Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Albatros DIII Oeffag 153 1/48
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Uto Sij 02, 2018 2:50 pm    Naslov poruke: Albatros DIII Oeffag 153 1/48 Citiraj ovaj komentar

Evo i ja se odvažio složiti jedan subjekt iz prvog svetskog rata pa cemo vidjeti kako će to ispasti Wink
Radi se o Eduardovoj profipack maketi koji je zaista izvrsna sa svim dodatcima što su potrebni vec u kutiji.

Počeo sam s motorom, crna podloga pa djelomice alclad aluminij, usisna grana je bila od čeličnog lima prekrivenog azbestnom izolacijom pa sam se odlucio za ovu nijansu vidim da ima različitih interpretacija.

Malo ulja

Zatim imitacija drva, podloga gunze sail, shading s gunze wood brown te mix uljanih boja nanošen kistom, bitno je da se dobro osuši prije prozirnog laka.

Naslon i jastuk pilotske stolice su od jetkovine i dosta unaprijede plasticni dio.

Lagano ubacivanje svega sa dosta dryfita da se trup pravilno zaklopi

Sve osim bobina sklopljeno i spremno za zaklapanje trupa, šteta što se neće vidjeti previše, cijevi mitraljeza su medicinske igle

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
0viking0
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Uto Sij 02, 2018 3:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Uto Sij 02, 2018 8:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Očigledan je trend porasta broja sve bolje napravljenih maketa svih vrsta i u svim mjerilima. To je odličan trend. Bravo Minesweeper !
Moderator
Član od: 17 Lis 2005
Mjesto: Zagreb - Croatia
PorukaUpisano: Sri Sij 03, 2018 1:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pa i je i nije. Očigledno je u maketarstvu ostala neka stalna ekipa. Nema priljeva novih likova - početnika... Budućnost je klimava. Svoje stasheve nećemo imati kome prodati lol.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Tomo

Član od: 06 Stu 2005
Mjesto: Varaždin
PorukaUpisano: Sri Sij 03, 2018 9:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo za sad!

0viking0 Napisao/la:
Pa i je i nije. Očigledno je u maketarstvu ostala neka stalna ekipa. Nema priljeva novih likova - početnika... Budućnost je klimava. Svoje stasheve nećemo imati kome prodati lol.

A s ovim se ne bi baš složio...
Ja više od pola ljudi na ovom forumu ne poznajem, a pridružili su mu se unazad par godina. Prije bi rekao da forumi općenito lagano ide smjerom news grupa i mailing lista. Kad usporedimo sa npr. prije 10 godina u RH imamo više natjecanja, s više natjecateljskih radova, te većom kvalitetom. Tržište maketa je nikad bolje.
Znam da svi kukaju kako klince danas taj hobi ne zanima, i ja imam dojam da sve propada, ali jednostavno brojke to demantiraju.

A povećana kvaliteta u odnosu na prije je rezultat dostuposti informacija i alata/materijala u odnosu na prije. Krivulja učenja je danas puno oštrija nego nekad.

Nažalost nuspojava je da standardi koje maketarska zajednica nameće danas češće vode frustracijama, a ne opuštanju i uživanju.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
P-51

Član od: 24 Ožu 2006
Mjesto: Drniš/Šibenik
PorukaUpisano: Sri Sij 03, 2018 10:01 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Nažalost nuspojava je da standardi koje maketarska zajednica nameće danas češće vode frustracijama, a ne opuštanju i uživanju.[/quote]

Klanjanje

Šta god napravim u ono malo vremena koje posvetim hobiju nije dobro ni meni samom a kamoli da se usudim stavit. A imam i alate i boje i dodatke i vrh makete. Tako nekako.

Da ne otklizimo full u OT , Mineswweeper-super je rad. Pratimo sa zadovoljstvom ko i sve tvoje do sad.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site AIM
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Sri Sij 03, 2018 12:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tomo Napisao/la:
.........Nažalost nuspojava je da standardi koje maketarska zajednica nameće danas češće vode frustracijama, a ne opuštanju i uživanju.

Slažem se.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sri Sij 03, 2018 12:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar rad. Vidim da su poboljsali neke stvari u odnosu na 253 verziju

A da se nadovezem na zanimljivu raspravu, ja sam misljenja da se NK Dinamo nece nikad poboljsati ako se natjece sa NK Pušća Donja.
Visi "standardi" su dobra stvar, koga ne zanima rezultat nego put, njemu je svejedno kakav dobije komentar

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Minesweeper

PorukaUpisano: Sri Sij 03, 2018 11:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ekipa hvala na komentarima Very Happy

Povremeno bacim oko na Češki forum i svaki se put iznenadim brojem novih radova i članova koji objavljuju, ali s obzirom koliko je kod njih maketarstvo popularnije kao hobi ne iznenađuje me.

složio bih se s 0vikingom0 što se tiće ekipe uglavnom se radi o istim ljudima iako vjerujem da ima dosta članova koji slažu a ne žele objaviti zbog nekih svojih razloga.

Evo jošmalo napretka

Trup zaljepljen, fali još koja štipaljka

Pokitano i spremno u primeru

Gunze sail i lagani postshading s wood brown

Aluminij maskiran i ofarban alcladom, sve zaštićeno slojem akrilnog laka
Cijevi mitraljeza sam skinuo zbog lakšeg maskiranja i manipulacije pri farbanju mislim da ih nebi trebao biti neki problem vratiti pri završetku

Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Čet Sij 04, 2018 12:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ovi poklopcici po trupu i djelovi ispred i iza donjeg krila su ista vrsta brusenog aluminija kao i poklopac motora

Natrag na vrh
Minesweeper

PorukaUpisano: Čet Sij 04, 2018 12:27 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Znam, ostavio sam za poslije nakon što napravim teksturu drva mislim da ce mi biti lakše maskirati Smile
Natrag na vrh
Lisec

PorukaUpisano: Čet Sij 04, 2018 1:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ja sam to ipak prvo...nisam nista htio vise maskirati kad zavrsim drvo, lak ili ne...
Plus, dobit ces laganu strukturu od boje za drvo pa bi se to moglo i vidjeti ispod alklada. Ili ces to cistiti pa onda riskiras ostetiti okolno

Natrag na vrh
Minesweeper

PorukaUpisano: Čet Sij 04, 2018 9:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Onda zamaskiram i ofarbam danas dok jos nema drva, ipak bolje ne ljepiti nista preko ulja kako kazes
Natrag na vrh
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Čet Sij 04, 2018 11:33 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Minesweeper, odakle si nabavio tu fotojetkanu stolicu? Eduard je kako vidim nema...
Natrag na vrh
Minesweeper

PorukaUpisano: Čet Sij 04, 2018 12:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Bila je u kutiji, dobiju se dva jetkana freta, jedan u boji i jedan obican na kojem je naslon
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2, 3  Naprijed
Stranica 1/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma