Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bismarck - na trafikama
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Sri Tra 18, 2018 9:40 am    Naslov poruke: sovereigna of the seas Citiraj ovaj komentar

Pozdrav svima. Zeljko_y me je zamolio da postavim slike njegovog sovereigna of the seas, evo ih

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zeljko_y

Član od: 30 Svi 2017
Mjesto: veprinac-rijeka
PorukaUpisano: Sri Tra 18, 2018 12:26 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dobar dan svima. zamolio sam bio damacna da mi postavi slike od sovereigna al smo se izgleda krivo razumjeli... pa ako nije problem admunu da samo prebaci te slike u drugu moju temu..sovereign of the seas.ispričavam se sto je doslo do male zabune i nadam se da nisam napravio puno posla za admina
damacn

Član od: 10 Tra 2012
PorukaUpisano: Pet Tra 27, 2018 9:32 pm    Naslov poruke: Bismarck Citiraj ovaj komentar

Polako naporeduje

Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
zeljko_tg

Član od: 26 Stu 2013
PorukaUpisano: Pon Tra 30, 2018 7:22 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Evo da se i ja pofalin:

https://youtu.be/ssHwxjjGxuA
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
zeljko_y

PorukaUpisano: Sub Svi 05, 2018 5:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

bravo dečki ... samo napred. nadam se da bizmarcka jos ko slaže a da je tu na forumu.ja sam stigao do faze za staviti dvokomponentni sprickit ali jos ima malo finog dotjerivanja prije spricanja. iako bi mogao početi sa lijepljenjem mesinganih dijelov po nadgrađu jos cu malo pričekati.zelio bi dovesti sto bolje trup.naravno koliko mogu.
bole13

Član od: 29 Ožu 2012
Mjesto: Rijeka
PorukaUpisano: Sub Svi 05, 2018 8:25 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

I ja još radim Bismarcka,ali nikako da se nagovorim da završim drugo letvanje trupa.Naravno radovi ne stoje naveliko udaram po mesinganim djelovima.
joker

Član od: 18 Ožu 2018
Mjesto: Sesvete
PorukaUpisano: Pon Svi 07, 2018 1:10 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo i ja sam počeo sa špricanjem trupa, odnosno bolje rečeno s pretvaranjem drvenog u metalni trup..
Video ću dignuti malo kasnije, a i neke slike. Naravnio neidem na plastifikaciju, jer da sam htio plastični model, kupio bih ga i poljepio i to je to. .
Moje iskustvo govori da do pucanja neće doći ovim sistemom kojim ja radim.
dakle slike i video uskoro. Usput , model je stajao preko mjese i pol poletvan, i nisam zamjetio nikakvu pukotinu, niti odvajanje.
Natrag na vrh
Kuki58

Član od: 07 Svi 2018
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Svi 07, 2018 2:23 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Dobar dan!

Isprika što uletavam na topic koji nije vezan uz moje pitanje,ali možda mi netko i ovdje može pomoći savjetom.

Dobio sam na poklon maketu broda Bounty pa kako me takve stvari baš ne interesiraju zanima me da li se takva maketa može prodati? Vidio sam na Njuškalu i još nekim mjestima cijene pa me zanima mišljenje Vas stručnjaka za maketarstvo koja je objektivna cijena za takvu maketu?Nekako mi se cijene koje sam vidio,cca 300-600 eura, čine previsokim. Mislim nemam ništa protiv da se i za blizu takve cijene maketa može prodati :

Maketa je dimenzije 50x43x8 cm,a imam i originalnu kutiju u kojoj se nalazila maketa broda,kupljena negdje u inozemstvu.

Ne znam kako se postavljaju slike jer bi Vam pokazao sliku moje makete,ali recimo da ovako nekako izgleda:

https://www.njuskalo.hr/makete/maketa-broda-bounty-oglas-25474472

Pozz i još jednom isprika na uletu!
Natrag na vrh
joker

PorukaUpisano: Pon Svi 07, 2018 4:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poz.
Prijatelju, probaj to složiti, a ne prodavati, uhvati malo strasti, štete to prodavati, a cijene ti vjerojatno nitko neće komentirati.
Osobno to nebih prodavao Crying or Very sad
Natrag na vrh
joker

PorukaUpisano: Pon Svi 07, 2018 6:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo i nekoliko slika , kao što sam i rekao, nema plastike, .

Natrag na vrh
joker

PorukaUpisano: Pon Svi 07, 2018 8:04 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

a evo i malo filmića kako to izgleda, ako nekoga to interesira
Kako budem napredovao tako ću postavljati, iako završno farbanje ide za nekih godinu i kusur

Very Happy

https://youtu.be/EyDPdmrWhhE
Natrag na vrh
zeljko_y

PorukaUpisano: Pon Svi 07, 2018 9:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

jocker slazem se da svako ima svoj pristup izradi makete .al ja ipak vjerujem da ce (mozda ne ubrzo) ali za neko vrijeme popucati .al to cemo vidjeti .ono bas me zanima dali oće ili neće. pa ti onda javi ako bude kakvih promjena. ja sam isto u fazi špric kita ali svako malo otkrijem novi nedostatak pa ono popravljam u hodu.počeo sam i prvi broj od mesinganih dijelova slagati.bome to mi je sve novo pa za sada ide puževim korakom
joker

PorukaUpisano: Uto Svi 08, 2018 11:28 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

pozdrav Željko
Gledaj, kod drvenih maketa je, osobito onih sa dvoslojnim ljepljenjem, da se koriste dobra i kvalitetna ljepila. Kod toga je najbitnije da se donji sloj što kvalitetnije ljepi, osobito letvica za letvicu. i to po strogo određenom pravilu, koje sam negdje gore napisao. evo ja do sada nigdje ni jedne pukotine nisam našao, a ono na slikama što se vidi ,to je nepreciznost pri ljeplenju, koju sam odmah krpao sa mjesavinom drvene prašine od šmirglanja i ljepilom, tako da se to vidi kada se radi poput mene sa bezbojnim primerom.
Još je nešto jako jako važno. Prvi se slpj nikako nebi smio kitati ni previše strugati, jer je u stvari on noseči, te kod njega i nije bitno toliko biti precizan.
Ali sa drugim slojem je sasvim druga priča. .
Evo baš sam završio špricanje sa drugim slojem primera, i još se vide neke sitne greškice, na kojima se ne isplati inzistirati, jer će se do konačne završne farbe još par puta špricati.
Uglavnom, od desetak maketa , ni jedna nije pukla. neke sam poklonio neke prodao, ali uglavnom nikad problem
POZ
Natrag na vrh
joker

PorukaUpisano: Uto Svi 08, 2018 11:32 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zeljko_y Napisao/la:
jocker slazem se da svako ima svoj pristup izradi makete .al ja ipak vjerujem da ce (mozda ne ubrzo) ali za neko vrijeme popucati .al to cemo vidjeti .ono bas me zanima dali oće ili neće. pa ti onda javi ako bude kakvih promjena. ja sam isto u fazi špric kita ali svako malo otkrijem novi nedostatak pa ono popravljam u hodu.počeo sam i prvi broj od mesinganih dijelova slagati.bome to mi je sve novo pa za sada ide puževim korakom

Željko , nije jocker nego joker, nije da me smeta
Natrag na vrh
zeljko_y

PorukaUpisano: Sri Svi 09, 2018 7:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

joker moje isprike zbog krivog napisanog nika.. nije bilo namjerno i nadam se da ostajemo frendići ovdje.
a cuj ja sam svoga plastificirao i siguran sam da mi nece ispucati barem 20 godina. jedino bi mogla da se pojavi fuga u kutu od zuba oklopa. isao sam na to jer kad sam postavio drugu oplatu,pobrusio pokitao i tako ga nisam dirao kojih skoro pa dva mjeseca i kad sam ga uzeo u ruke imao sam sta vidjeti... nije to bilo nesto jako ispucano al ispucao je. i da napomenem stavio sam iznutra gazu sa ljepilom kako je u uputstvima. sad je samo pitanje vremena ko je tu u pravu ti ili ja. al nije to sad ono trka . vidjet cemo sta ce se dogoditi sa vremenom. a ovaj vikend ako uspijem cu pokusati jos malo popraviti nepravilnosti gdje ih ima i onda baciti gore zavrsni sprickit. a u međuvremenu cu se zahebavati sa mesingom
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Drveno brodomaketarstvo Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naprijed
Stranica 6/8

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma