Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Naši dečki
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 5:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mariok Napisao/la:
Hmmm ovo je isto kao i moraliziranje da uzmes knjigu pa iskopiras na poslu ili isprintas 300 stranica u boji.....tko to nije napravio na poslu? Ja prvi jesam.

Ovdje je isto to u pitanju samo sa puno skupljim stvarcicama. Ni ja nisam dobio otkaz niti je ovo za vojni sud. A nije ni ovo MiG-25 da je potrosio 3 cisterne goriva. Dajte jos ovih snimaka.

Facepalm

Veeeeeeeeeeeeeliki facepalm na ovo

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 6:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
mariok Napisao/la:
Hmmm ovo je isto kao i moraliziranje da uzmes knjigu pa iskopiras na poslu ili isprintas 300 stranica u boji.....tko to nije napravio na poslu? Ja prvi jesam.

Ovdje je isto to u pitanju samo sa puno skupljim stvarcicama. Ni ja nisam dobio otkaz niti je ovo za vojni sud. A nije ni ovo MiG-25 da je potrosio 3 cisterne goriva. Dajte jos ovih snimaka.

Facepalm

Veeeeeeeeeeeeeliki facepalm na ovo

I? Sto ti sada zelis ovime reci? I jedno i drugo je bezpotrebno trosenje resursa, samo ja ne mogu vise od toga na svome poslu. On na svome to moze. U cemu je problem?
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 6:25 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Problem je u tome da ti ljudski zivot zoves "resursom"
Eto u cemu je problem
Zapitaj se malo o tome, moze?
Ok

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 6:29 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

mariok Napisao/la:

I? Sto ti sada zelis ovime reci? I jedno i drugo je bezpotrebno trosenje resursa, samo ja ne mogu vise od toga na svome poslu. On na svome to moze. U cemu je problem?

Mario, ti kopirajući knjigu nisi ugrozio ni svoj ni tuđe živote. On jeste, i jedno i drugo. Nepotrebno. Nekome je frajer ili, što bi u nas rekli, "faca" a za mene je neodgovorni mamlaz. Ne razlikujem ga niti malo od "frajera" koji po gradu voze motocikl na zadnjem kotaču. Neki se i takvima dive..

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 7:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
Poky, zamisli recimo ženu sa recimo dvoje-troje djece, vozi se cestom, vraćaju se sa godišnjeg ili idu baki u posjet ili... šta ja znam, zamisli sam. I onda odjednom, niotkud, par metara iznad nje, progrmi nešto veliko, glasno, brzo, ona nema pojma što ali to nešto veliko, glasno, brzo svakako nije trebalo biti tu. Sasvim dovoljno da se prepadne, izgubi kontrolu, sleti s ceste ili prijeđe u suprotni trak... mislim ono, ne treba se on uopće srušit ili zabit u most da napravi sranje. Sasvim sigurno nije dobio zapovjed da radi ovo a kao što znaš, vojni piloti i vojni zrakoplovi lete samo po zapovjedi. Barem bi trebali, ali kod nas me više ništa ne čudi...

Canadair to radi svakodnevno iznad jadranske magistrale kod Sv. Petra, spuštaju se na punjenje na moru prije povratka u Zemunik. Iskreno svi u autu smo bili oduševljeni prizorom i imali smo "sreće", stajali u koloni i uživali gledajući čak 3 komada.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Boris G.

PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 7:38 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Brommann Napisao/la:

Canadair to radi svakodnevno iznad jadranske magistrale kod Sv. Petra, spuštaju se na punjenje na moru prije povratka u Zemunik. Iskreno svi u autu smo bili oduševljeni prizorom i imali smo "sreće", stajali u koloni i uživali gledajući čak 3 komada.

Canadair to tada radi jer mora, jer mu je to posao, zapovijed i ne može drukčije. I njegove uzastopne prelete obično prate blizina vatre i miris dima, kolone na cesti i vatrogasne sirene tako da njegov prelet u tom trenutku teško nekoga može iznenadit. Ovo što je napravio ovaj pilot Pilatusa je čisto preseravanje...

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
mskukan

Član od: 08 Svi 2007
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 8:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ovo bi mi bilo fora... možda u osnovnoj

s canadairom je potpuno neusporedivo

Teška vremena prijatelju moj, đavo ih odnio
Natrag na vrh
Brommann

Član od: 05 Velj 2006
Mjesto: Bukovčak Hügel
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 8:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Canadair to radi gdje nema požara, lijepo sam ti napisao Sv. Petar.
Možda nije za usporedbu, ali svojom veličinom, brujanjem motora i mislim preletom ostavlja poseban dojam.
Natrag na vrh
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 10:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gle decki, nemojte se ljutit. Tko zeli da mu ja objasnim neke stvari, neka me potegne za rukav na CK ili negdje drugdje, vrlo cu rado odvojit par minuta. A mi o ovome ne mozemo raspravljati, kao sto ja ne mogu raspravljati s kardiokirurgom o tome kako se izvodi operacija srca. Meni to sto on radi moze izgledati ne znam kako odvratno i sta ja znam, ali valjda covjek zna sta radi, isao je u skolu za to. Ako i zajebe, onda ce mu suditi njegova struka, a ne ja. Tako je i ovdje slucaj. Ono sto vi mislite da vidite, ja mozda vidim drugacije, a meni je to struka.
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 10:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gak Napisao/la:
Gle decki, nemojte se ljutit. Tko zeli da mu ja objasnim neke stvari, neka me potegne za rukav na CK ili negdje drugdje, vrlo cu rado odvojit par minuta. A mi i ovome ne mozemo raspravljati, kao sto ja ne mogu raspravljati s kardiokirurgom o tome kako se izvodi operacija srca. Meni to sto on radi moze izgledati ne znam kako odvratno i sta ja znam, ali valjda covjek zna sta radi, isao je u skolu za to. Ako i zajebe, onda ce mu suditi njegova struka, a ne ja. Tako je i ovdje slucaj. Ono sto vi mislite da vidite, ja mozda vidim drugacije, a meni je to struka.

Gak, mi smo svjesni da ti braniš svog čovjeka i svoju struku. Moraš bit na njegovoj strani.
Nitko od nas ne treba biti pilot da bi shvatio da ovo što on radi nije dio nikakve obuke, borbenog ili bilo kojeg drugog zadatka. Za prelet avionom ispod mosta punog vozila ne postoji stručno objasnjenje ni opravdanje. I dopusti nama, nezaštićenim i nestručnim civilima da budemo malo zabrinuti kad nam netko izvodi ovakve nepotrebne akrobacije iznad glave. Sud struke slaba je utjeha kad se sranje dogodi.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Gak

Član od: 30 Svi 2011
Mjesto: Pula
PorukaUpisano: Sub Kol 26, 2017 10:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
Gak Napisao/la:
Gle decki, nemojte se ljutit. Tko zeli da mu ja objasnim neke stvari, neka me potegne za rukav na CK ili negdje drugdje, vrlo cu rado odvojit par minuta. A mi i ovome ne mozemo raspravljati, kao sto ja ne mogu raspravljati s kardiokirurgom o tome kako se izvodi operacija srca. Meni to sto on radi moze izgledati ne znam kako odvratno i sta ja znam, ali valjda covjek zna sta radi, isao je u skolu za to. Ako i zajebe, onda ce mu suditi njegova struka, a ne ja. Tako je i ovdje slucaj. Ono sto vi mislite da vidite, ja mozda vidim drugacije, a meni je to struka.

Gak, mi smo svjesni da ti braniš svog čovjeka i svoju struku. Moraš bit na njegovoj strani.
Nitko od nas ne treba biti pilot da bi shvatio da ovo što on radi nije dio nikakve obuke, borbenog ili bilo kojeg drugog zadatka. Za prelet avionom ispod mosta punog vozila ne postoji stručno objasnjenje ni opravdanje. I dopusti nama, nezaštićenim i nestručnim civilima da budemo malo zabrinuti kad nam netko izvodi ovakve nepotrebne akrobacije iznad glave. Sud struke slaba je utjeha kad se sranje dogodi.

A ja cu tebi u 4 oka objsniti neke stvari. Ako nakon toga budes na ovo drugacije gledao, placas pivu, a ako ostanes pri istom misljenju, ja placam! Wink
Natrag na vrh
Špicfajer

Član od: 09 Pro 2009
Mjesto: Kastela,Croatia
PorukaUpisano: Ned Kol 27, 2017 12:17 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boris G. Napisao/la:
Poky, zamisli recimo ženu sa recimo dvoje-troje djece, vozi se cestom, vraćaju se sa godišnjeg ili idu baki u posjet ili... šta ja znam, zamisli sam. I onda odjednom, niotkud, par metara iznad nje, progrmi nešto veliko, glasno, brzo, ona nema pojma što ali to nešto veliko, glasno, brzo svakako nije trebalo biti tu. Sasvim dovoljno da se prepadne, izgubi kontrolu, sleti s ceste ili prijeđe u suprotni trak... mislim ono, ne treba se on uopće srušit ili zabit u most da napravi sranje. Sasvim sigurno nije dobio zapovjed da radi ovo a kao što znaš, vojni piloti i vojni zrakoplovi lete samo po zapovjedi. Barem bi trebali, ali kod nas me više ništa ne čudi...

Kad smo kod kategorije pre.eravanja(civilni pogled)nije li ono R. I. Bong, među ostalim, napravio luping oko Golden Gate mosta? Ne znam za tebe ali ja bi radije da imamo 'hotšot' pilote.
Natrag na vrh
mpuky1

Član od: 08 Velj 2012
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Kol 27, 2017 12:29 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Gak možeš i meni objasniti uz pivu ali pretpostavljam
da ja ovo razumijem Smile

Ježi ga gdje bi danas bili kada bi se svi držali onoga to
se ne može ?

mpuky1: poruka promijenjena dana: Ned Kol 27, 2017 12:37 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Natrag na vrh
mariok

Član od: 17 Lis 2007
Mjesto: Slavonski Brod
PorukaUpisano: Ned Kol 27, 2017 12:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Problem je u tome da ti ljudski zivot zoves "resursom"
Eto u cemu je problem
Zapitaj se malo o tome, moze?
Ok

Ma apsolutno ne. Nisam ni mislio na ljudske zivote. Sve je dobro proslo jer nikome nije bilo nista. Mislio sam na gorivo, sate mehanicare i sve sto uz to ide. Hebiga moze ga provozati, i neka je. Nije sigurno - definitivno, a platiti cemo mi svi.
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Ned Kol 27, 2017 2:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma o ćem ti pričaš Borise?!?! Pa moja je recimo žena veći rizik za mene i moju djecu dok sjedi ko suvozać u autu do mene nego ovaj pilot u Pilatusu... Već sam dvaput skoro imao sudar je je ona vrisnula, a ja trznuo, jel me prepala, jel se njoj učinilo da ćemo se u nekog zaletiti il da skrećem u suprotnu traku i sl... I ne daj Bože da se nešto dogodi il da skrivim sudar kako da ja nekom objasnim "ona me je prepala"... Shocked Very Happy
Osim toga svi ovi vozaći su mogli vidjeti taj Pilatus dok je dolazio nadaleko, nije baš da im je uletio iznenada, a i usporedba s Kanaderima itekako stoji i meni se dogodilo da proleti iznad mene do sam bio u vožnji iznad autoceste na kojih 200-300m visine ,a nije baš da je kraj nas bilo more pa se baš dizao, pa nikog nisam pozivao na red...
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Internet linkovi Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma