Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

Vinjetica - Njemacka '42 1:35
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Pon Ožu 27, 2017 10:35 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo to napreduje. Sviđa mi se detalj sa cvijećem na balkonu. Još da nabaviš neku žensku figuru koja stoji na balkonu i gleda dolje motor i vojnike... Na motoru bi još trebao malo pofejdat MG34 i možda sa uljima još malo doraditi kundak i ručku od lopate da drvo bude uvjerljivije. Inače, koju si priču zamislio-trenutno mi ovaj s nogom na motoru izgleda kao policajac koji piše kaznu ovom drugom... I sretno sa bojanjem figura-to je u svemu najteže. Wink

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Wishmaster

Član od: 04 Stu 2012
Mjesto: Zenica
PorukaUpisano: Pon Ožu 27, 2017 10:53 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Vjeruj da sam i ja razmisljao o zenskoj figuri koja je naslonjena i gleda dole ali nemam slicnu figuru Smile A ovaj gospodin je dosao po alkohol Smile tu su gajbe bice dvije tri pa on to nesto kao popisuje i sl. A ovo je kao neka mala prodavnica, bice izlog i tako. E sad bojenje figura sve odlazem Smile Vidjecemo na sta ce to liciti. Hvala na interesovanju. Pozzzz
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
josipww2

Član od: 04 Lis 2009
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Pon Ožu 27, 2017 2:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

povlacim ono otprije da je gornji kat nepotreban .super sve izgleda,svaka cast Very Happy
obavezno probajte napravit neku zensku za na balkon .jedva cekam nastavak Very Happy
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pon Ožu 27, 2017 4:18 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo , kako izrada tako i ideja. Motor je jako lijepo napravljen pa još poslušaj Grunfa .

Član od: 30 Lis 2008
Mjesto: Zaprešić
PorukaUpisano: Pon Ožu 27, 2017 6:02 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je li to kod mene ili boja vuce na zeleno? Nekako olive drab

http://mkgrunf.com/
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Pon Ožu 27, 2017 8:28 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala lijepo na komentarima Smile

Boja cega? Motora ili? Mislim da je rlm gray of tamiye.
"Twenty years from now you will be more disappointed by the things that you didn't do than by the ones you did do... Sail away from the safe harbor. Catch the tradewinds in your sails. Explore. Dream. Discover"

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Jolly Rogers

Član od: 04 Sij 2011
Mjesto: Karlovac
PorukaUpisano: Pon Ožu 27, 2017 9:43 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Je, i meni izgleda zelenkasto.
Koji RLM?
Trebala bi biti panzer gray (ona vise hice na plavo).
Kaj bi se ljutil, al nema smisla da kofer onak ostane Wink
Stips

Član od: 23 Ruj 2009
PorukaUpisano: Uto Ožu 28, 2017 11:12 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepa vinjetica Palac gore

Super priča i odlična kompozicija / raspored događanja.
Detalji koje si postavio ali i one koje planiraš staviti dignut će priču samo tak'.
Motor je ispao OK samo kak su ti dečki rekli napravi one manje izmjene i dopune.

No mislim da si možda pogriješio sa samom zgradom i to u dijelu gdje si ostavio opeku / ciglu.

Ak je priča smještena u Njemačku '42 pretpostavljam da je zgrada izgrađena kasnih 20-tih ili ranih 30-tih a prema izgledu fasade ovoga drugog dijela zgrade koji ti je ispao perfektno. Dakle tada su se u izgradnji zgrada koristile klasične pune opeke dimenzija 25 x 12 x 6,5 cm. U mjerilu 1/35 to bi iznoslio 7,14 x 3,42 x 1,85 mm ili da bude lakša izrada a dopuštaju odstupanja 7,00 x 3,50 x 2,00 mm.
Ovak koliko mogu vidjeti dimenzije tvoje opeke su malo veće. No ako nije zamišljena opeka sorry na kritici ali ako je onda probaj dok još nije kasno to ispraviti tak da izvedeš na tome dijelu neku fasadu i super U zdravlje

Inače sve u svemu super rad i jedva čekam finiš Very Happy

PorukaUpisano: Uto Ožu 28, 2017 1:01 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala vam ljudi na komentarima i interesovanju Smile

Joj za boju stvarno nisam siguran - ili je mr color german gray ili je tamiyin rlm gray. Po uputstvu je predlozena h32 german gray od mr hobi a ja sam koristio jednu od ove dvije. Tako je kako je Very Happy

A opeke su 8x3 Smile I da bice klasicna cigla zid, mada mi nije ispao kako sam zamisljao al pokusat cu popraviti kolko mogu.

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Ned Tra 02, 2017 7:17 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Mali napredak

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Wishmaster

PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 7:07 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izrada natpisa. Sam sam radio dekale pa sad ne znam Smile vidjecemo kako ce ispast sve na kraju. Bio bi sretniji da sam mogao naci kakve maske za slova u starom fontu i sl al jbg.

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Stips

PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 7:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Super to napreduje Palac gore

Dobro su ti ispali natpisi.

PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 8:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Hvala Smile Ma vidi se dosta film od dekala jer podloga je drvo pa ju je nemoguce idealno pripremiti za dekale. Ali mazacu solom pa poslije washa i to vidjecemo na sta lici.

Srdacni pozdravi!!!
Elmir
Natrag na vrh
Stips

PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 9:05 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Da točno to možeš riješiti raznim tekućinama, solima i slično, ali probaj se malo igrati i pigmentima.

Ja sam takve stvari uspješno "zamaskirao" pigmentima Wink

No bez obzira na te sitnice ovo ide u super smjeru U zdravlje

Član od: 22 Sij 2007
Mjesto: Split
PorukaUpisano: Čet Tra 06, 2017 11:24 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Baza je super. Baš je lijepo ispala. Ima tu još mjesta za poigrati se pigmentima i ostalim "mučkalicama" ali sve u svemu super.
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Figure, diorame Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu Natrag  1, 2, 3, 4  Naprijed
Stranica 2/4

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma