Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Abarth 1000 TCR
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Low
Gazda
Član od: 16 Ožu 2006
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 6:20 pm    Naslov poruke: Abarth 1000 TCR Citiraj ovaj komentar

evo, moj autic za ovaj GB nece bit crven Smile
nabavio sam ga prije 6 mjeseci, ali ne dam mu da stoji dugo u ormaru, nije zato naso put iz japana do mene, da u ormaru dane provodi Smile
jos se razmisljam da li da mu stavljam ove prosirene zadnje blatobrane ili ne, ali kotace sam u medjuvremenu zamjenio Smile
da bas ne bude OOB. al jos se svasta naslo u bespucima internetova. samo cete malo morat pricekat sa pocetkom radova jer ovu Cudu prvo moram zavrsit, to je trenutno stanje, tako da nema jos puno

Low: poruka promijenjena dana: Uto Lis 08, 2019 8:48 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
su27rules

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 8:27 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Opa Fićek, e te fotke radova sa guštom čekam.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Bruce

Član od: 08 Ruj 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 10:39 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Napokon je to u stolu. Zavidim ti što si tu maketu uopče uspio nabaviti. Ja sam dugo gledao običnu verziju Fiće od Gunze-a, no to nema šanse dobiti za koliko toliko normalne novce.
Natrag na vrh
PowerPlant

Član od: 02 Svi 2007
PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 11:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobro, a koje će boje bit? Nećeš ni ove crvene decale stavljat??? Razz
Gazda
PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 3:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Boje? Vidit cemo jos. Svijetle neke, mozda bijela ili gulf plava, mozda nesto izmedju...
Decale cu jos vidjet, al kak mi je sad u glavi nece ic ovi
Gazda
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2019 9:41 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo nakon dugo vremena da se i ovaj projekt nastavi. 2 godine je dugo, ali nije da nisam nista radio. dovrsio jednu maketu i zapoceo i zavrsio jos 3
fico je jednostavno cekao bolje dane, nisam bio zadovoljan kako sam osmislio pricu, pa je jednostavno morao jos sazrijevati. a nabavili su se i 2 seta dodatnih decala
a onda je stigla i prinova u kucu tako da je vremena nesto manje, a onda i duze traje

no da ne duljim, krecemo
nesto sam napravio jos prije 2 godine, al nisam okacio, pa nastavljam tamo gdje sam stao

u sastavnici je jasno oznaceno gdje treba rezati body, ukoliko se zeli iskoristiti prosirenja za TCR varijantu. bez toga se fico moze sloziti i standardno. pa smo se odlucili, izrezali visak i zaljepili bokove

obzirom da je maketa jako siromasna detaljima, puno je maketa doniralo svoje dijelove za opće dobro, da bi fićo bio reprezentativan
tako da sam prolagodbama drugih dijelova i skrečom napravio pumpu za vodu, alternator, remen, usisnu granu, nosac auspuha, zamjenio karburatore, hladnjak ulja, napravio pumpu za ulje i filter, pomocnu pumpu za vodu sa senzorom, spremnik za vodu, ekpanzionu posudu, straznju stranu kartera, aparat za gasenje i jos neke stvari. tako da je ovo pravi frankenštajn, barem 5 drugih maketa je u njemu. pa cemo probat od toga slozit maketu Very Happy

prednji branik sam rezao da dobijem rupu kroz koju ce se vidjeti hladnjak. doci ce i PE mrezica na to sve

cijeli motorni prostor sam morao nadostukat stirenom jer su bile ogromne rupe na sve strane, i podnicu i bokove i gornju plocu.
mokapom dijelova na i oko motora sam dobio ovo

Low: poruka promijenjena dana: Uto Lis 08, 2019 9:54 am; prepravljeno ukupno 2 puta
Natrag na vrh
Low
Gazda
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2019 9:49 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a onda smo se jedan dan samo igrali Very Happy Cool

u međuvremenu, kad mi je koncentacija slabija ili nemam puno vremena, poceo sam i garažu u koju cu smjestiti fićek kad bude gotov. skupa sa 695. za potrebe mokapa posluzio je buragov činkvećento

Gazda
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2019 2:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jos sam stigo napravit i rollcage. naso sam sliku kakav se koristio u fićeku, pa sam probao takvog napravit

a zadnjih dana sam pofarbao i slozio motor i neku periferiju u motornom prostoru. ici ce jos 10ak zica i kablova, i jos ponesto. malo sam i zamazao sve skupa laganim crnim washem. sad sam se prebacio na unutrasnjost, sjedala i podnica, i treba taj rollcage zavrsit. slike uskoro

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2019 4:51 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cool Cool
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
bugy1

Član od: 23 Pro 2006
Mjesto: Ljubljana-Split
PorukaUpisano: Uto Lis 08, 2019 9:45 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Pratim, pratim samo nastavi.
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Sri Lis 09, 2019 7:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To u krilu je najbolji model i najbitniji Smile Ali i ovo ostalo takoder izgleda bas super. Pratim sa zanimanjem
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
skobe

Član od: 29 Stu 2006
Mjesto: zagreb
PorukaUpisano: Sri Lis 09, 2019 8:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a turbo? pa stane da rak raka
i boja bijela sa zelen/bijela/crvena tankom crtom po sredini
Natrag na vrh
u-boat

Član od: 30 Jul 2010
Mjesto: Sarajevo
PorukaUpisano: Sub Lis 12, 2019 12:26 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Wishmaster Napisao/la:
To u krilu je najbolji model i najbitniji Smile Ali i ovo ostalo takoder izgleda bas super. Pratim sa zanimanjem

Potpisujem Wink
Low
Gazda
PorukaUpisano: Ned Lis 13, 2019 2:06 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala decki

nesto se jos stiglo napravit

pokitan rollcage, zavrseni kotaci (mozda cu ih jos malo jace washat), izbusio rupu na haubi za tank, malo jos ljepio po motornom prostoru, malo washao.... i sjedala su u međuvremenu dovrsena, al ne mogu ih jos zaljepit jer moram napraviti unutrasnjost vrata, u kitu se ne dobije nista. to je sljedece na rasporedu. pa zavrsit rollcage i onda se bacam na body, kitanje, brusenje i tako dalje

Član od: 31 Lis 2010
PorukaUpisano: Uto Lis 15, 2019 11:31 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

fantazija...šta reč ...divota Klanjanje Klanjanje
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Automobili, motori, kamioni Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma