Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Bf-109E-3VVKJ, Tamiya, 1/72
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,...
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Jovac

Član od: 22 Ožu 2016
PorukaUpisano: Pet Ožu 31, 2017 8:16 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Stvarno dobro izgleda.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Zoran Petek

Član od: 09 Sij 2016
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Sij 11, 2018 3:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Originalna fotografija jugoslavenskih 109, iako izokrenuta.
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Posjeti web-site
Slider

Član od: 09 Velj 2012
PorukaUpisano: Čet Sij 11, 2018 5:41 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

ups....njet sivo, nego zeleno ?????
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku Pošalji e-mail Posjeti web-site
Boris G.

Član od: 03 Ruj 2007
Mjesto: SPLIT
PorukaUpisano: Čet Sij 11, 2018 8:20 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Slider Napisao/la:
ups....njet sivo, nego zeleno ?????

A ja se čudom čudim kako to još nitko nije primjetio. Pa se sve mislim: "možda moj monitor više i nije na ti sa bojama a možda su i moje oči išle na kvasinu, bolje da ništa ne govorim ( tj. pišem)". U svakom slučaju, koliko ja znam VVKJ Meseri su bili zeleni, al' ono baš, što bi se reklo, nedvojbeno...

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pet Sij 12, 2018 3:33 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

meni je to prvo palo u oči.....e sad, jeli fotka makete loša ili je farba skroz fulana...

evo dobar link
Natrag na vrh
Poky

Član od: 16 Lis 2005
PorukaUpisano: Ned Sij 14, 2018 10:56 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Zanimljive ove tvoje slikice Dalibore pogotovo ovi detalji ... "Borovo" gume za Messere?!? Kaj se nije to tada zvalo Bata?!?
Fredi

Član od: 21 Stu 2017
Mjesto: Sombor
PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 12:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Kolega ne uzbudjuj se mnogo na komentare, malisa je sasvim ok. Bitno da si ti zadovoljan. Pozdrav i samo napred s jos ovakih radova Very Happy
Natrag na vrh
dalibor

Član od: 22 Stu 2010
PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 10:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky, naravno da su tvoji meseri sasvim ok, samo kažem, da je boja možda pogrešna, ali to ništa ne znači Smile

inače > evo ti sa stranice borovo.hr

Borovo je 7. lipnja 1931. osnovao češki industrijalac Tomaš Bata i pokrenuo proizvodnju obuće na periferiji Vukovara. Već u prvim godinama postojanja tvornica Bata prešla je na kombinatsku organizaciju, tj. sama je proizvodila sve potrebno za proizvodnju.

Godine 1933. započela je proizvodnja gumeno-tehničke robe, te Bata na području gumarske industrije postaje jedno od prvih poduzeća u nas.
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 11:03 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

dalibor Napisao/la:

inače > evo ti sa stranice borovo.hr

Borovo je 7. lipnja 1931. osnovao češki industrijalac Tomaš Bata i pokrenuo proizvodnju obuće na periferiji Vukovara. Već u prvim godinama postojanja tvornica Bata prešla je na kombinatsku organizaciju, tj. sama je proizvodila sve potrebno za proizvodnju.

Godine 1933. započela je proizvodnja gumeno-tehničke robe, te Bata na području gumarske industrije postaje jedno od prvih poduzeća u nas.

Da, ali prepoznatljivi natpis tj. logo "Borovo" nije se mogao nalaziti na gumama mesera jer je tvornica to ime dobila nacionalizacijom nakon rata. Wink

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Poky

PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 3:22 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:
Poky, naravno da su tvoji meseri sasvim ok, samo kažem, da je boja možda pogrešna, ali to ništa ne znači Smile

Dalibore uopče mi se više ne da raspravljati o nijansama boja... Zna se da su ti VVKJ messeri farbani sa RLM-70 zelenom, ja sam svog ofarbao sa MM RLM-70. To što je nijansa različita na koloriranoj fotki i mojoj fotografiji makete može biti 100 razloga ,a ja sam prije negdje 4-5 g. prestao ubijati glavu sa nijansama određenih boja, tako da je taj Messer već davno prestao biti u mom interesu, ja imam završenu maketu Stipčićevog Messera i meni je to dosta.

Citat:

Da, ali prepoznatljivi natpis tj. logo "Borovo" nije se mogao nalaziti na gumama mesera jer je tvornica to ime dobila nacionalizacijom nakon rata. Wink

Da upravo na to sam mislio ,ako se ne varam "Borovo" se do 45g. zvalo "Bata" (ili možda "Bata pogon/konbinat Borovo") ,ili sam u krivu?!?
Boris G.

PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 3:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Poky Napisao/la:

Da upravo na to sam mislio ,ako se ne varam "Borovo" se do 45g. zvalo "Bata" (ili možda "Bata pogon/konbinat Borovo") ,ili sam u krivu?!?

"Bata" je postao "Borovo" tek '46. (ili čak '47.) ali ime "Bata" se još jako dugo zadržalo u narodu. Ja se sjećam da je meni mama kao djetetu govorila da mi je kupila "Bata" cipele iako je to bilo skoro 25 godina nakon promjene imena. Ali naziv Borovo ( a pogotovo prepznatljiv logo) se nije nikad koristio prije promjene imena tako da VVKJ 109-ke nisu nikako mogle imat gume sa tim nazivom a nekako sumnjam da je Bata ikada i proizvodio gume za njemačke lovačke avione.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 5:03 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Cek cek maketa je obojana zelenom bojom??? Brat bratu gledam na kompu i gledam na mobu i maketa je plavicasto siva...

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Boris G.

PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 5:34 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lisec Napisao/la:
Cek cek maketa je obojana zelenom bojom??? Brat bratu gledam na kompu i gledam na mobu i maketa je plavicasto siva...

Osobno nisam nikd bio rob točnih nijansi ali ovo nije RLM 70. Doduše, MM boje nisu baš poznate po točnim nijansama, bar ono što sam ja koristio.

MAK "Reoplan"
Natrag na vrh
Poky

PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 10:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Citat:

Ajmo ispočetka Rolling Eyes ... Opče poznati podatak je da su VVKJ Messeri bili farbani u RLM-70 Schwarzgrun, dakle tamno zelenu ,na moju žalost MM ćije boje koristim dugo je izgleda u slučaju svoje RLM-70 malo fulao i odvukao u sivo ima po netu usporedbi pa googlajte ,ja u trenutku farbanja nisam imao drugu RLM-70 boju (sad imam i Gunzeovu) ,a i da sam imao mislim iskoristiti bočicu do kraja... Da avion je u stvarnosti zeleniji ,na fotkama izgleda malo tamno sivi ,ali da ZELEN je.

Glede guma pala mi je jedna teorija na pamet Exclamation
Možda su se u borovu odnosno predratnoj Bati zbilja proizvodile gume za messere ,a nakon rata se proizvodnja nastavila za JRV Messere pa je jednostavno promjenjen logo na gumama ,a autor crteža i profila od tud izvukao "inspiraciju"?!?
Lisec

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Pon Sij 15, 2018 10:16 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tvoja maketa i kako kazes nije ti vise u interesu... Ako ti kazes da je zelena onda ti vjerujem

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri,... Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3  Naprijed
Stranica 2/3

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma