Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

airbrush problem

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Sarajevo-Split
PorukaUpisano: Ned Pro 11, 2016 8:05 pm    Naslov poruke: airbrush problem Citiraj ovaj komentar

pozdrav ljudi.
radim sa badger omni 5000 ab-om i hercules kompresorom.problem je u tome da kad stisnem trigger bez povlacenja prema natrag (polozaj za strujanje zraka.bez boje ) boja u kasici se pocne muckat,stvaraju se mjehurici .situacija se smiri kada povucem trigger nazad.također cilo vrime dok radi kompresor (dok je ab spojen) cuje se šuštanje zraka .ne znan od kud dolazi ,mislim da je na mjestu spoja ab-a sa crijevom ,ali sve je dobro zavidano Rolling Eyes Nemam pojma
unaprijed hvala,svaka pomoc je dobrodosla Very Happy
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Ned Pro 11, 2016 8:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

To znači da ti se zrak vraća natrag tj. da ti je u glavi AB-a nešto krivo sastavljeno tj. ne nasjeda kako treba i dio zraka se vraća u posudicu s bojom.

Što se tiče šištanja zraka vjerojatno ti je ispala ili se potrošila malena gumena brtva na crijevu tj. AB-u a bez nje bez obzira koliko spoj bio dobro stegnut zrak bježi. A problem također može bit i u nekompatibilnosti navoja na crijevu i onom na AB-u koji mogu imati vrlo malenu razliku u "hodu" i to je dovoljno da spoj ne brtvi kako treba. Ja sam recimo sa Badgerom dobio i crijevo koje odgovara njegovom navoju a crijevo sa koleginog kompresora mi nije brtvilo iako se sve dalo spojiti i bilo je dobro stegnuto, ali njegovo crijevo je bilo od Revellovog starter seta.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
josipww2

PorukaUpisano: Ned Pro 11, 2016 11:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

fala Borise. za crijevo i šištanje bi mogla bit kriva gumica ,jer je ni nema Very Happy tribat cu kupit u bauhausa i stavit.virujen da ce to sanirat problem .E sad za ovo vracanje zraka u casicu ,tu stvarno nisan pametan ,ne znan sta mogu krivo spojit .djelovi su vrlo jednostavni i svi sjedaju normalno na svoje nesto ,a baza je i u tome sta se to vracanje nekad desava,a nekad i ne Confused
daneel

Član od: 12 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Pro 11, 2016 11:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

točno to kaj je kolega rekao Smile
obavezno riješi to curenje zraka (to kaj šišti), zbog toga će ti se komp češće palit i brže će se trošit (a ti kinezi ionak nisu baš trajni).
ako nisi siguran koji spoj ti curi, kreni od jednog spoja, stavi malo pljuvačke na dio gdje bi mogao curit i vidi jel se stvaraju mjehurići. ako ne, obriši pljuvačku i idi dalje, do slijedećeg spoja. ponavljaj proceduru sve dok ne identificiraš spoj. nakon toga vidi koji promjer gumene brtve ti treba, i zapiši. ima ih u bauhausu za kupit, a vidio sam i u superkonzumu, imaju one komplete gumenih prstenova raznih promjera. good luck Wink
zilkan

Član od: 26 Stu 2007
Mjesto: oko Bjelovara
PorukaUpisano: Pon Pro 12, 2016 12:36 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Svakako pogledaj diznu na brushu, možda je popustila gumica između glave i same dizne, tuda prolazi zrak i ako ima i mikropukotina, vraća zrak u čašicu sa bojom, a dok špricaš zna se dešavati da mlaz bude isprekidan, kao da pulsira. Ja ne znam točno kako izgleda tvoj brush, no pričam ti po svom iskustvu sa Vedom i sličnim airbrushevima. Meni se znalo dešavati makar sam stavio novu gumicu da mi opet negdje pušta zrak, tako da sam dodatno premazao spoj dizne i glave tekućim lateksom nakon čega nije bilo nikakvih problema. Također, vrh dizne na vrhu treba biti nešto malo vani u odnosu poklopca glave, ako je unutra, na izlazu dizne se stvara dosta velik pritisak koji ti vraća boju i radi mjehuriće. ali u ovom slučaju brush skoro uopće ne šprica boju van.

Živio

Ilija
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail
Boris G.

PorukaUpisano: Pon Pro 12, 2016 12:44 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

josipww2 Napisao/la:
djelovi su vrlo jednostavni i svi sjedaju normalno na svoje nesto ,a baza je i u tome sta se to vracanje nekad desava,a nekad i ne Confused

Pa ako se dešava povremeno to i znači da prilikom posljednjeg sastavljanja nešto nisi sastavio tj. stegnuo kako treba ili neki dio nije dobro sjeo. Na OMNI 5000 to je najvjerojatnije dizna. OMNI brushevi (4000 i 5000) imaju određenu "proceduru" prilikom sastavljanja da bi sve sjelo kako treba. Prvo stavi diznu u njeno ležište a zatim zavidaj glavu AB-a ali je nemoj stegnuti do kraja. Zatim stavi iglu i sastavi ostatak AB-a i tek na kraju pritegni glavu. Mjehurići u posudici sa bojom se obično javljaju kada prstom zatvoriš izlaz iz AB-a i pustiš zrak. E sad, trebaš vidjeti što je to što uzrokuje da se zrak kroz otvor dizne ili negdje drugdje vraća u posudicu i stvara mjehuriće. Može se dogoditi i da ti je u ležištu dizne ili negdje drugdje u glavi brusha ostalo malo sasušene boje koja uzrokuje da dizna ne naliježe kako treba!?

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pon Pro 12, 2016 12:47 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

zilkan Napisao/la:
Svakako pogledaj diznu na brushu, možda je popustila gumica između glave i same dizne, tuda prolazi zrak i ako ima i mikropukotina, vraća zrak u čašicu sa bojom, a dok špricaš zna se dešavati da mlaz bude isprekidan, kao da pulsira. Ja ne znam točno kako izgleda tvoj brush, no pričam ti po svom iskustvu sa Vedom i sličnim airbrushevima. Meni se znalo dešavati makar sam stavio novu gumicu da mi opet negdje pušta zrak, tako da sam dodatno premazao spoj dizne i glave tekućim lateksom nakon čega nije bilo nikakvih problema.
Ilija

OMNI 4000 i 5000 nemaju nikakvu gumicu između tijela AB-a i dizne. Dizna nema navoj nego se stavlja u "čašicu" na tijelu AB-a i zatim se pritezanjem glave osigurava nepropusnost. Gumena brtva postoji između glave i tijela AB-a

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Doodeck

Član od: 05 Pro 2009
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Pro 12, 2016 1:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Što se šišianja zraka u crijevu tiče, provjeri da ti nije razglodano gumeno crijevo koje ulazi u dio s navojem koji šarafiš na AB. Slično je i mene mučilo pa sam ga izvukao i odrezao problematičnih par milimetara, pritegnuo nazad i sve je bilo ko bombon.
A ovaj problem sa mjehurićima, dajem ruku u vatru da je negdje ostao komadić boje i da dizna i igla ne dihtaju kako bi trebale. Nabavi ako možeš one sitne četkice za čisćenje AB-a pa sa njima pročačkaj i diznu i sve gdje možes s njima ući u tijelo (AB-a, ne svoje Very Happy ).
Natrag na vrh
josipww2

PorukaUpisano: Pon Pro 12, 2016 1:18 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala svima na komentarima.Borise ,po ovome sta ste rekli vrlo je lako moguce da se mjehurici događaju prilikom pogresnig redosljeda sastavljanja brusha.nisam nikad isao za tim.pokusat cu na ovaj nacin koji ste opisali pa cu javit rezultate .hvala jos jednom Very Happy
josipww2

PorukaUpisano: Pon Pro 12, 2016 10:19 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

upravo zavrsija pituravanje zero kokpita .airbrush radi ka sat Very Happy
hvala svoj cetvorici na jako jako korisnim savjetima.sve sam ih primjenio i zbog toga je rezultat zadovoljavajuc.ab sam dobro ocistija i montira redosljedom kako je boris reka i stvarno mije bilo nikakvih mjehurica pri pustanju zraka. ljudi svaka vam cast na detektiranhu problema i pomoci uklanjanja istog Very Happy
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Airbrush - zračni kist Vremenska zona: EET (Europa)
Stranica 1/1

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma