Otvoreni maketarski forum Forum Indeks

Mjesto za sve maketarske teme i dileme

FAQFAQ   TražiTraži   Lista članovaLista članova   Grupe korisnikaGrupe korisnika   RegistracijaRegistracija   ProfilProfil   PrijavaPrijava 

Prijavi se za provjeru privatnih porukaPrijavi se za provjeru privatnih poruka   

J1N1-S Gekko-u radu
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed

Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri
Vidi prethodnu temu :: Vidi sljedeću temu  
Autor Poruka
lisec
Gost
PorukaUpisano: Čet Svi 31, 2007 11:31 pm    Naslov poruke: J1N1-S Gekko-u radu Citiraj ovaj komentar

Dakle, Tamiya, 1:48,maketa novijeg datuma.

Meni jako interesantan subjekt, jer su japanci iz izvidničkog aviona napravili nočnog lovca.u biti,život je započeo kao i Me110,kao teški lovac koji nije ispunio očekivanja pa je prebačen u donekle uspješnog izviđača. Usljed početka bombardiranja japanskih položaja letećim tvrđavama i super tvrđava, neki se pametni jap sjetio olakšati avion i opremiti ga sa 4 topa u kosim položajima(ala Schrage-Musik) i to 2 prema gore i 2 prema dolje(ovi nisu bili u biti uspješni i skidali su se po volji).gekko(mjesečina) je rođen. Pokazali su se uspješnim u početku i imali su priličnih uspjeha, pa su stavili u proizvodnju specifičnog lovca pod oznakom S, koja je imala izmjenjenu "grbu" i eliminirane donje topove ali sa dodatkom još jednog gore.danja je evolucija bila Sa verzija koja je imala i radar, ali tada je japan bio u totalnoj defanzivi i poznati su problemi sa dijelovima i nedostatkom mehaničara.

Ova verzija je rana,pa ima 4 topa.maketa je blagorečeno izvrsna, fit je totalno u stilu tamiye, detalji predobri a jednostavnost je za pohvaliti. Zbog toga što je Tamiya izbacila sve verzije, postoje dodatni dijelovi za rani i noviji, a grba je tako dizajnirana da je omogućeno staviti novi ili stari dizajn.tu bi moglo,ali možda, biti jedino mjesto sa nekim većim gruntanjem.
ono što se odmah primjeti je kokpit koji je prepun detalja, ali i pin markova...čovjeka baca u očaj kad ih vidi, ALI, debela većina se neće niti vidjeti kad se sastavi.
Imam jako dobre fotografije restauriranog Gekka gdje se lijepo vidi boja kokpita,a to je Aotake, mitsubishi(ha!) zelena i natural metal. sve električne komponente su bojane u zelenu,a instr. ploče u crnu boju.
što se tiće Aotake boje, tu se lome koplja oko prave nijanse, ali istina je da je bilo više njih,neke su vukle na zelenkastu a neke više na plavu.S obzirom da je to zaštitni premaz koji je išao preko metala, rađen je tako da sam prvo stavio sivu boju a preko nje šlampavo alclad aluminium. napravio sam custom mix prozirne plave i zelene za aotake i špricao u par slojeva za taj efekt.restaurirani Gekko ima više plavu nijansu Aotake, pa je ona prilično točna

odlućio sam napraviti ga sa full detaljima(makar je OOB predobro), pa sam uzeo Eduardov set koji daje detalje u unutrašnjosti i eksterior. Ima nešto i scratchbuilda, ali to su uglavnom žice i crijeva

Područje u nosu ima tankove sa kisikom koji se dobro vide jer ima proziran nos tako da se i tu može malo detaljirati, ali opet je malo ogranićeno.bare metal sa laganim(makar to ovdje izgleda jako) oversprayom prozirne žute za efekt.
gunovi se ne vide dobro jer je skukan(HVALA!) slikao pa je bilo naknap sa vremenom, ali su oni jako dobro napravljeni i dobro će se vidjeti jer je gun bay otvoren

Natrag na vrh
markojeras

Član od: 08 Lis 2005
Mjesto: Zagreb
PorukaUpisano: Čet Svi 31, 2007 11:40 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo i uredno. Pravo je osvježenje vidjeti ovakvu boju unutrašnjosti kabine Very Happy
lisec
Gost
PorukaUpisano: Čet Svi 31, 2007 11:44 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

e,da, onaj dio koji visi iza pilota je tu sam za slikanje,on se stavlja kad se polovice trupa spajaju...
Natrag na vrh
von Stuck
Administrator
Član od: 08 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Lip 01, 2007 7:59 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izvrsno...(Skukanova škola , zar ne?) Very Happy
Natrag na vrh
Vidi profil korisnika Pošalji privatnu poruku
Grunf
Administrator
Član od: 24 Lis 2005
PorukaUpisano: Pet Lip 01, 2007 9:56 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Za svaku pohvalu Lisec. Meni osobno jako interesantan avion i vrhunski napravljen kokpit. Very Happy Željno očekujem nastavak. Very Happy

Group build - Metal finish battle
Natrag na vrh
lisec
Gost
PorukaUpisano: Sri Jul 04, 2007 10:50 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

malo sam se igrao sa kaputažama. bojane su sa mixom gunzeove crne i plave pa sam po unutrašnjosti panela prošao sa svjetlijom verzijom razrijeđenom nitrom. daje fora rezultate

spojio sam trup, malo je samo gunzeovog surfacera trebalo stavit na spojeve trupa i naravno po ivici krila

Natrag na vrh
Goran

Član od: 15 Lis 2005
Mjesto: Jastrebarsko
PorukaUpisano: Sri Jul 04, 2007 11:13 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Izgleda jako dobro.
Administrator
PorukaUpisano: Čet Jul 05, 2007 9:45 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Sve ljepše i ljepše. Very Happy

Natrag na vrh
lisec
Gost
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2007 10:52 am    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

evo jedne nakon sto godina i kompletnog overhaula...ujebo sam sa sjajnim lakom pa se trebalo opet raditi,pa sam nešt kemijao sa pebeovom lakom,i ujebo opet,al da ne gnojim, ovako to izgleda za sada,motori nisu zaljepljeni,canopy također,treba dodati antene još i td.

sam je jedna slika,ostale su grob...loše vrijeme pa čekam malo bolje uvijete
Natrag na vrh
Hurrican

Član od: 28 Lis 2006
Mjesto: CELJE-Slo
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2007 12:29 pm    Naslov poruke: ;) Citiraj ovaj komentar

Stvarno dobar ovaj japanac. Ljep je, a i kokpit si savršeno doradijo, kapo dol Wink
LP
Rave party
http://maketediori.mojforum.si/maketediori-about373.html
Natrag na vrh
Grunf
Administrator
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2007 12:49 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Lijepo! Very Happy Jedino mu upada u oči, za moj ukus, malo prejak preshading (ili postshading?) po panelima. Čekam nove fotografije u rubrici dovršenih maketa..

Natrag na vrh
505
Gost
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2007 1:35 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Ma svaka čast za kokpit!!!
Natrag na vrh
AleksandarMorozov

Član od: 03 Stu 2006
Mjesto: Petrova rupa
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2007 1:57 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

Tenoheika banzai!!!

BANZAI!!! BANZAI!!! BANZAI!!!

Svaka čast. Klap klap
Natrag na vrh
dragan_mig31

Član od: 16 Sij 2006
Mjesto: SKOPJE-MAKEDONIJA
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2007 4:08 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

druze ovo je fenomenalno,svaka cast Smile
lisec
Gost
PorukaUpisano: Pet Lis 19, 2007 8:58 pm    Naslov poruke: Citiraj ovaj komentar

hvala, a ovo je prva maketa na kojon nisam stavljao vash jer mi je preshade super ispao. totalno je dosadna jednolična zelena boja,pa ga to razbije malo,i daje na efektu,a to mi je bilo najvažnije.jer velika je to mrcina...
Natrag na vrh
Pokaži ranije poruke:   
Započni novu temu   Odgovori na temu    Otvoreni maketarski forum Forum Indeks -> Zrakoplovi, helikopteri Vremenska zona: EET (Europa)
Idi na stranicu 1, 2  Naprijed
Stranica 1/2

Idi na:  
Ne možete slati svoje poruke u ovom forumu
Ne možete odgovoriti na teme ili poruke u ovom forumu
Ne možete izmijeniti vlastite poruke
Ne možete obrisati vlastite poruke u ovom forumu
Ne možete glasati u anketama foruma