovi, ali ima ih i od strane poljaka. PE set koji dođe, nije loš ali mreža za pokrivanje usisnika je pravljena iz dva dijela za svaki usis. Tako i treba samo što je veća nego bi trebala biti u 1/72. Tu sam imao dosta muke da sklopim i postavim sve na svoje mjesto. Morao sam da režem PE gdje to nije predviđeno i da uklapam. Ispalo je baš ružno i traljavo. Kapljice CA ljepila su veoma uočljive. Druga stvar je spoj između poklopca kabine i trupa. NA nekim mjestima ima zazora i do 1.5mm. Ako se pravi otvorena kabina, onda je ok.

Prilikom farbanja, boja se zavukla ipod kabine. Tako da na zadnjem dijelu imam tri kapi koje su se osušile i bodu oči. Nisam imao volje da kabinu skidam i da to čistim, pa sam tako i ostavio.

Boja je Tamiya XF-16, lakovi Gunze a prljanje običnim kredama.

Evo i malo slika koje su katastrofalne, al navikli ste Very Happy

Nadam se da će neko od vas da napravi ovu maketu i da je pokaže u puno boljem svijetlu nego što sam je ja uradio.

Maketa će biti na izložbi u Banjaluci, pa će neki moći da je vide uživo i da vide moje greške (a vjerujte ima ih) prilikom rada.

Pozdrav svima i živili!

Mladen.
Iwtcha

Član od: 24 Kol 2007
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Velj 05, 2018 12:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda dobro Very Happy
Antun Janković

Član od: 04 Kol 2008
Mjesto: Osijek
PorukaUpisano: Pon Velj 05, 2018 1:54 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar!
viper

Član od: 07 Pro 2005
PorukaUpisano: Pon Velj 05, 2018 1:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dobro izgleda Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Pon Velj 05, 2018 2:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bas jo ok
rupu izmedju kabine i trupa natrackaj drvofixom ( bijelo ljepilo) s cackalicom, i ocisti visak s morkrim stapicem za uho....nece bit savrseno al se nece vidit rupa Smile
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
PorukaUpisano: Pon Velj 05, 2018 7:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam Wink

Slider hvala na svjetu, ali neka rupe. Bilo bi extra da je to jedina "mrlja" na maketi Very Happy
Mig-28

Član od: 07 Sij 2018
PorukaUpisano: Ned Velj 11, 2018 3:46 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super izgleda. Pogotovo mi se sviđa boja kako je ispala jer većina ovih sklopljenih Iskri koje sam našao po netu izgleda previše sjajno i srebrnasto dok ova tvoja izgleda puno vjernije originalu.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma