Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

1/72 Academy F-14A Tomcat

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
grgast

Član od: 14 Tra 2017
PorukaUpisano: Uto Kol 22, 2017 9:31 am    Naslov poruke: 1/72 Academy F-14A Tomcat Citiraj ovaj komentar

Kao klinac sam među ostalim sastavio dva Tomcata i mogu reći da mi je to bila maketa koja me najviše frustrirala. Uza sav trud tog antikrista nikako napraviti da izgleda "živo", odnosno riješiti se plastičnog izgleda. Treći pokušaj - malo opremljeniji, stariji i iskusniji i napokon mi se čini da preshading i wethering počinju davati realniji izgled. Jedini problem je što ovom modelu nikada dosta wetheringa. Igrat ću se još malo sa gornjim površinama prije nego prijeđem na ispuhe i donju stranu koja traži dosta agresivniji weathering.

Inače kit je zahtijevao dosta popunjavanja i brušenja na spojevima gornjeg i donjeg trupa, spoju trupa i nosa, kao i na nosačima za AIM-54. Zanimljivo je da Academy kit nije predvidio mogućnost ostavljanja otvorene kabine pa će zahtijevati male modifikacije, šteta mi je zatvarati photo etched kokpit.

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma