Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Sopwith Pup 1/32 Wingnut wings
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 5:10 pm    Naslov poruke: Sopwith Pup 1/32 Wingnut wings Citiraj ovaj komentar

Napokon dovršena maketa s kojom sam imao stalne nevolje u radu. Zamalo je završila u zidu u jednom lošem momentu kad mi je ispala iz ruke na stol dok sam postavljao sajle i oba kotača i osovina su se polomili! Dakle, Wingnut Wings 1/32 Sopwith Pup, inače vrlo lijepa maketa. Od aftermarketa sam dodao HGW pojaseve, gaspatch zatezače i još skrečao cijelu sekciju u trupu iza kokpita (sve se vidi u projektima u radu). Podloga je izrađena prema fotografiji od drva, a figura pilota je Kellerkind miniatures. Tijekom istraživanja referenci sam našao fotografiju brodskog mačka koji se odmara na Sopwith Pup-u, pa sam u zamotani konop ispred kotača dodao figuru mačke od Mantis miniatures. Za sajle sam koristio EZ-line- u originalu na ovom avionu nema vidljivih zatezača, osim u kokpitu jer su Englezi u WW1 imali plosnate sajle sa tzv. Wire terminals. Pokušao sam postaviti plosnate PE sajle od RB productions-a, ali u praksi je to vrlo dugotrajan i frustrirajući posao (trebalo mi je gotovo jedan sat da odrežem, prilagodim i postavim jednu takvu sajlu, a imam u tome dosta iskustva). Osim toga u transportu bi od višemjesečnog posla sa tim sajlama nastao krš i lom… Ionako sam mjesec dana prije natjecanja u Mosonu odlučio pošto-poto napraviti tu maketu do natjecanja-i uspio sat vremena prije polaska…zato sam jednostavno odustao od poslova koji su me već počeli zamarati i oduzimati previše vremena. Cijeli stajni trap je previše tanak za težinu makete-savitljiv i lomljiv, pa sam ga nakon loma rekonstruirao sa čeličnim žicama kao ojačanjima, no ni to nije pomoglo i na jednom mjestu se odvojio u transportu, kao i drljača od drvenog konjića ispod repa, bez obzira na ojačanje. To su uočili i suci u Mosonu, i iako je ušao u uži krug za suđenje, ništa nije osvojio… Bad luck od početka do kraja. Za drvo sam koristio po prvi put Uschi dekale i prilično sam zadovoljan krajnjim rezultatom. Propeler je kombinacija tehnike ulja i dekala (ukupno 8 faza počevši od temeljne boje do završnog laka!-ali osobno sam zadovoljan u usporedbi sa stvarnim izgledom engleskih propelera). Tehnike koje sam koristi su preshading (uključujući i konstrukciju trupa koja se lagano vidi ispod platna), postshading sa umjetničkim uljima i MiG ammo „vodicama“. Figure su bojane klasično sa podlogom od maketarskih boja na koja idu umjetnička ulja. Boje sam koristio od Gunzea, Humbrola i Tamiye, a kapotaž motora je Alclad. Na samom natjecanju su me kolege kritizirali oko nekih detalja (Tomo-posebno hvala na konstruktivnoj kritici) koje sam uz popravak oštećenja doradio na maketi. Zato je postavljane fotki u ovu rubriku ponešto kasnilo… Nadam se da vam se sviđa-sad ću neko vrijeme pauzirati od ovako kompleksnih projekata.

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
barakuda

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 5:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepa maketa. Pregršt detalja. Čestitke na uloženom trzdu jer sama maketa je u konačnici nagrada za sebe. Wink

Član od: 13 Pro 2006
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 5:21 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sviđa mi se kako si ga ukomponirao sa podlogom.

Šteta za sve nesreće koje su te pratile cilo vrime.
http://www.whatifmodelers.com/index.php/topic,30222.0.html

https://www.facebook.com/groups/397878543718795/
Natrag na vrh
Minesweeper

Član od: 21 Sij 2007
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 5:53 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Odlican Very Happy drvo je fantasticno ispalo Cool
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 6:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Brutala!!!
Natrag na vrh
Grega X

Član od: 09 Stu 2005
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 8:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vrlo dobro. Vidim, da si poslje Mosona malo postarao deck.... super.
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 8:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

predivno grunfe ,bojanje i weathering fantasticni Very Happy
Herr Fix

Član od: 24 Sij 2011
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 8:59 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

wow! stvarno fantastično izgleda Exclamation
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 9:09 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

WNW ima stvarno impresivne kitove, koji se daju izvući u fenomenalne makete. Po meni si uspio ovo drugo Smile
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Leo - zd

Član od: 16 Pro 2008
Mjesto: Zadar
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 10:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

A što reć, izvrsno..
Uz sve nedaće ..izvrsno !
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Danny

Član od: 19 Pro 2008
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 10:11 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Predivno...ovak dobro složen i obojan izgleda impresivno.
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 10:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Jako lijepo i uredno. Svaka cast!
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
MakroMaki

Član od: 27 Kol 2013
PorukaUpisano: Čet Svi 11, 2017 10:42 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Krasno, bas krasno.

Svidja mi se kako si odradio drvo (iako si varao s dekalima Wink ) i sve skupa stvarno odlicno izgleda, ali meni je posebno fora podloga. Figura je skroz dobra, a macku nisam niti skuzio dok nisam procitao post. Iz kojeg je Mantis seta macka?

Sve u svemu, najs.

M

MK Grunf website
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
bugy1

Član od: 23 Pro 2006
Mjesto: Ljubljana-Split
PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 12:07 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Al si ga sredija. Kapa dole.
frka

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Svi 12, 2017 9:11 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Prekrasna maketa. Bravo Grunfe! Šteta što nije osvojio medalju u Mosonu Sad

Posebno mi se sviđa kako si obojao propeler.
Što se tiče sajli, jesi li probao plosnati EZ Line kojega prodaje WNW? Ja sam ga nabavio baš zbog Pup-a ali ga nisam još koristio. Rastezljiv je i čini mi se da bi mogao biti idealan za zatege britanskih aviona - čak i za 1/48 Swordfish-a. PE plosnate zatege su sigurno noćna mora za postavljanje, a kada se jednom iskrive praktički ih je nemoguće izravnati. Zato ni ne pomišljam na takvo rješenje, i mislim da je bolje što si izabrao manje zlo - običan EZ-Line za rigging ovog bonbončića.
Za moj gušt je drvena podloga malo presvijetla - ja bih je svakako još tonirao i posivio da izgleda malo starije (znaš kako daske izgledaju nakon jedne sezone na moru), a radi zanimljivosti dodao bih ispod i dio krova topovske kule - ali ovo je samo moje mišljenje i nipošto ne umanjuje vrhunski izgled same makete. Kao i ti, ja uvijek volim staviti figuru pokraj makete - Kellerkindove figure, još ovako dobro obojane, su vrhunske za tu svrhu.
Još jednom - bravo!!!
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma