Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

M-41 "Walker Bulldog" Tamiya 1:35
Idi na stranicu Natrag  1, 2

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Sri Ruj 27, 2017 2:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

U principu Borise i nije bitno da li je nijansa na slici onakva kakva je u stvarnosti. Rad je odličan a za fotke znamo da ispadnu kojekako. Šteta što ove godine nisam bio prisutan na CK , ali razbolio sam se dva dana prije natjecanja, pa nisam mogao tvoj rad vidjeti u živo.

Član od: 21 Lis 2005
Mjesto: all over the place
PorukaUpisano: Sri Ruj 27, 2017 5:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
von Stuck Napisao/la:
Mislim da ovakvoj maketi na "leži" umjetna rasvjeta . Probaj pri dnevnom svjetlu ali poslije podne kada je sunce malo "crvenije". I bez blica . Ja fotkam sa "Idiot" aparatom i zadovoljan sam makar mi neki moji kolege zamjeraju što ne fotkam pri umjetnom svjetlu.

Evo , isti objekt ali od AFV-a , nikad završen zbog kardinalne greške sa pogonskim kotačima (zupčanicima):

http://i20.photobucket.com/albums/b214/vonStuck/IMG_1642.jpg

Ma nemam ni ja generalno prigovor na svoj fotić, čak nije ni idiot. Nervira me što svaki monitor prikazuje druge nijanse boje. Meni osobno nijanse jedne te iste fotografije nisu iste na ekranu fotoaparat, na ekranu laptopa i na smatrphoneu. Racimo, na monitoru laptopa je puno zeleniji i tonovi su puno blaži nego kad ga gledam preko smartphonea.

Borise nije čak bitan fotič koliko rasvjeta. Probat ću pronaći jedan tutorial sam imao za odlične slike sa običnim fotićem.
MAK REOPLAN - Split
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sri Ruj 27, 2017 11:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

vrsa Napisao/la:

Borise nije čak bitan fotič koliko rasvjeta. Probat ću pronaći jedan tutorial sam imao za odlične slike sa običnim fotićem.

Ma imam i ja neke tutorijale negdje na hd-u al' mislim da je najveći problem u tome šta se meni ne da previše zafrkavat sa svim tim điđama miđama. Na kraju krajeva, ja maketu imam doma uživo i ne treba mi savršena fotka... Very Happy

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Tenkovi, topništvo, oklopna i ostala vojna vozila Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2
Stranica 2/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma